MojAndroid

Podľa najnovších informácií by mal byť Samsung Galaxy Note 10 predstavený už 7. augusta v New Yorku. Vieme, že Samsung tentokrát príde až s dvoma modelmi. Jeden menší, štandardný a ten druhý samozrejme väčší. Prvé úniky hovorili o Pro verzii v prípade väčšieho modelu, avšak vyzerá to tak, že jeho názov bude Samsung Galaxy Note 10+.

Bez pamäťových kariet a 3,5 mm jacku

Včera sme informovali o tom, že novinka stratí dva významné prvky. To stále platí. Samsung Galaxy Note 10 už nebude disponovať 3,5 mm audio jackom a ani slotom na pamäťové karty. Dúfame, že veľkosť vnútorného úložiska bude dostatočná aj pre tých náročných.

Nový a výkonnejší procesor, podpora 5G

Ako už býva zvykom, najnovšie Samsungy radu Note ponúkajú procesor, ktorý sa nachádza v rade Galaxy S pre daný rok. Tomuto je pravdepodobne koniec. Nový Note 10 by mal ponúknuť aj nový Exynos procesor, ktorý bude podobný, ako Snapdragon 865. To by malo platiť pre náš trh. Otázkou je, ako to bude na tom americkom, keďže tam Samsung predáva výlučne smartfóny s procesormi Snapdragon. Otázkou je, s akým procesorom sa bude zariadenie predávať na slovenskom trhu. Všetci veľmi dobre vieme, že pre nás sú určené Samsungy s procesormi Exynos.

Samotný čipset príde v dvoch verziách, rozdielom bude len to, že jedna z nich ponúkne podporu sietí 5G a druhá nie. Uvidíme, ktorá verzia sa dostane do ktorého z dvojice, prípadne ako to bude skombinované.

Rýchle nabíjanie a silná batéria

Väčší z dvojice by mal ponúknuť batériu s kapacitou až 4500 mAh, menší sa musí uspokojiť s 3400 mAh akumulátorom. Veľkou novinkou je podpora super-rýchleho nabíjania s výkonom až 50 W. Verzia s väčšou batériou pravdepodbone toto nabíjanie dostane, otázkou je, či aj tá menšia.

Lepší displej s “priestrelom”

Novinka bude disponovať zase o niečo kvalitnejším displejom. Na fotografiách môžete vidieť okrúhlu dieru v jeho hornej strednej časti, takže rôzne úniky a rendery neklamali. Otázkou stále zostáva, do akej miery sú tieto uniknuté fotografie relevantné. Už štandardom sú minimálne rámiky okolo displeja a samozrejme nesmie chýbať ani obľúbené pero S Pen.

Náš tip
Samsung Galaxy Note 10 príde v porovnaní so svojim predchodcom o dva významné prvky

28.6.2019
Zdroj: sammobile.com

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+