MojAndroid

Sony to má s aktualizáciami svojich modelov na Android 11 akési popletené. Prvým smartfónom, ktorý bol aktualizovaný, bola Xperia 1 II, čo je logické. Japonský výrobca to stihol ešte v decembri minulého roka. Druhým zariadením, ktoré malo dostať aktualizáciu, mala byť Xperia 5 II.

Nelogické poradie aktualizácií od Sony

Avšak nestalo sa tak. Po Xperii 1 II nasledovali staršie modely, Xperia 1 a Xperia 5, ktoré dostali aktualizáciu naraz. Až teraz sa dostalo na zatiaľ najnovšiu vlajkovú loď. Sony Xperia 5 II dostáva aktualizáciu na Android 11, o čom informoval portál xda-developers.

Sony Xperia 5 II snímač

Aktualizácia je dostupná v Ázijských krajinách a už dorazila aj do Európy. Pravdepodobne aj na Slovensko. Jej veľkosť je len približne 700 MB a smartfón vás na ňu upozorní automaticky. Ak by sa tak nestalo, stačí vojsť do nastavení a aktualizáciu vyhľadať manuálne. Ešte pred zahájením procesu aktualizácie odporúčame batériu smartfónu nabiť aspoň na 50 %.

 

Sony Xperia 5 II a nové funkcie

Android 11 v Xperii 5 II by mal priniesť všetky funkcie, ktoré dostal aj väčší model – Xperia 1 II.  To znamená novú funkciu s názvom BatteryCare či možnosť natáčať 4K HDR videá so 120 snímkami za sekundu. Bližšie informácie o bezpečnostnej záplate nemáme.

Pokiaľ ste už aktualizáciu dostali, môžete sa o ňu s nami podeliť priamo v komentároch pod týmto článkom a nezabudnite prihodiť aj screenshot.

Aktualizácia na Android 11 v podaní konkurencie:

Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.
20.1.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+