MojAndroid

Samsung je určite jeden z najlepších výrobcov v oblasti technológií na svete. Celé roky vyrába schopné konkurenčné modely pre svojich najväčších rivalov, akými sú Apple alebo Huawei. Na trhu tabletov tomu tak ale donedávna vôbec nebolo. Apple bol so svojou sériou iPadov v mnohom neprekonateľný a ani tablety od Samsungu neboli schopné vyrovnať sa mu. Tomu je ale koniec a sám som sa o tom presvedčil, keď som strávil dlhší čas s najnovším tabletom juhokórejského výrobcu – Samsung Galaxy Tab S6.

Balenie: Príslušenstvo si budete dokupovať

Samsung Galaxy Tab S6 mi prišiel na test vo svojom štandardnom balení, v ktorom si ho môžete zakúpiť aj vy. Spolu s tabletom prišli aj dva obaly, ku ktorým sa ešte dostanem. Tie si však vy musíte dokúpiť osobitne a zvlášť klávesnica vás cenou nepoteší.

Okrem tabletu som v krabici našiel aj pár užitočných vecí. Neodlúčiteľnou súčasťou tabletov Galaxy Tab S je pero S Pen. To som tam našiel a na tablete držalo pomocou magnetov. Pod tým sa nachádzala rýchlonabíjačka a USB-C kábel. Na záver som našiel ešte nástroj na vyberanie slotu SIM karty (resp. pamäťovej karty, záleží na verzii) a náhradné hroty pre pero S Pen.

Konštrukcia, dizajn a príslušenstvo: Excelentná práca

Samsung Galaxy Tab S6 nepochybne patrí medzi to najlepšie, čo si môžete na trhu tabletov dovoliť. Tomu teda zodpovedá dizajn a spracovanie. A to aj v prípade príslušenstva, ktorému sa povenujem nižšie. Samotný tablet je ale určite kus dobre odvedenej práce.

Samsung Galaxy Tab S6 rozlotenie notebook

Na prednej strane sa nachádza displej obklopený tenkými rámčekmi. Tu je vhodné povedať, že keď sa povie “tenké rámčeky”, nemyslí sa tým tenučký rámček, ale primerane tenký rámik tak, aby sa tablet pohodlne dal držať bez nechcených dotykov. Tak tomu aj bolo a s riešením prednej steny som bol maximálne spokojný.

Samsung Galaxy Tab S6 samsung dex

Spokojnosť je aj so zadnou stranou, ktorá je kovová. V ľavom hornom rohu sa nachádza objektív duálneho fotoaparátu a pod ním výrobca umiestnil magnety pre pero S Pen, ktoré sa na tomto mieste aj bezdrôtovo dobíja. Ani toto riešenie nie je najhoršie a rýchlo som si naň zvykol. V strede zadnej časti sa ešte nachádza nápis Samsung a pod ním nápis AKG.

Pravý bok zariadenia okupujú tlačidlá. Ide o tlačidlo napájania, pod ktorým sa nachádza regulácia hlasitosti. Obe boli kvalitné a nemám k nim žiadne výhrady. Našiel sa tu aj slot na pamäťovú kartu alebo SIM kartu (záleží od verzie), ktorý som počas testovania nepoužil.

Horná a spodná hrana zariadenia je domovom štvorice stereo reproduktorov, pod ktorých kvalitu sa podpísala značka AKG. Ich kvalite sa bližšie povenujem v časti Multimédiá. Na záver ešte spomeniem POGO piny a USB-C konektor. Piny sa nachádzajú na ľavom boku a zvyčajne sa k nim pripája klávesnica, zatiaľ čo USB-C konektor skončil na spodnej hrane medzi dvomi reproduktormi.

Samsung Galaxy Tab S6 usb konektor

Celkovo je tablet Samsung Galaxy Tab S6 konštrukčne naozaj výborné zariadenie. Dobre sa drží v ruke, nešmýka sa a nereže do rúk, na zadnej strane nezostávajú takmer žiadne odtlačky. Dizajn by som pomenoval ako “konzervatívno-trendový”, takže s ním budú spokojní rovnako mladí grafici ako aj starší podnikatelia. Palec hore, Samsung!

