MojAndroid

Samsung po roku prichádza s novými bezdrôtovými slúchadlami. Tie predstavil po boku nových vlajkových lodí Samsung Galaxy S20, S20+ a S20 Ultra. Nesú označenie Galaxy Buds+, čo nasvedčuje tomu, že nejde o prevratnú zmenu medzi generáciami. Výrobca sa radšej zameral na menšie zmeny, tie sa však prejavili v každom ohľade.

Zamerané na lepšiu výdrž

Na papieri určite udrie do očí lepšia výdrž. Či už samotných slúchadiel alebo aj krabičky. Zlepšila sa o niekoľko hodín. Výsledkom je 11 hodín výdrže slúchadiel na jedno nabitie, krabička im dodá ešte ďalších 11 hodín. Nabíjanie potom prebieha pomocou Qi rýchleho nabíjania. Zaujímavé je však nabíjanie v krabičke. Za tri minúty nabíjania slúchadiel dostanete hodinu počúvania, za desať minút nabíjania až 3 hodiny počúvania.

samsung galaxy buds+

Nezaostáva ani zvuk

Vzhľadom na to, že slúchadlá medzi generáciami narástli, podstatne sa zlepšil aj zvuk. Miesto sa ušlo novému, dvojpásmovému reproduktoru, ktorý obsahuje woofer i tweeter. Samotný menič je väčší o 38 percent a pod jeho zvukový prejav sa opäť podpísala firma AKG.

samsung galaxy buds+

K zlepšeniu došlo aj v prípade funkcie Ambient Sound. Tá dostala v aplikácii Galaxy Wearable úplne nový level. V neposlednom rade za to môže aj viac mikrofónov – dokopy sú až tri. Zatiaľ čo dva nájdete na vonkajšej strane, jeden sa ukryl vo vnútornej.

Funkcie ako prémiové slúchadlá

Výrobca sa naozaj postaral o to, aby sa kúpe nových Galaxy Buds+ dalo odolať len ťažko. Po novom môžete napríklad ovládať hlasitosť dotykovými plôškami slúchadiel. Dostalo sa aj na Gaming Mode, čomu sa potešia hlavne hráči mobilných hier. Výsledkom by malo byť len minimálne oneskorenie.

samsung galaxy buds+

Zlepšenie nastalo aj v oblasti pripojenia. Hoci verzia Bluetooth 5.0 sa medzi rokmi nezmenila, nové Galaxy Buds+ môžete prepojiť s viacerými zariadeniami, medzi ktorými potom môžete prepínať. Takisto si slúchadlá pamätajú, ktoré aplikácie používate najčastejšie, takže dlhým podržaním napríklad spustia Spotify.

samsung galaxy buds+

Samsung Galaxy Buds+ prídu na náš trh v troch farebných prevedeniach – čierne, biele a modré. Štartujú na cene 169 eur. Dostupné sú ale aj ako darček k predobjednávke Samsungu Galaxy S20+ alebo S20 Ultra. Predobjednávky budú spustené dnes, pričom končia 8. marca. Slúchadlá mieria do predaja 14. februára 2020.

Samsung Galaxy Buds+
Rozmery slúchadla17,5 x 19,2 x 22,5 mm
Hmotnosť slúchadla6,3 gramov
Kapacita batérie Slúchadlá: 85 mAh
Krabička: 270 mAh
Výdrž 22 hodín + 11 hodín (slúchadlá)
Nabíjanie Qi bezdrôtové nabíjanie
Reproduktor dvojpásmový (woofer + tweeter)
Mikrofóny2 vonkajšie + 1 vnútorný
Dotykové plochyPozastavenie hudby, ovládanie hlasitosti
Rýchle nabíjanie3 minúty nabíjanie = 1 hodina počúvania
Pripojenie Bluetooth 5.0, pripojenie viacerých zariadení
Farby čierna, biela, modrá
Cena169 €

Za pozvanie do San Francisca na Unpacked 2020 ďakujeme spoločnosti Samsung.

11.2.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+