MojAndroid

Spoločnosť Xiaomi na začiatku minulého roku prekvapila rozhodnutím osamostatniť svoj rad smartfónov Redmi ako samostatnú značku. Odvtedy pod ňou vydala viacero modelov a niektoré sa stali skutočnými hitmi. Jednými z prvých modelov boli aj smartfóny Redmi Note 7 a Redmi Note 7 Pro. Druhý menovaný teraz podľa portálu GizmoChina začína dostávať aktualizáciu na verziu systému Android 10 s grafickou nadstavbou MIUI 11.

Aktualizácia sa dá nainštalovať aj manuálne

Aktualizáciu začali tento týždeň dostávať formou OTA modely na čínskom trhu, ktoré využívajú beta verziu MIUI 11. Stiahnuť ju je možné aj z oficiálnych stránok Xiaomi a nainštalovať manuálne. Jej číselné označenie je 20.3.4 a veľkosť až 2,1 GB. Android 10 prináša viacero nových funkcií, ako tmavý režim v celom systéme, nové navigačné gestá alebo lepšie udeľovanie povolení aplikáciam.

Nechýba nové MIUI 11 a ani Google aplikácie

Narozdiel od konkurenčných modelov Huawei tu nechýbajú ani Google aplikácie. Grafické prostredie MIUI 11 pridá napríklad nové animácie,  jednoduché zdieľanie súborov v rámci rodiny a novú vzdelávaciu funkciu pre deti Children Space. Pred aktualizáciou sa uistite, že máte batériu nabitú aspoň na 70 % kapacity. V diskusii sa potom môžete podeliť o dojmy z nových funkcií Androidu 10 a potvrdiť, že je stabilný a bez chýb.

Xiaomi tento rok aktualizovalo už viacero modelov

Spoločnosť Xiaomi už tento rok aktualizovala viacero svojich modelov na systém Android 10. Dočkal sa napríklad vlajkový smartfón Xiaomi Mi 9T alebo Android One model Xiaomi Mi A2. Android 10 bol chvíľu distribuovaný aj pre jeho nástupcu Xiaomi Mi A3, ale kvôli množstvu chýb bola jeho aktualizácia stopnutá. To ale neplatí pre model Xiaomi Mi Mix 2S, ktorého majiteľov tento rok výrobca tiež prekvapil aktualizáciou.

Náš tip
Realme 6 a 6 Pro oficiálne: 90 Hz displej a cena pod 200 eur
Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.
6.3.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+