Pero S Pen

Prvým kusom príslušenstva je stylus S Pen, ktorý dostanete k tabletu už v balení a nie je potrebné si ho dokupovať. Funguje aj ako diaľkový ovládač. Dobíja sa bezdrôtovo, na tablete drží pomocou magnetov. Vyrobený je z plastu a obsahuje len jedno tlačidlo. Ním obsluhujete rôzne gestá, ktorým som osobne ani po týždni neprišiel na chuť.

Samsung Galaxy Tab S6 s pen

Úchop nie je najhorší a s perom sa dobre pracuje, ale viem si predstaviť, že by sa dalo spraviť ešte trochu pohodlnejšie. Výrobca sa zjavne snažil vyhovieť rôznym zákazníkom ako sú grafici, podnikatelia, filmmakeri a výsledkom je kompromis. Každopádne je chvályhodné už len to, že si stylus nemusíte dokupovať a so zariadením si rozumie aj na diaľku. To konkurencia neponúka.

Ochranný kryt s klávesnicou

Ako ďalší rozoberiem ten kryt, ktorý sa mi páčil viac. Kryt s klávesnicou je síce drahší, ale okamžite som si ho zaradil ako praktickejší. Skladal sa z dvoch častí. Jedna sa lepí na zadnú časť tabletu, zatiaľ čo tá druhá sa magneticky pripája.

Samsung Galaxy Tab S6 qwertz klavesnica

Časť s lepiacou plochou zostávala na tablete aj v čase, keď som klávesnicu (druhú časť) nepotreboval, a v tom prípade som ju odpojil. Problém nastal vtedy, keď prestala lepiaca časť držať. Jednoducho sa začala od tabletu odliepať a keďže som ho stále nosil v ruksaku do školy, stala sa nepoužiteľnou. Škoda, pretože mala aj polohovateľný stojan, takže z tabletu robila schopnú náhradu notebooku.

samsung galaxy tab s6 klávesnica

Inak ale treba povedať, že pokus o klávesnicu sa viac-menej vydaril. Mám však niekoľko výhrad. Napríklad touchpad absolútne nepoznal možnosť “pravého tlačidla myši”. Dosť ma to zamrzelo, keďže som chcel tablet používať namiesto notebooku.

Samsung Galaxy Tab S6 pisanie klavesnica

Nakoniec aj usporiadanie tlačidiel QWERTY nepatrí medzi šťastné riešenia a nevedel som to nikde prestaviť. Tlačidlá ň, mäkčeň a dĺžeň som hľadal pol dňa, pretože Samsung sa rozhodol umiestniť ich úplne inak, než na bežných klávesniciach. Aj strojopis mi bol tým pádom nanič, ale dalo sa na to zvyknúť.

Ochranný kryt (bez klávesnice)

Mojou druhou voľbou bol teda “knižkový” obal. Ten síce pokrýva prednú i zadnú časť, ale keď som si z neho urobil stojan, podarilo sa mi pripojiť klávesnicu. Škoda len, že stojan už nebol taký polohovateľný ako v prípade toho prvého krytu a dal sa používať len v určitom uhle.

Samsung Galaxy Tab S6 s pen

Na druhej strane veľmi chválim šikovné riešenie, ktoré v prípade oboch krytov ukrývalo pero S Pen tak, aby som ho nestratil. Keď som ho potreboval, jednoducho som odklopil bočnú časť krytu a pero vybral. Mrzí ma, že keď som chcel klávesnicu používať zarovno s týmto krytom, musel som klávesnicu nosiť osobitne.

Zabezpečenie: Použitie moderných technológií nie je na škodu

Čo sa týka zabezpečenia, Samsung Galaxy Tab S6 hrá trendovo a snaží sa držať krok aj s vlajkovými smartfónmi spoločnosti. V tom prípade sa pri zabezpečení dostalo na optický skener odtlačkov prstov v displeji. Pomerne rýchly, ale nie taký presný skener sa mi po pár dňoch zapáčil. Jeho umiestnenie je trochu sporné.

Problém vznikol, keď som si chcel naskenovať prst iný ako palec. V praxi som ho totiž ani nepoužil. Akokoľvek som tablet chytil, vertikálne či horizontálne, vždy mi nad skenerom zostal palec. Ak som ale zrovna palec nemohol použiť, musel som zadávať kód. To ma zamrzelo ako jediné, ale hádam by som si po čase zvykol aj na krkolomné odomykanie inými prstami.

