MojAndroid

O tom, že Samsung plánuje onedlho predstaviť nové vlajkové modely z radu Galaxy S20, vieme. Rovnako vieme, že najvybavenejší z nich ponesie označenie Samsung Galaxy S20 Ultra. Portál XDA-Developers informoval, že tento smartfón ponúkne doteraz nevídané priblíženie fotoaparátu.

Hlavný snímač s rozlíšením 108 megapixelov nie je vo svete smartfónov neznámy. Využíva ho napríklad Xiaomi Mi Note 10. Galaxy S20 Ultra tak bude pravdepodobne druhým smartfónom s týmto snímačom. Periskopický objektív ešte nepredstaveného modelu údajne ponúkne až 100-násobné hybridné priblíženie. O tom, aké bude reálne optické priblíženie, zatiaľ informácie nemáme.

Novinka bude predstavená už 11. februára 2020.

Samsung Galaxy S20: Živé fotografie potvrdzujú predpokladaný dizajn

13.1.2020

Od predstavenia nových vlajkových lodí od Samsungu nás delí už len pár týždňov. Informácie o Samsungu Galaxy S20 sa objavujú čoraz častejšie. Na internet teraz unikli fotografie, ktoré ukazujú jeho dizajn. Fotografie potvrdzujú predchádzajúce správy a úniky. Priniesol ich portál XDA-Developers.

samsung galaxy s20 displej

Hlavným prvkom prednej strany bude samozrejme displej. Rámiky okolo neho sú minimálne a nechýba diera v strede hornej časti. V nej sa už tradične nachádza selfie fotoaparát. Novinkou by mohlo byť klasické nezahnuté sklo a tiež frekvencia 120 Hz. Zadná strana zaujme pre Samsung netradičným rozmiestnením fotoaparátov. To sa nápadne podobá na nový Google Pixel 4. Snímače by mali byť 4, pričom ten hlavný pravdepodobne príde s rozlíšením 108 megapixelov.

Pribudne schopnosť natáčať video až v 8K rozlíšení, teleobjektív by mal dostať päťnásobné optické priblíženie. Nové vlajkové lode by mali prísť vo verziách so 4G konektivitou a aj 5G. Trochu by sa malo zmeniť aj označenie jednotlivých modelov. Doteraz sme boli zvyknutí, že ten najvybavenejší niesol označenie “plus”. Rad Samsung Galaxy S20 by mal obsahovať aj model s označnením “Ultra”. To znamená, že na trh by mal prísť klasický Galaxy S20, Galaxy S20 Plus a Galaxy S20 Ultra.

Predstavenie noviniek je naplánované na 11. februára a spolu s nimi by mal byť predstavený aj nový skladací smartfón výrobcu.

Samsung Galaxy S20: poznáme termín predstavenia

6.1.2020

Hlavným lákadlom v roku 2020 od Samsungu bude nová generácia vlajkovej série Galaxy S. Nebude sa ale nakoniec nazývať Galaxy S11, ale ponesie označenie Samsung Galaxy S20, tvrdí portál GSMArena. Názov tak bude symbolicky odkazovať na rok 2020. Predstavenie bude 11. februára v San Franciscu alebo New Yorku.

Dočkať by sme sa mali dokonca troch modelov – Galaxy S20, Galaxy S20+ a Galaxy S20 Ultra. Líšiť by sa mali uhlopriečkou displeja – 6,2 palcov, 6,7 palcov a 6,9 palcov. Displej by mal mať zároveň obnovovaciu frekvenciu 120 Hz, čo poteší hlavne mobilných hráčov.

Výkon zabezpečí čipset Qualcomm Snapdragon 865, respektíve Exynos 990. Hlavným lákadlom by mal byť ale 108-megapixelový snímač fotoaparátu, ktorý spojí 9 pixelov do jedného veľkého pixelu a výslednej detailnej 12-megapixelovej fotografie. Sekundovať by mu mal aj telefoto snímač s 5-násobným optickým zoomom.

Predstavenie 11.februára

Samsung zverejnil nové video, v ktorom pozýva fanúšikov na živý prenos z predstavenia noviniek. Poznačte si dátum 11.február o 11-tej hodine.

Novinky konkurencie

Nové smartfóny pripravujú aj konkurenti ako Motorola, Google či Huawei. V novom článku sme zhrnuli najočakávanejšie Android smartfóny roka 2020.

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

  • KalichVydra

    Taký nejaký…nič moc…

+