MojAndroid

Zákazníci spoločnosti Google v Rusku stratili prístup k platenému obsahu v obchode Google Play a na YouTube. Firma o tom najskôr e-mailom informovala developerov.

V správe sa píše, že dôvodom stopnutia platieb v Rusku je narušenie platobného systému. Čo presne sa za tým skrýva, nevieme. To znamená, že používatelia úplne stratia možnosť zakúpiť si hry, aplikácie alebo iný platený obsah. A to vrátane takzvaných “in-app” nákupov, čiže nákupov, ktoré sa uskutočňujú priamo v aplikácii alebo hre. Používatelia budú mať aj naďalej prístup k neplatenému obsahu v Google Play.

Portál Android Police spomína, že aj služba YouTube zverejnila veľmi podobné vyhlásenie.

“Stopnutie platieb teraz rozširujeme na všetky funkcie speňažovania, vrátane služby YouTube Premium, členstva v platených kanáloch, superčet a tovar pre používateľov v Rusku.”

Možnosť vytvárať obsah a zarábať v súvislosti so sledovateľmi mimo Ruska naďalej zostáva. Čo sa týka už zakúpených aplikácií a hier v Google Play, ruskí používatelia ich budú môcť používať aj naďalej.

Ako dlho bude tento stav trvať, zatiaľ nevieme. Momentálne to vyzerá tak, že tento “výpadok” nemá súvis s vojnou na Ukrajine.

YouTube
YouTube
Developer: Google LLC
Price: Free
  • YouTube Screenshot
  • YouTube Screenshot
  • YouTube Screenshot
  • YouTube Screenshot
  • YouTube Screenshot
Náš tip
Veľké prekvapenie: Android 10 dorazil na sedem rokov starý smartfón
10.3.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+