Displej: Jasný, ostrý, verný a nekompromisný

Displej je niečo, čo dominuje celej konštrukcii tabletu. Inak tomu nie je ani pri Samsungu Galaxy Tab S6. V jeho prípade výrobca nasadil to najlepšie, čo vedel ponúknuť. Uhlopriečku 10,5 palca môžem označiť za zlatú strednú cestu.

Samsung Galaxy Tab S6 prvotne nastavenia

Spokojní s ním budú dokonca aj tí, ktorí chcú tabletom nahradiť notebook, pretože som ho tak sám testoval. Síce som si pár hodín zvykal na menšiu uhlopriečku, pričom používam 11,6-palcový notebook, ale po čase som si zvykol.

Čo som si obľúbil, je možnosť ovládať displej dotykom, na ktorý mimochodom reaguje pohotovo a presne. Rovnako spokojný som bol aj s farbami. Displej je vďaka technológii Super AMOLED naozaj príjemný na používanie a na základe toho som si nastavil prostredie na tmavé, čím som určite ušetril pár percent batérie.

Samsung Galaxy Tab S6 menu aplikacii

Maximálny alebo minimálny jas nemôžem skritizovať. Podobne ani jeho automatickú reguláciu. Stalo sa mi asi len raz, že som si jas musel zvýšiť manuálne. 2560 × 1600 pixelov ako rozlíšenie mi úplne stačilo a ostrejší obraz by už asi bol zbytočný. Jednou vetou môžem zhrnúť, že displej Samsungu Galaxy Tab S6 patrí medzi špičku.

Výkon a pamäť: Nie je dôvod na zaváhanie

Je úplne normálne, že ak si človek za tablet platí sumu atakujúcu tisíc eur, určite bude očakávať to najlepšie po každej stránke. A presne taký je Samsung Galaxy Tab S6, a to aj po stránke výkonu. Teraz sa nebavíme o výkone na hranie tých najnáročnejších hier, i keď práve tak som ho otestoval ja.

Qualcomm Snapdragon 855 a 6 GB operačnej pamäte je tu pre tie najnáročnejšie zadania. Pri úprave fotiek vo vysokom rozlíšení, strihaní videí v 4K rozlíšení, kreslení alebo iných grafických úpravách Galaxy Tab S6 nezaváha. A koniec koncov ani pri hraní hier, keďže pri Call of Duty sa nezahrial.

Samsung Galaxy Tab S6 s pen klvavesnica

Sám som sa o jeho obrovskom výkone presvedčil v praxi. V Google Chrome som si otvoril sedem, niekedy osem kariet, do pozadia som si cez Spotify pustil hudbu, popri tom som si písal s kolegami cez Slack a v pozadí som presúval fotky. Tablet sa ani raz nezasekol, dokonca ani nebol na dotyk teplejší.

Aj 128 GB úložiska je absolútne dosť, ak si k tomu ešte môžete pridať pamäťovú SD kartu do veľkosti 1 TB. Ja som to síce nevyužil vôbec, ale grafici alebo dizajnéri určite ocenia toľko úložiska. Skrátka, Samsung Galaxy Tab S6 nezaváhal ani v tomto smere.

Systém: Samsung DeX je excelentnou odpoveďou na iPad OS

Priznám sa, že keď som videl nový iPad OS, žasol som a nemyslel som si, že môže byť ešte niečo lepšie. Možnosti multitaskingu a všetko okolo ma mimoriadne oslovilo. Ale keď som dostal do rúk Samsung Galaxy Tab S6, povedal som si, že Apple má ešte na čom pracovať.

Samsung Galaxy Tab S6 nastavenia

Najprv celkom v krátkosti o tradičnom systéme a prostredí One UI. To je postavené na Androide 9.0 Pie a mnohé jeho prvky sú prispôsobené rozmerom tabletu. Čo však nie je prispôsobené tabletom, sú niektoré aplikácie. Napríklad aj Spotify sa mi zdalo pomerne nedoriešené, keď bol riadok s jednou skladbou približne rovnako široký ako na mobile. Mohli byť pokojne usporiadané v dvoch stĺpcoch alebo mať v riadku aj možnosti.

