MojAndroid

Moderný technologický svet priniesol okrem množstva noviniek aj odchod niektorých komponentov, ktoré tu pre nás boli celé roky. Reč je o audiojacku a jeho postupnej smrti vo svete technológií, kde všetko smeruje ku bezdrôtovej budúcnosti. Na trhu ale predsa len nájdete modely výrobcov, ktorí na jack nezabudli. Ak aj vy patríte medzi tých, ktorí naň nedajú dopustiť, ponúkame vám zoznam tých najlepších v každej kategórii.

Samsung Galaxy S10: Všestranný profesionál najvyššej triedy

Či už najväčší Galaxy S10+, kompaktný pracant Galaxy S10e, alebo zlatá stredná cesta v podobe Galaxy S10, celý modelový rad Galaxy S10 nezabudol na audiojack. Samsung sa pýši tým, že ako jeden z posledných výrobcov ešte stále používa tento konektor pre väčšinu svojich modelov. Vďaka tomu sa aj pri najnovších vlajkových modeloch môžete spoľahnúť na 3,5 mm jack. Rozhliadate sa po tej najvyššej kvalite, ktorá nezabúda na audiojack? Zvážte aj rad Galaxy S10.

Motorola one vision: Hviezda strednej triedy

Aj v nižších radoch sa určite nájdu telefóny, ktoré neponúkajú takmer žiadne kompromisy. Jedným z nich je Motorola one vision, ktorá popri všetkej svojej vynikajúcej výbave nezabudla ani na audiojack. Ak teda hľadáte smartfón, ktorý vám ponúkne čo najviac za čo najmenej peňazí a chcete aj konektor na slúchadlá, one vision bude pravdepodobne vaša voľba.

BlackBerry Key2: Voľba klasikov

Fyzické klávesnice smartfónov pred pár rokmi postihol rovnaký osud, aký teraz čaká audiojack. Napriek tomu je tu jeden výrobca, ktorý ich napriek všetkému zachoval. Je ním BlackBerry a na trhu môžete dnes nájsť jeho vlajkový model Key2. Jeho výhodou je okrem už spomínanej fyzickej klávesnice aj zachovanie 3,5 mm jacku. Ak patríte medzi klasikov a viete fyzickú klávesnicu oceniť, Key2 je pre vás ten správny.

Huawei P30: Vlajková loď v tieni väčšieho súrodenca

Séria vlajkových lodí Huawei už niekoľko rokov exceluje v oblasti fotoaparátov. Modely P30 a P30 Pro, jeho najnovšie prírastky, vôbec nie sú výnimkou. A hoci všetky oči sú upriamené na väčší model s prívalstkom profesionálov, jeho menší súrodenec vôbec nie je na zahodenie. Rovnako výkonný procesor, rovnako dobrý fotoaparát a navyše sa v tomto prípade nezabudlo na audiojack. Ak sa rozhliadate po dobre fotiacom smartfóne za rozumné peniaze spolu s 3,5 mm jackom, Huawei P30 by nemal chýbať vo vašom výbere.

Asus ZenFone 6: Nie tak drahý fešák s otočnou kamerou

V našom výbere by nemal chýbať ani tento model. Vypĺňa na trhu medzeru medzi strednou triedou a prémiovými vlajkovými loďami, zatiaľ čo ponúka nekompromisnú výbavu a trendový dizajn. Jeho skutočným lákadlom je nepochybne otočný mechanizmus duálneho fotoaparátu. Tajným triumfom je ale aj to, že Asus ZenFone 6 vo svojej výbave zachováva audiojack a vy tak môžete využiť káblové slúchadlá bez nutnosti vlastniť redukciu. V prípade, že hľadáte netradičný smartfón overenej kvality, Asus je dobrá voľba.

Google Pixel 3A: Pán fotograf, ktorý nezabúda na jack

Cenovo sa zase na chvíľu vrátime do strednej triedy. Takmer. Model Pixel 3A od samotného majiteľa operačného systému Android neponúka prémiové materiály ani výkon vlajkových lodí. Jeho hlavným lákadlom je fotoaparát, ktorého kvalita sa môže rovnať s vlajkovými loďami za dvojnásobnú cenu. Oproti väčšiemu súrodencovi Pixelu 3 zachováva aj audiojack. Pokiaľ teda nemáte najvyšší rozpočet na kúpu smartfónu, ale radi fotíte a túžite po audiojacku, Pixel 3A by mohol naplniť vaše očakávania.

google pixel 3a jerryrigeverything titulka

Nokia 8: Čistý Android v hliníkovom tele s optikou Zeiss

Posledný kandidát na zozname pochádza z dielne výrobcu, ktorý sa spoľahol na čistý Android. Model 8 od Nokie ako jeden z mála prináša kvalitnú konštrukciu vyrobenú z hliníka a rovnako dobrý fotoaparát Zeiss. Pre niektorých používateľov môže byť výhodou aj čistý Android. V neposlednom rade je aj tu zachovaný 3,5 mm jack, takže v prípade, že vás najlepšia Nokia oslovila, nezabudnite na ňu pri výbere svojho ďalšieho smartfónu.

 

Poznáte iný Android smartfón, ktorý sme nespomenuli v našom výbere? Napíšte ho do diskusie pod článkom a nezabudnite hlasovať v ankete nižšie, ktoré kúsok by ste si vybrali!

Ktorý smartfón z nášho výberu by ste si vybrali?

Zobraziť výsledky

Loading ... Loading ...
Náš tip
3,5 mm audio jack. Naozaj ho potrebujete? | ANKETA
1.7.2019

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+