MojAndroid

OnePlus Nord sa počas minulého roka stal oficiálne prvým smartfónom strednej triedy tohto výrobcu. Zariadenie debutovalo s Androidom 10 na palube a s používateľskou nadstavbou OxygenOS 10.5. Teraz dostáva aktualizáciu na Android 11, spolu s vylepšenou používateľskou nadstavbou OxygenOS 11.

Náš tip
Samsung oslavuje narodeniny. Vedeli ste, ako začínal?

OnePlus Nord dostáva najnovší systém Android 11

Počas januára 2021 sa OnePlus Nord dočkal pozornosti zo strany vývojárov, pretože začal dostávať testovacie beta verzie najnovšieho mobilného operačného systému. Takmer dva mesiace od toho momentu sme sa konečne dočkali stabilnej aktualizácie na Android 11. Systém bol oficiálne predstavený v septembri minulého roka.

OnePlus Nord
OnePlus Nord | Zdroj: Miroslav Schwamberg

OnePlus je známy práve svojimi povestne svižnými a pravidelnými aktualizáciami, najmä pokiaľ ide o tie veľké, ktoré menia celú verziu Androidu. Tento rok na to ide výrobca o čosi pomalšie ako napríklad taký Samsung, ktorý je na poli aktualizácií aktuálnym lídrom.

Taktiež aj Xiaomi už nasadilo Android 11 na niektoré svoje modely. Toto by bolo pred pár rokmi priam neuveriteľné. Mimochodom, smartfóny OnePlus 8 a OnePlus 8 Pro update na stabilný OxygenOS 11 dostali už v októbri 2020.


Staršie vlajkové lode dostanú update neskôr ako model strednej triedy

OnePlus Nord dostáva Android 11 ešte pred veľmi obľúbenou sériou OnePlus 7. Prémiové modely na update ešte stále čakajú kvôli neočakávaným situáciám.

Vynovená používateľská nadstavba OxygenOS vo verzii 11 prináša prostredie, ktoré sa už čoraz menej podobá na čistý Android a smeruje k štýlu One UI, ktorý využíva juhokórejský gigant Samsung.

OnePlus 7T skener odtlackov odomykanie
Oneplus 7T | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Konečne sa na telefónoch tejto značky dočkáme aj funkcionality Always-On displeja. To ale trvalo! Webový portál GizmoChina ďalej hlási, že novinky nájdeme aj v iných častiach systému, tak ako aj v predinštalovaných, systémových aplikáciách.

Výrobca uvádza, že používatelia telefónu OnePlus Nord, ktorí budú chcieť aktualizáciu nainštalovať, by mali batériu nabiť aspoň na 30 % a pripraviť si čas na stiahnutie takmer 3 GB súboru. Pokiaľ by aktualizácia na Android 11 prišla aj vám, rozhodne nás o tom informujte v diskusii pod článkom.

Náš tip
Google Pay: Aplikácia prestane fungovať 5. apríla, nainštalujte si novú

Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.
2.3.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+