Samsung Galaxy Tab S6 multitasking

Naopak pochvalu si zaslúži napríklad systémová aplikácia na správu súborov. Tá sa ovláda veľmi prakticky a všetko je tam prehľadne dostupné, čo ocení každý, kto pravidelne presúva súbory. Podobne dobre sú zvládnuté takmer všetky aplikácie, na ktorých sa podieľal výrobca

Samsung DeX: Vstupná brána do sveta počítačov

Väčšiu pozornosť by som v tejto časti recenzie rád venoval systému Samsung DeX. Veľa z vás si určite z minulosti pamätá zariadenia DeX, ktoré dokázali zo smartfónu urobiť počítač. Potrebovali ste k tomu ale monitor, kábel a samotné zariadenie DeX so smartfónom.

Samsung Galaxy Tab S6 dex

Režim Samsung DeX je čisto softvérová záležitosť. Stačí v Nastaveniach alebo notifikačnej lište nájsť možnosť Samsung DeX a jej spustením sa dostanete do počítačového rozhrania Samsungu Galaxy Tab S6. Je naozaj prepracované, hoci vám bude chvíľu trvať, kým si zvyknete na usporiadanie jednotlivých prvkov.

Samsung Galaxy Tab S6 dex rychle volby

Následne je už ale používanie Samsung DeX také pohodlné a návykové, že som ho používal takmer po celú dobu testovania. Nemusíte sa báť tablet zamknúť, po odomknutí nájdete všetko v rovnakom stave. Okrem toho, že tu máte možnosť spustiť všetky aplikácie tabletu, môžete využívať aj desktopovú verziu Google Chrome.

Samsung Galaxy Tab S6 dex multitasking

Práve vďaka režimu Samsung DeX som mohol Samsung Galaxy Tab S6 používať počas testovania ako náhradu za môj notebook. Prakticky mi s výnimkou hier na tablete nič nechýbalo a bol som schopný pracovať úplne rovnako. Kto teda pracuje z domu na internete, si tento tablet rýchlo obľúbi.

Samsung Galaxy Tab S6 multitasking klavesnica

Musím však spomenúť aj to, ako niektoré aplikácie vôbec nechceli pracovať v tomto režime. Skvelým príkladom je Messenger. Jednoducho mi nenačítavalo pravú časť ovládacích prvkov. Ak som chcel teda napríklad poslať nejaký link z Google Chrome cez Messenger, nenačítalo mi tlačidlo Odoslať a nemohol som nič robiť. Preto odporúčam v Samsung DeX využívať skôr webové verzie sociálnych sietí.

Celkovo hodnotím režim Samsung DeX ako niečo nevídané a skvelé, že k tomu prakticky nemám žiadne dodatočné výhrady. Nič nesekalo, všetko fungovalo ako na klasickom notebooku a s výnimkou štrajkujúcich aplikácií som si poriadne užil jeho používanie.

S Pen a jeho softvér

Aj pero S Pen dostalo svoj softvér, ktorý by bola škoda opomenúť. Ide prioritne o gestá, ktorými sa snaží nový Samsung Galaxy Tab S6 zaujať. Tie ma ale, poviem to úprimne, vôbec nezaujali. Fotiť fotky na diaľku je síce možno fajn, ale nie na tablete.

Jediné užitočné gesto som objavil v galérii, kde môžete podržaním tlačidla a mávnutím pera prechádzať medzi fotkami. Ak by som bol návrhár, ktorý pravidelne ukazuje klientom svoje návrhy, asi by som si na toto gesto zvykol. Ako redaktor a študent ich všetky môžem označiť za zbytočné.

Čo je však užitočné, je aplikácia Samsung Poznámky. Tá ponúka nielen možnosť písať poznámky ručne či na klávesnici, ale tiež kreslenie, a to na viac-menej profesionálnej úrovni. Sám som si to vyskúšal, ale o svoje výtvory som prišiel pri zlej synchronizácii, takže vám ich nemôžem ukázať. Každopádne ide o naozaj prepracovanú aplikáciu.

galaxy tab s6 fotky

Na záver je tu ešte možnosť písania poznámok na zhasnutej obrazovke. Poznám to aj zo svojho Galaxy Note 8, ale pri Galaxy Tab S6 som sa k tomu dostal len zriedkakedy a dôvod je jednoduchý: akonáhle som otvoril kryt, tablet sa rozsvietil. Ak som chcel písať na zhasnutej obrazovke, musel som ho zhasnúť a po chvíli začať.

