MojAndroid

To nie je všetko, 4ka totiž so spomínanou fakultou podpísala memorandum o spolupráci, čiže podobných projektov zrejme ešte pribudne. Okrem požičania spomínaného 5G vysielača, 4ka bude organizovať prednášky a semináre, konzultovať práce a ponúkať témy na spracovanie študentmi. Zdrojom informácií je tlačová správa.

„Nie je nám štyri, ako vyzerá slovenské školstvo, a preto podporujeme výučbu moderných informačných technológií,“ povedal s odkazom na motto mobilného operátora 4ka generálny riaditeľ Juraj Ondriš po podpise memoranda o spolupráci s vedením Fakulty informatiky a informačných technológií Slovenskej technickej univerzity v Bratislave (FIIT STU).

4ka umožní študentom spoznať 5G technológiu zblízka

4ka zapožičala spomínaný vysielač fakulte na dobu neurčitú. Študenti tak budú môcť lepšie spoznať túto technológiu a doslova si na ňu siahnuť. Iniciatívu víta aj prof. Ivan Kotuliak, dekan FIIT STU:

Našou víziou je prinášanie najnovších poznatkov a technológií čo najbližšie k našim študentom. Sme preto radi, že v spolupráci so SWANom a 4kou môžeme našim študentom sprostredkovávať know-how a skúsenosti odborníkov z praxe v prednáškach či vedení záverečných prác. Na druhej strane takto môžeme budovať technicky vyspelé laboratóriá, v ktorých sa naši študenti pozrú na najmodernejšie technológie zblízka,“ uviedol prof. Ivan Kotuliak, dekan FIIT STU.

Fakulta navyše vidí prínos spolupráce v tom, že študenti takto získajú aj praktické informácie od odborníkov z praxe a pochopia tak proces budovania a fungovania 5G sietí.

Náš tip
4ka vs. Radosť: Porovnanie neobmedzených ponúk, ktorá sa oplatí viac?

 

1.5.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+