MojAndroid

Posledný štvrťrok bol pre čínsku spoločnosť Xiaomi jedným z najúspešnejších. Bola jediným výrobcom, ktorému výrazne rástli predaje a podarila sa jej v nich preskočiť aj konkurenčný Apple. Podiel na tom mohli mať aj smartfóny Xiaomi Mi 10 a Mi 10 Pro, ktoré teraz podľa portálu GSMarena dostávajú v Európe stabilný Android 11.

Systém Android 11, nadstavba MIUI 12 a staršia bezpečnostná záplata

Aktualizácia má označenie MIUI 12.2.1.0 RJBEUXM a je dostupná cez aplikáciu Update. Nemusí to ale platiť pre všetky regióny a niektoré európske krajiny si budú musieť počkať niekoľko dni. Veľkosť aktualizácie je až 2,9 GB, takže sa uistite, že máte dostatok miesta vo vnútornej pamäti. Okrem Androidu 11 sa majitelia Xiaomi Mi 10 a Mi 10 Pro dočkajú aj nadstavby MIUI 12, ktorá upravuje vzhľad a rozširuje funkcie Androidu.

Zabezpečenie systému by mala vylepšiť bezpečnostná záplata systému, ktorá je ale staršie dátumu. Pochádza z októbra, pričom výrobcovia Android smartfónov majú od Googlu k dispozícii už aj decembrovú záplatu. Pokiaľ vám vaše smartfóny oznámia dostupnosť aktualizácie, tak sa pred jej inštaláciou uistite, že máte batériu nabitú aspoň na 70 % jej kapacity.

Čo prináša Android 11?

Android 11 by mal smartfónom Xiaomi Mi 10 a Mi 10 Pro priniesť zmeny v notifikáciach, ktoré budú zobrazovať prichádzajúce správy z komunikačných aplikácií vždy navrchu. Komunikácie si bude používateľ môcť minimalizovať aj do plávajúcich bublín. Power tlačidlo umožní rýchly prístup k výberu kreditnej karty v službe Google Pay a rýchle ovládanie pripojených smart zariadení v domácnosti.

Zvýši sa aj bezpečnosť. Aplikáciám budete môcť udeliť povolenie jednorazovo a pribudne možnosť automatického resetovania povolení pri nepoužívaní aplikácií. Ľudia so zdravotným postihnutím budú môcť využiť nové hlasové ovládanie celého systému nazvané Voice Access. Rýchle nastavenia notifikačnej lišty dostanú nové tlačidlo video záznamu plochy a aplikácií v smartfóne.

Ako je na tom konkurencia?

V aktualizáciách svojich smartfónov sa činí aj konkurencia Xiaomi. Juhokórejský gigant Samsung tento týždeň spustil aktualizáciu modelov Galaxy S20 na Android 11 s nadstavbou One UI 3.0. OnePlus aktualizoval modely OnePlus 8 a 8 Pro. Dostali OxygenOS 11 postavený na systéme Android 11. Huawei zase priniesol na modely Huawei P40, P40 Pro a Mate 30 Pro nadstavbu MIUI 11.

Náš tip
Bezpečnosť online nákupov závisí aj od nás samotných. Na tieto kroky by sme mali myslieť
Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.
4.12.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+