MojAndroid

Na poslednej konferencii Google I/O oznámila spoločnosť Google viacero nových funkcií. Jednou z nich bola aj možnosť zmazať posledných 15 minút histórie Google vyhľadávania. Zatiaľ čo pre platformu iOS je už táto funkcia dostupná dlhšie, tak na Android prichádza podľa portálu AndroidPolice až teraz.

Funkcia mala byť pre Android pôvodne dostupná koncom minulého roka

Pôvodne mala byť táto funkcia dostupná pre Android už koncom minulého roka, ale Google stanovený termín nestihol. Príchod funkcie potvrdil aj známy leaker a bývalý editor portálu XDA, Mishaal Rahman.

Vo vyhlásení pre portál TheVerge hovorca Google uviedol, že táto funkcia je už skutočne pre Android prístupná. Každý, kto aplikáciu Google vyhľadávania používa, môže očakávať, že bude mať funkciu dostupnú v najbližších niekoľkých týždňoch. Zaujímavosťou je, že funkcia stále nie je dispozícii pre webovú verziu Google vyhľadávania a je otázne, či vôbec bude.

Funkcia primárne mieri na používateľov, ktorí si chránia svoje súkromie a majú oň obavy hlavne v prípade, keď pristupujú ku Google službám z cudzích zariadení. Google už tiež dlhšie ponúka nástroj na automatické vymazanie histórie vyhľadávania, ktorá je staršia ako 3, 18 alebo 36 mesiacov.

Náš tip
Séria OnePlus 8 dostáva aktualizáciu na Android 12
22.3.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+