MojAndroid

Tohtoročné vlajkové Android smartfóny sú väčšinou osadené čipsetom Qualcomm Snapdragon 888. Podľa portálu GSMarena by ho už v treťom štvrťroku mohla vystriedať jeho vylepšená verzia Qualcomm Snapdragon 888 Plus. Mal by sa objaviť aj vo vlajkovej lodi spoločnosti Honor, ktorá doteraz využívala čipsety značky Kirin.

Snapdragon 888 Plus sa má objaviť vo vlajkovom smartfóne Honor 50 Pro+

Odkedy značku Honor nevlastní spoločnosť Huawei, môže táto značka opäť spolupracovať s americkým výrobcom čipov Qualcomm.  Už dlhšie je známe, že značka pracuje na vlajkovom smartfóne Honor 50 Pro+ s čipsetom od Qualcommu. A podľa leakera Digital Chat Station bude Honor jedným z OEM výrobcov , ktorý vybaví vlajkovú loď aktualizovaným čipsetom.

Snapdragon 888 Plus je už podľa neho realitou a niektorí výrobcovia smartfónov ho už aj testujú. Na vlajkových Android smartfónoch sa Plus verzia  objaví najskôr v treťom štvrťroku a nebude exkluzívna iba pre zámorské modely. ako tomu bolo minulý rok. Snapdragon 888 Plus bude stále vyrobený 5nm výrobným procesom. Zatiaľ nie je známe, kto ho bude montovať.

Podľa leakera by to mohol byť juhokórejský Samsung alebo čínske TSMC. Použité procesorové jadrá by mali zostať rovnaké, ale zvýši sa ich frekvencia. Samotné grafické jadro pravdepodobne zostane rovnaké. Túto filozofiu použil Qualcomm minulý rok aj v prípade Snapdragonu 865 Plus, ktorý bol prvým čispetom s frekvenciou cez 3 GHz, ale architektúrou sa nelíšil od Snapdragonu 865.

Honor má pred sebou sebavedomé plány

Použitie nového čipsetu Snapdragon 888 Plus v chystanej vlajkovej lodi Honor 50 Pro+ potvrdzuje nedávne plány tejto značky. CEO spoločnosti Honor totiž v nedávnom rozhovore tvrdil, že ich vlajkové modely prekonajú smartfóny série Mate a P bývalého vlastníka Huawei.

Ten nemôže používať čipsety amerického Qualcommu a dokonca ani vyrábať vlastné čipsety značky Kirin. Dôvodom je zákaz amerického ministerstva obchodu, ktorý zakazuje predávať americké technológie spoločnosti Huawei. CEO Honoru tiež avizoval plán stať sa najpredávanejším výrobcom smartfónov na čínskom trhu.

Náš tip
4ka darovala 5G vysielač študentom: Chce podporiť kvalitu vzdelávania na FIIT STU
1.5.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+