MojAndroid
Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

Displej: Ostrý a farebný

Náš model mal zrejme istú vadu displeja, o ktorej si viac povieme neskôr. Zobrazovač tak budeme hodnotiť následovne za predpokladu, že iné kusy majú displej v poriadku a funguje tak, ako má. IPS LCD panel na Xiaomi Redmi Note 6 Pro má uhlopriečku 6,23 palcov a pomer strán 19:9. Rozlíšenie displeja je 2280 x 1080 pixelov a výsledná jemnosť tak činí 405 pixelov na palec. Panel je dostatočne jemný, s verným podaním farieb a veľmi vyhovujúcim minimálnym jasom. Za jasného počasia s telefónom nie je problém pracovať, maximálny jas je na danú cenu vcelku postačujúci. V systéme je dostupný aj “Režim na čítanie”, ktorý zafarbí displej do teplejších farieb a s mobilom nie je problém pracovať počas toho, ako si pred spaním v posteli vypisujete na sociálnych sieťach. Displej je na okrajoch krásne zahnutý a prst sa po sklíčku kĺže priam excelentne. Mimochodom, údajne sa jedná o Gorilla Glass, nie je však špecifikovaná jeho konkrétna verzia.

Prejdime k vade nami testovaného kusu. Ide o to, že ak na displeji po určitú dobu zobrazujete väčšie množstvo bielej (napríklad konverzáciu v Messengri, alebo ikonky na domovskej obrazovke), tak po prejdení do tmavšej aplikácie sú viditeľní ich “duchovia”. Načo však popisovať vadu slovne, keď ju môžete vidieť na obrázkoch nižšie, ktoré hovoria za všetko. Presne ten istý problém sme mali aj na inom smartfóne od iného výrobcu. Čo je hlavné, reklamáciu nám predajca uznal, lepšie povedané nám dali nový, plne funkčný kus, na ktorom sa daný problém už nevyskytuje. Takže ak by aj váš kus mal podobný problém (čo je však podľa nášho názoru veľmi málo pravdepodobné), neváhajte telefón reklamovať.

Výkon a pamäť: Výborné na papieri, aj v praxi

Modely od firmy Xiaomi sú známe takmer bezkonkurenčným pomerom cena/výkon. Je to prípad aj Xiaomi Redmi Note 6 Pro, ktorý neponúkla len skvelé vlastnosti na papieri, ale je výborný v praxi. Note 6 Pro je jednoducho bleskurýchly s obrovským, 64 GB interným úložiskom či 4 GB RAM. O veľmi dobrý výkon sa stará čipset Snapdragon 636, ktorého 8 jadier je taktovaných na 1,8 GHz, respektíve 1,6 GHz v prípade energeticky úspornejších jadier. O bezproblémové hranie hier sa stará aj grafický akcelerátor Adreno 509. Sekanie sme nezaznamenali v žiadnej graficky menej náročnej hre. Problémové nie je ani zahrievanie a telefón ostáva na dotyk príjemne chladný takmer vždy.

Odladenosť prostredia hodnotíme veľmi kladne a všetky prechody sú bez poklesu snímkovej frekvencie. Absolútne žiaden problém nebol ani s otváraním aplikácií, či samotným multitaskingom. Xiaomi sa podarilo tento model optimalizovať dostatočne na to, aby sa mohol porovnávať aj s podstatne drahšími telefónmi. Pevne veríme a zároveň dúfame, že Xiaomi Redmi Note 6 Pro bude mať tendenciu sa nezadýchať aj po pár mesiacoch pravidelného používania. V AnTuTu Benchmarku tento smartfón dosiahol 116 902 bodov.

Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

4.12.2018

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+