Samsung Galaxy Tab S6 klavesnica s pen

Softvérovú stránku tabletu Samsung Galaxy Tab S6 môžem označiť za to najlepšie, čo môžete v tablete dostať. Či už ide o novú nadstavbu One UI, absolútne úžasné desktopové prostredie Samsung DeX alebo všetky veci okolo pera S Pen, tento systém vás nesklame.

Multimédiá: Donúti vás zaplatiť si Spotify a Netflix

Samsung Galaxy Tab S6 ma po stránke multimédií ohromil. Začnem displejom, ktorý som už spomínal vyššie. Je priam ideálny na sledovanie seriálov či filmov. Aj hranie hier je pôžitkom, hoci na to je lepší herný smartfón. Zobrazenie akéhokoľvek obsahu vás poteší a tablet to zvládne.

Keď sa začneme baviť o zvukovom prejave, Galaxy Tab S6 exceluje. Štvorica AKG reproduktorov ma uistila, že človek nepotrebuje Bluetooth reproduktor, ak vlastní tento tablet. Nielenže ide o mimoriadne hlasnú sústavu reproduktorov, ale aj ich kvalita je na špičkovej úrovni.

Samsung Galaxy Tab S6 obal usb-c

Či už basy alebo výšky, prípadne stredy, nikde nezaváhali. Vyskúšal som tie najťažšie skladby, najnáročnejšie pesničky na zvuk a kombinoval som ich so silne basovými skladbami. Vyskúšal som všetky mne známe žánre, aby som našiel aspoň nejaký nedostatok týchto priam ideálnych reproduktorov.

Vo výsledku ale musím uznať, že tieto reproduktory majú jednoducho najvyššie kvality a bol som s nimi počas testovania spokojný viac než s čímkoľvek iným. Či už len na podmaz alebo naplno, zvládli všetko, čo som žiadal a chcel.

Fotoaparát: Medzi tabletmi naozaj dobrý

Tablety nikdy neboli o tom, aby mali čo najlepšie fotoaparáty. Sám som sa čudoval ľuďom, ktorí si boli schopní nahrávať koncert na tablet. Samsung Galaxy Tab S6 ale ponúka fotovýbavu, ktorá dokáže prekonať aj niektoré smartfóny strednej triedy.

Na zadnej strane ide o dva objektívy: 13 MP štandardný a 5 MP širokouhlý (uhol záberu až 123 °). Vpredu sa ešte nachádza 8-megapixelová selfie kamera, ale asi je každému jasné, že jej hlavné poslanie sú videohovory. Zadná dvojica na tom ale nie je vôbec zle.

Áno, stále sa bavíme na úrovni tabletov, nie smartfónov, ale aj tak ma zábery z Galaxy Tab S6 príjemne prekvapili. Ostré zábery nie sú skúpe na farby a ani kontrast či expozícia na tom nie sú najhoršie. Koniec koncov, máte možnosť posúdiť to sami.

Nakoniec ale ani selfie kamera nie je na zahodenie. Neviem si celkom predstaviť situáciu, v ktorej by bol človek nútený urobiť si selfie na tablet, ale ak sa to stane niektorému z vás, výsledné fotky nebudú na zahodenie. Podobne je to aj s videom, ktoré možné natáčať až v 4K pri 30 fps.

Konektivita: Tabletu viac ani netreba

Ak sa pri tabletoch bavíme o konektivite, spomínať chýbajúce NFC je prakticky zbytočné. Zato určite stojí za zmienku USB OTG, vďaka ktorému som si napríklad mohol cestou do Viedne pozrieť film z HDD úložiska. Rovnako som ocenil Bluetooth 5.0, keď som si k nemu pripojil dva páry bezdrôtových slúchadiel.

Ľudia, ktorí často sťahujú alebo uploadujú nejaký obsah, nepochybne ocenia prítomnosť 5 GHz Wi-Fi. Wi-Fi Direct, GPS, či iné už len dotvárajú skvelý dojem z toho, čo je Samsung Galaxy Tab S6 schopný ponúknuť po stránke konektivity.

