MojAndroid

Len pár dní pred oficiálnym predstavením novej verzie bluetooth slúchadiel Samsung Galaxy Buds+ unikli ich kompletné špecifikácie. Portál Android Cental informuje, že sa zlepší výdrž na jedno nabitie. Zväčší sa kapacita batérie v samotných slúchadlách, ale aj v nabíjacej krabičke.

Väčšia batéria znamená aj vyššiu hmotnosť. Rozdiel 0,7 gramu v uchu veľmi nepocítite. Slúchadlá sa budú predávať v dvoch nových farbách – modrej a červenej, ktoré nahradia žltú a striebornú. Biely a čierny variant zostáva.

samsung galaxy buds buds plus

K predobjednávkam Samsungu Galaxy S20 Ultra a S20+ by sme mali aj na Slovensku dostať slúchadlá Galaxy Buds+ zdarma. Rovnako tomu bolo aj minulý rok, kedy Samsung k predobjednávkam modelov Galaxy S10 rozdával slúchadlá Galaxy Buds. Cena nových slúchadiel by mala byť približne o 20 eur vyššia ako pôvodných, takže niekde na úrovni 170 eur.

 Galaxy BudsGalaxy Buds+
Rozmery slúchadla17,5 x 19,2 x 22,5 mm17,5 x 19,2 x 22,5 mm
Hmotnosť slúchadla5,6 g6,3 g
Kapacita batérieSlúchadlo: 58 mAh
Krabička: 252 mAh
Slúchadlo: 85 mAh
Krabička: 270 mAh
VýdržSlúchadlá: 6 hodín
Slúchadlá + krabička: 13 hodín
Slúchadlá: 11 hodín
Slúchadlá + krabička: 22 hodín
Čas telefonovaniaSlúchadlá: 5 hodín
Slúchadlá + krabička: 11 hodín
Slúchadlá: 7,5 hodiny
Slúchadlá + krabička: 15 hodín
Nabíjanie15 minút nabíjania = 100 minút prehrávania hudby3 minúty nabíjania = 60 min prehrávania hudby
KokentivitaBluetooth 5, pripojenie jedného zariadeniaBluetooth 5, pripojenie viacerých zariadení
Reproduktorjednopásmovýdvojpásmový
Mikrofóny1 vonkajší, 1 vnútorný2 vonjakšie, 1 vnútorný
KompatibilitaAndroidAndroid, iOS
Farbyčierna, biela, žltá, striebornáčierna, biela, modrá, červená
Cena149 €169 € (odhadovaná)

Samsung Galaxy Buds+ ponúknu podstatne silnejšiu batériu

29.12.2019

Spoločnosť Samsung vo svojich posledných vlajkových modeloch Samsung Galaxy Note 10 a Galaxy Note 10+ po prvýkrát upustila od 3,5 mm audio jacku pre klasické káblové slúchadla. Nepriamo tak postrčila svojich zákazníkov ku kúpe bluetooth slúchadiel. Priamo pre svoje smartfóny už nejakú dobu ponúka vlastné riešenie Samsung Galaxy Buds. Tieto slúchadla zatiaľ nie sú takým predajným hitom ako konkurenčné Apple AirPods. V novej generácii by ale mali podľa serveru PhoneArena dostať vylepšenie, ktoré určite zákazníci ocenia.

Samsung Galaxy Buds+ FCC

Predstavenie spolu s Galaxy S11

Predstavenie bluetooth slúchadiel Samsung Galaxy Buds+ s produktovým označením SM-R175 sa očakáva na začiatku roka spoločne s predstavením nových vlajkových smartfónov série Samsung Galaxy S11. Pokiaľ sa bude opakovať situácia z tohto roku, tak sa tak stane pár dni pred februárovým kongresom MWC 2020 v Barcelone. Spolu s Galaxy S11 sa špekuluje aj o predstavení ďalšieho skladacieho smartfónu Galaxy Fold 2.

Batéria slúchadiel aj púzdra narastie o 50 %

Nová verzia slúchadiel by mala mať o 50 % väčšiu batériu oproti predošlej generácii. Tá vydržala prehrávať hudbu na jedno nabitie zhruba 4 až 5 hodín. Následne musel  používateľ slúchadla nabiť v nabíjacom púzdre. Podľa certifikácie FCC by mali mať nové slúchadla batériu s kapacitou 150 mAh a nabíjacie púzdro až 600 mAh. Predošlá generácia slúchadiel mala kapacitu len 100 mAh a ich púzdro 400 mAh. Aj v novej generácii Galaxy Buds+ by malo nabíjacie púzdro podporovať bezdrôtové nabíjanie.

Samsung Galaxy Buds+ sa objavujú na prvých renderoch

20.12.2019

O pripravovanom nástupcovi populárnych bezdrôtových slúchadiel sa začína hovoriť vo veľkom. Samsung Galaxy Buds+ ponúknu rovnaký dizajn ako predchodca. Hlavnou novinkou bude funkcia aktívneho potlačenia hluku.

Samsung tak chce konkurovať novým Apple AirPods Pro, ktoré funkciu ponúkajú. Očakávame, že cena nových slúchadiel od Samsungu bude podstatne príjemnejšia ako tá od Apple.

XDA Developers informuje o prvých renderoch, ktoré odhaľujú dizajn. Ten sa od pôvodných Galaxy Buds s najväčšou pravdepodobnosťou líšiť nebude. Uvidíme, ako to bude s výdržou či kvalitou zvuku. Niektoré úniky dokonca hovoria o pridaní vnútorného úložiska. To by znamenalo možnosť počúvať hudbu aj bez smartfón, len pomocou slúchadiel samotných.

Samsung Galaxy Buds dostanú nástupcu s aktívnym potlačením hluku

4.12.2019

Bezdrôtové a úplne bezkáblové slúchadlá Samsung Galaxy Buds patria medzi tie najpodarenejšie. Za relatívne slušnú cenu ponúkajú pohodlné nosenie, dostatočnú výdrž a veľmi dobrú kvalitu zvuku. Páči sa nám tiež bezdrôtové nabíjanie samotnej nabíjacej krabičky, ktoré môžete uskutočniť priamo prostredníctvom Samsung smartfónu.

Samsung Galaxy Buds+ a aktívne potlačenie hluku

Vylepšená verzia Galaxy Buds s prívlastkom + by mohla byť predstavená spolu so smartfónom Samsung Galaxy S11. Teda začiatkom roka 2020. Pôvodné Galaxy Buds boli taktiež predstavené spolu so smartfónmi radu Galaxy S10. O slúchadlách Galaxy Buds+ informuje web sammobile.

Najväčšou novinkou vylepšeného modelu by malo byť aktívne potlačenie hluku. Dizajn sa pravdepodobne meniť nebude, veľmi podobné by mali byť aj ostatné parametre.

Práve pridaním funkcie aktívneho potlačenia hluku bude Samsung konkurovať novým AirPods Pro, ktoré ANC tiež ponúkajú. Ich cena je aktuálne približne 250 eur. Uvidíme, ako sa k cene postaví Samsung. Pôvodné Samsung Galaxy Buds štartovali na cene 149 eur.

Náš tip
Samsung Galaxy Buds dostávajú update, ktorý výrazne zlepšuje ich vlastnosti

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+