MojAndroid

Spoločnosť Samsung spustila dlho očakávanú aktualizáciu softvéru pre jej staršie tablety Samsung Galaxy Tab S6 a Galaxy Tab S6 Lite. Aktualizácia im prináša najnovší systém Android 12 a nadstavbu One UI 4.1.

Súčasťou aktualizácie sú aj nové bezpečnostné záplaty

Aktualizácia na Android 12 pre Galaxy Tab S6 z roku 2019 spolu s februárovou  bezpečnostnou záplatou bola spustená v Nemecku. Aktualizácia má číslo firmvéru T865XXU5DVC3. Galaxy Tab S6 Lite z roku zase dostáva spolu s Androidom 12 novšiu marcovú bezpečnostnú záplatu. Táto aktualizácia nesie číslo firmvéru P615XXU4EVC5 a bola spustená vo Francúzsku.

Samsung Galaxy Tab S6 Lite
Samsung Galaxy Tab S6 Lite | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Samozrejme je v oboch prípadoch súčasťou aktualizácie aj nadstavba One UI 4.1. Fanúšikov fotografovania v nej poteší možnosť používať všetky zadné snímače v Pro režime a dostupnosť nočného režimu pri snímaní portrétov. Po výkonnostnej stránke sa upravila funkcia virtuálnej RAM, ktorej veľkosť je možné nastaviť manuálne, od 2 GB do 8 GB.

Systém by vám mal dostupnosť aktualizácie oznámiť automaticky. Skontrolovať si ju môžete aj manuálne v sekcii Nastavenia -> Aktualizácia softvéru -> Stiahnuť a nainštalovať. Pred aktualizáciou sa uistite, že máte dostatočne nabitú batériu a telefón musí byť pripojený k Wi-Fi sieti. Ak váš dátový balíček nie je obmedzený, môžete samozrejme využiť aj mobilnú dátovú sieť.

Nemali by ste prehliadnuť:

Ako fotí Samsung Galaxy S22 Ultra? | FOTOmánia

Zakladateľ Signalu opäť kritizuje Telegram. Obáva sa, že Rusko cez platformu získa prístup k údajom Ukrajincov

Instagram predstavil nové rodičovské nástroje pre kontrolu detí

Ako je na tom konkurencia?

Konkurencia momentálne nie je tak aktívna v aktualizáciách svojich tabletov. Snaží sa aspoň aktualizovať svoje smartfóny. Spoločnosť Xiaomi priniesla systém Android 12 a nadstavbu MIUI 13 smartfónu POCO X3 Pro. Systém Android 12 dostali nedávno aj Nokia G50 alebo vlajkové smartfóny Asus Zenfone 8 a 8 Flip.

Náš tip
Google vyhľadávanie umožní na Androide zmazať posledných 15 minút histórie
22.3.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+