MojAndroid

Samostatná značka POCO, ktorá patrí čínskej spoločnosti Xiaomi, spúšťa aktualizáciu na systém Android 12 a nadstavbu MIUI 13 pre model POCO X3 Pro.

Aktualizácia vyžaduje dostatok miesta vo vnútornej pamäti

POCO X3 Pro je rok starý smartfón, ktorý prišiel na trh so systémom Android 11. Vo svojej globálnej verzii teraz dostáva novú verziu systému s najnovšou nadstavbou spoločnosti Xiaomi. Aktualizácia softvéru má číselné označenie V13.0.3.0.SJUMIXM a veľkosť až 3,1 GB, takže by ste si mali pred inštaláciou uvoľniť dostatok vnútorného úložiska.

Aktualizácia pre POCO X3 Pro | Zdroj: notebookcheck.net

Súčasťou aktualizácie je tiež februárová bezpečnostná záplata, ktorá opravuje viacero chýb a zraniteľností v operačnom systéme Android 12. Ten prináša viacero nových funkcií. Napríklad možnosť udeliť aplikáciám prístup len k približnej polohe alebo vás systém upozorní na to, keď bude aplikácia používať mikrofón alebo fotoaparát.

POCO X3 Pro
POCO X3 Pro | Zdroj: xda-developers.com

Aktualizácia je distribuovaná formou OTA a systém by vám jej dostupnosť mal oznámiť automaticky. Skontrolovať si ju môžete samozrejme aj manuálne v nastaveniach. Pred aktualizáciou sa uistite, že máte dostatočne nabitú batériu a telefón musí byť pripojený k Wi-Fi sieti. Ak váš dátový balíček nie je obmedzený, môžete samozrejme využiť aj mobilnú dátovú sieť.

Nemali by ste prehliadnuť:

Google v Rusku zablokoval platený obsah v Google Play aj YouTube

Zakladateľ Signalu opäť kritizuje Telegram. Obáva sa, že Rusko cez platformu získa prístup k údajom Ukrajincov

Rusi a Bielorusi si produkty od ESETu už nekúpia. Firma zastavila predaj

Ako je na tom konkurencia?

Činí sa aj konkurencia. Sedem rokov starý Fairphone 2 tento týždeň dostal aktualizáciu na Android 10. Systém Android 12 dostali nedávno aj Nokia G50 alebo vlajkové smartfóny Asus Zenfone 8 a 8 Flip. A Huawei nedávno aktualizovalo vlajkový smartfón Huawei P30 Pro z roku 2019.

Náš tip
Reklamy v streamovacích video platformách by mohli znížiť výšku predplatného

Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.
11.3.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+