MojAndroid

Smartón Redmi Note 9S je ako model nižšej strednej triedy veľmi obľúbeným aj skoro rok od jeho predstavenia. Jeho majitelia sa v týchto dňoch môžu podľa portálu GizmoChina tešiť na aktualizáciu so systémom Android 11.

Android 11 dopĺňa nadstavba MIUI 12

Model Redmi Note 9S prišiel na trh v marci minulého roku so systémom Android 10 a nadstavbou MIUI 11. V Indii sa predával po označením Redmi Note 9 Pro. Globálna verzia má ale označenie Redmi Note 9S a aktualizácia s Androidom 11, ktorú teraz dostáva, má zase označenie V12.0.1.0.RJWMIXM. jej veľkosť je zhruba 2,5 GB.

Redmi Note 9S modrý

Výrobca smartfónu Xiaomi aktualizáciu označuje ako “Stable Beta”, ale malo by ísť už o plnohodnotnú stabilnú verziu. Nadstavba nad systémom je vo verzii MIUI 12, ktorú už ale zariadenie pred časom dostalo. Verziu nadstavby MIUI 12.5 pre globálny trh má výrobca predstaviť až 8. februára. Pokiaľ vám Redmi Note 9S oznámi dostupnosť aktualizácie, tak sa pred jej inštaláciou ubezpečte, že máte dostatočne nabitú batériu. Odporúčame aspoň 50 %.

 

Čo všetko prináša systém Android 11?

• Správa konverzácií na jednom mieste. Rozhovory používateľa s priateľmi a rodinou v rôznych aplikáciách je možné zobraziť na uzamknutej obrazovke.
• Konverzačné bubliny. Konverzácie z ľubovoľnej komunikačnej aplikácie (za predpokladu, že funkcia je podporovaná aplikáciou) teraz možno pevne pripojiť na obrazovku vo forme bubliny. Používateľ tak má komunikáciu stále na očiach. Vylepšením prešiel aj samostatný multitasking.
• Záznam obrazovky. Záznam diania na obrazovke vo forme videa je teraz podporované priamo v Androide 11 a  nie je k tomu nutná samostatná aplikácia.
• Spoločné ovládanie pre všetky smart zariadenia. Smart zariadenia v domácnosti ako kúrenie alebo svetlá sa teraz dajú ovládať cez jedno spoločné rozhranie. Vyvoláte ho dlhým stlačením tlačidla napájania.
• Rýchly výber zvukového výstupu. Priamo z notifikačnej lišty si teraz vyberiete, či sa ma zvuk prehrávať cez vstavaný reproduktor, Bluetooth alebo pripojené slúchadla pomocou kábla.
• Hlasové ovládanie. Rýchlejší a ľahší prístup k aplikáciám vďaka intuitívnym hlasovým príkazom bez nutnosti pripojenia k internetu.
• Väčšia bezpečnosť. Ďalšie aktualizácie zabezpečenia a ochrany súkromia sa uskutočňujú automaticky a priamo z Google Play.
• Jednoduchšia autorizácia povolení aplikáciám. Aplikáciám môžete pridávať povolenia aj jednorazovo. Pri dlhodobejšom nevyužívaní aplikácie jej budú povolenia automaticky odobrané.

Ako aktualizuje svoje smartfóny konkurencia?

Japonská spoločnosť Sony nedávno spustila aktualizáciu pre svoje smartfóny Xperia 10 II, Xperia 5 II alebo Xperia 1 a 5. Juhokórejský gigant Samsung spustil nedávno aktualizáciu modelov Galaxy S10 na Android 11 s nadstavbou One UI 3.0. Nezabudol ani na skladacie smartfóny Samsung Galaxy Z Flip a Galaxy Fold.

OnePlus aktualizoval modely OnePlus 8 a 8 Pro. Dostali OxygenOS 11 postavený na systéme Android 11. Huawei zase priniesol na modely Huawei P40, P40 Pro a Mate 30 Pro nadstavbu EMUI 11. Motorola teraz začala s distribúciou Androidu 11 pre svoj úplne prvý smartfón Motorola moto g pro.

Náš tip
SWAN GO: Sedemdňový TV archív pre zákazníkov zadarmo

Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.
2.2.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+