MojAndroid

Vlajkové smartfóny zo série Samsung Galaxy S22 so sebou okrem hardvérových vylepšení priniesli aj niekoľko softvérových. Sú to totižto prvé zariadenia výrobcu, ktoré bežia na nadstavbe One UI 4.1. Portál Sammobile priniesol prehľad noviniek, ktoré najnovšia verzia ponúka.

One UI 4.1: Nové smart widgety, doladená funkcia virtuálnej RAM či vylepšené fotografovanie

Ide len o menšie vylepšenie systému One UI 4.0, čiže veľké zmeny nás nečakajú. Fanúšikov fotografovania však poteší možnosť používať všetky zadné snímače v Pro režime či dostupnosť nočného režimu pri snímaní portrétov. Samsung zapracoval aj na zlepšení kvality výsledných fotografií a videí pri snímaní cez sociálne siete. V novej verzii nadstavby je možné napríklad používať ultra-širokouhlý snímač alebo nočný režim aj cez Snapchat, Instagram alebo TikTok.

Po výkonnostnej stránke sa upravila funkcia virtuálnej RAM. Predtým systém automaticky vyčlenil 4 GB vnútorného úložiska ako dodatok k pôvodnej operačnej pamäti, teraz je však možné veľkosť virtuálnej RAM nastaviť manuálne, od 2 GB do 8 GB.

Do systémových nastavení zas pribudla možnosť zvýšiť maximálny jas obrazovky a v sekcii Prístupnosť pri nastavovaní vyváženia ľavého a pravého kanála je možné odteraz prepínať medzi pripojenými zariadeniami a reproduktorom telefónu.

Samsung Galaxy S22
Samsung Galaxy S22 | Zdroj: Miroslav Schwamberg

S prispôsobovaním domovskej obrazovky vám v One UI 4.1 pomôžu tri nové smart widgety, ktoré je ako bonus možné ukladať na seba. V ich nastaveniach taktiež môžete meniť farbu pozadia widgetu alebo jeho opacitu.

Náš tip
Samsung Galaxy S22+ v redakcii. Začíname s testovaním, pýtajte sa

17.2.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+