MojAndroid

Spoločnosť Meta reaguje na kritiku, že spoločnosť nerobí dosť na ochranu svojich najzraniteľnejších používateľov. V stredu oznámila nový súbor nástrojov určených na ochranu mladých používateľov, ktorý bude súčasťou jej sociálnej služby Instagram. Informáciu priniesol portál TechCrunch.

Akú širokú kontrolu umožnia rodičom nové nástroje?

Rodičia a aj zákonodarcovia už dlho vyzývali spoločnosť Meta, aby urobila viac pre bezpečnosť tínedžerov na Instagrame. V službe sa totiž môžu registrovať aj osoby staršie ako 13 rokov a nie vždy je dokonca tento limit dodržiavaný. Mladiství alebo aj deti môžu byť tak vystavený obsahu, ktorý je pre nich nevhodný.

Pre tento účel sa teraz spoločnosť Meta rozhodla predstaviť tzv. „Family Center“, čo je v podstate centralizované centrum bezpečnostných nástrojov. Tie budú môcť rodičia využiť na kontrolu toho, čo môžu deti vidieť a robiť v službách spoločnosti Meta. Patrí tam samozrejme aj Instagram.

Nástroje Family Center v Instagrame | Zdroj: TechCrunch.com

Tento balík nástrojov poskytne rodičom prehľad návykov ich deti na Instagrame. Umožnia im napríklad sledovať, koľko času dieťa trávi v aplikácii, získať aktuálne informácie o účtoch, ktoré v poslednej dobe sledovali a kto ich sledoval. Taktiež budú dostávať upozornenia o všetkých účtoch, ktoré nahlásili.

Dospievajúci používatelia Instagramu budú musieť povoliť bezpečnostné nástroje zo svojich vlastných účtov. Instagram neskôr plánuje vytvoriť viac ovládacích prvkov, vrátane spôsobu, akým môžu rodičia obmedziť používanie aplikácie na určité hodiny. Pribudne aj nastavenie, ktoré by umožnilo viacerým rodičom súčasne kooperovať pri dohľade nad účtom dieťaťa.

Kedy budú nové nástroje dostupné?

Tieto nástroje už boli spustené na Instagrame v USA a niekedy v nadchádzajúcich mesiacoch budú dostupné aj pre globálnych používateľov. V máji by sa mali nástroje dostať aj na platformu Meta VR a zvyšné služby spoločnosti Meta. Samozrejme vrátane jej najväčšieho produktu – sociálnej siete Facebook.

Náš tip
Rusko kritizuje YouTube. Zakáže jeho používanie?

 

 

20.3.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+