MojAndroid

Aj napriek tomu, že smartfón Samsung Galaxy A72 sa nedočká toľkého množstva aktualizácií, ako jeho konkurencia rovnakej značky, nejaký ten update stále predsa poteší. Teraz na rad prišla aprílová bezpečnostná aktualizácia, ktorá však musí ukrývať aj ďalšie novinky. Webový portál SamMobile totiž hlási, že update má veľkosť až 1 GB!

Náš tip
Ďalší únik bezpečnosti nepotešil Facebook. Tentokrát sú na rane e-mailyové adresy

Samsung Galaxy A72 dostáva až gigabajtový update

Nové označenie firmvéru pre model Samsung Galaxy A72 je A725FXXU1AUD2. Prináša so sebou hlavne aprílovú bezpečnostnú záplatu. Zoznam zmien už obvykle všeobecne hovorí o nových, respektíve zlepšených funkciách, spolu s ďalšími vylepšeniami výkonu. Teraz tvrdenie o prídavných vymoženostiach môže byť skutočne pravdivé.

Samsung Galaxy A72
Samsung Galaxy A72 | Foto: Redakcia

Keďže aktualizácia má hneď 1 GB, je možné okrem vylepšení zabezpečenia očakávať aj nejaké tie novinky v systéme. Vzhľadom na to, že bezpečnostné aktualizácie majú zväčša veľkosť okolo tých 200 MB, veríme, že používatelia modelu Samsung Galaxy A72 sa môžu tešiť na niečo nové v softvéri zariadenia.

Nevieme, o aké novinky ide, preto by sme boli radi, ak by ste nám do komentárov napísali, čo nové ste si všimli ,ak ste už tento update dostali. Upozornenie na jeho prítomnosť vám smartfón dá automaticky, no pokiaľ ste šikovní, môžete si nový firmvér stiahnuť a nainštalovať manuálne z databázy portálu SamMobile.

Samsung Galaxy A72
Samsung Galaxy A72 | Foto: Redakcia


Ako je na tom s aktualizáciami konkurencia?

Pokiaľ ide o pravidelnú formu aktualizácií zariadení, aktívna je samozrejme aj konkurencia. Huawei priniesol na modely Huawei P40, P40 Pro a Mate 30 Pro nadstavbu EMUI 11. OnePlus prednedávnom aktualizoval modely OnePlus 8 a 8 Pro a koncom marca sa dostalo aj na obľúbený OnePlus Nord.

Motorola na Android 11 aktualizovala svoje smartfóny Motorola moto hyper a Motorola moto g 5G plus. Japonská spoločnosť Sony spustila po novom roku aktualizáciu pre kúsky Xperia 10 IIXperia 5 II alebo Xperia 1 a 5. Xiaomi aktualizoval množstvo svojich smartfónov vrátane modelov samostatnej značky Redmi. Príkladom je Redmi Note 9S alebo Redmi Note 7 Pro.

Náš tip
Ďalší únik bezpečnosti nepotešil Facebook. Tentokrát sú na rane e-mailyové adresy

Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.
2.5.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+