MojAndroid

Spoločnosť Samsung sa chystá 7. augusta predstaviť svoju ďalšiu vlajkovú loď Galaxy Note 10. Nová generácia populárneho modelu s perom S-pen príde vo viacerých verziách a svojím fotoaparátom bude chcieť určite uspieť v teste DxOMark. Ten by mal byť podobný ako u modelu Samsung Galaxy S10 5G.  Bude sa teda jednať o výborný fotoaparát, ale nie revolučný. Tým by mal byť podľa leakera s menom Ice Universe, ktorého cituje server BGR, fotoaparát budúcoročného smartfónu Samsung Galaxy S11.

Samsung totiž momentálne využíva u svojich vlajkových modeloch snímač s veľkosťou 1/2,55 palcov. To dáva jednému pixelu plochu o veľkosti 1,4 µm. Rovnako tomu bude aj u Galaxy Note 10, ktorý bude osadený snímačom S5K2L4 zo Samsungu Galaxy S10. Bude to ale posledný vlajkový model s takouto veľkosťou pixelov a Samsung Galaxy S11 by mal priniesť v tom smere revolúciu.

Veľkosť snímača ale leaker neudáva, ale je pravdepodobne jeho zásadne zväčšenie. Napríklad slávna Nokia 808 Pureview v roku 2012 ponúkla snímač s veľkosťou 1/1,2 palcov a dodnes je považovaná za jeden z najlepších fotomobilov. Okrem nového snímača by mal mať Galaxy S11 aj 10x optický zoom podobne ako smartfón Oppo Reno 10x zoom.

Náš tip
Samsung začal vyrábať 12 GB RAM pre Galaxy Note 10
20.7.2019
Zdroj: BGR
  • kubo

    Ten zoom mi nechyba aj tak sa pri tom zoome nedaju robit ostre fotky ak nemate telefon na niecom stabilnim polozeny. No skoda toho fotaku lebo Note 10 bude moj dalsi telefon.

  • Argentier

    Nemôžem si pomôcť, ale takéto a podobné články mi strašne pripomínajú to, ako skúmame ďaleký vesmír, ale nemáme preskúmanú ešte planétu na ktorej žijeme. Ideme riešiť čo MOŽNO dokážu ďalšie generácie smartfónov, ale ešte sme nezvládli využiť potenciál tých, ktoré boli predstavené pred 3 rokmi.

  • Dano

    Hlavne keby boli rovné verzie (display), lebo na Note9 je všetko fajn, ale ten display nedávam… (a ani tú veľkosť moc nie na prenášanie, ale ocením ju občas pri používaní, zato ten display po krajoch som neocenil ešte nikdy…)

+