Samsung Galaxy Tab S6 klvavesnica tablet

Na záver ešte spomeniem zaujímavosť, ktorou sú POGO piny na ľavom boku tabletu. Tie slúžia, ako som už spomenul vyššie, na pripojenie klávesnice. Vďaka nim môžete tablet pripojiť aj k nabíjaciemu doku. Ten si treba dokúpiť.

Batéria: Výdrž sa ráta na dni

Kapacita batérie Samsungu Galaxy Tab S6 činí úctyhodných 7040 mAh. Najprv som bol ohľadom tohto čísla skeptický, lebo som si nevedel celkom presne predstaviť, koľko si zapýta najrýchlejší procesor na svete v kombinácii s obrovským a krásnym displejom.

Musím však povedať, že výsledok ma príjemne potešil. Tablet som počas testu vôbec nešetril. Denne som na ňom trávil tri až štyri hodiny. V pozadí som mal pustené Spotify, v Google Chrome otvorené viaceré karty, medzi ktorými som intenzívne prepínal, v nedávnych aplikáciách som mal otvorené aj Poznámky alebo YouTube a Google Kalendár.

Samsung Galaxy Tab S6 dex multitasking

Takýmto štýlom som bol schopný dostať dva dni výdrže na jedno nabitie. Viem si predstaviť, že tento údaj je veľmi subjektívny a že nejaký grafik by bol schopný vyčerpať batériu už za jediný deň. Naopak si myslím, že ľudia, ktorých práca má skôr úradný charakter, siahnu po nabíjačke tak najskôr raz za tri dni.

Nabitie z nuly na sto percent zaberie približne dve hodiny. Ide síce o rýchle (15 W) nabíjanie, ale aj batéria je dosť veľká. Nie je ale takým veľkým problémom, keby ste aj náhodou tablet používali počas nabíjania. Treba si len dať pozor na kábel, pretože ten sa mi v takom prípade nepríjemne ohýbal.

Samsung Galaxy Tab S6: Záverečné hodnotenie

Tablet Samsung Galaxy Tab S6 je asi to najlepšie zariadenie, aké som mal príležitosť testovať. Po absolútne všetkých stránkach ponúka to najlepšie, čo sa vôbec ponúknuť dá. Jedným slovom je profesionálne. To ale aj znamená, že nie je pre všetkých.

Ak patríte medzi tých ľudí, ktorí by si tablet kúpili kvôli filmom a seriálom, za žiadnych okolností si nekupujte tento model, hoci ponúka úžasný displej a ešte lepšie reproduktory. Toto zariadenie má oveľa väčší potenciál a boli by to zbytočne vyhodené peniaze.

Ak ale patríte medzi tých profesionálov, ktorí svoje dni trávia strihaním videí, úpravou fotografií, tvorbou hudby, správou webovej stránky alebo YouTube kanálu, tento tablet vám viac ako odporúčam. Žiadna z jeho vlastností by totiž nemala nikoho sklamať. Samsung Galaxy Tab S6 je nekompromisný.

O tom však svedčí aj jeho cena. Za základnú verziu (Wi-Fi) si zaplatíte 699 eur a o sto eur viac si zaplatíte, ak budete chcieť podporu LTE. 69,90 eur vás vyjde ochranný kryt bez klávesnice. Ak si chcete dopriať aj klávesnicu, môžete si prichystať 179,90 eur.

Konkurencia

Apple iPad Pro 11″

Nepochybne najväčším konkurentom Samsungu Galaxy Tab S6 je vlajková loď medzi iPadmi. Model iPad Pro ponúka rovnako nekompromisné špecifikácie, podobne hranatý dizajn a Face ID ako rozdielnu formu zabezpečenia. Výhodou môže byť systém iPad OS, ktorý niekomu jednoducho vyhovuje viac.

ipad pro

 

Huawei MatePad Pro

Ani čínsky výrobca nevyráža do boja nepripravený a model MatePad Pro je výkladnou skriňou toho najlepšieho, čo pre nás Huawei v týchto dňoch má. Niekomu sa môže zdať diera v displeji trochu zvláštna, ešte väčšiu pozornosť však bude vzbudzovať absencia Google služieb.

huawei matepad

10.12.2019

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+