MojAndroid

Problémy s aktualizáciou Xiaomi Mi A3 hlásilo viacero používateľov. To bol dôvod na pozastavenie jej šírenia. Tí, ktorí si smartfón stihli aktualizovať a nefungoval im museli čakať na tú opravnú.

Kúpiť Xiaomi Mi A3 za najlepšiu cenu na Slovensku

Xiaomi Mi A3 opätovne dostáva spomínanú aktualizáciu, tentokrát by mala byť bez chýb. Informuje o tom GSMArena. Veľkosť aktualizácie je 1,3 MB a šíri sa formou OTA. Smartfón o jej prítomnosti používateľa informuje automaticky. Ak by sa tak nestalo, stačí vojsť do nastavení a aktualizáciu vyhľadať manuálne.

Xiaomi Mi A3 s dostáva Android 10, avšak aktualizácia bola pozastavená

3.3.2020

Keď pred niekoľkými rokmi spustila spoločnosť Google program smartfónov Android One, tak si od toho sľubovala zrýchlenie aktualizácií výrobcov. Android One smartfóny totiž využívajú čistý Android bez úprav a grafických nadstavieb. Tým je výrobcom uľahčená jeho optimalizácia.

  • Android 10 bol predstavený už poriadne dávno. Zariadenia s Android One by ho mali dostať medzi prvými, no nie je to pravidlom. Ani Android One vám nezaručí, že na aktualizáciu na nový operačný systém nebudete dlho čakať.

Niektoré značky, ako Nokia alebo Motorola, tento program využívajú často. V prípade čínskeho výrobcu Xiaomi je tomu tak len v prípade jedného modelu ročne. Posledným takým bol Xiaomi Mi A3. Podľa portálu AndroidPolice teraz dostáva aktualizáciu na systém Android 10. Je to však úspech?

Xiaomi Mi A3 Android 10

Oneskorene a ešte s chybami

Systém Android 10 bol totiž v stabilnej verzii oficiálne vydaný začiatkom septembra. To znamená, že Android One smartfón Xiaomi Mi A3 ho dostáva skoro po polroku od jeho vydania. Veľké množstvo smartfónov s grafickou nadstavbou vrátane modelov Xiaomi ho získalo už mesiace pred ním. Navyše má nový softvér veľké množstvo chýb. Používatelia hlásia problémy so snímačom odtlačkov prstov, chyby v grafickom rozhraní, reštarty alebo padanie aplikácie fotoaparátu.

Z týchto dôvodov bolo šírenie aktualizácie dočasne pozastavené, o čom informoval portál Android Community.

Oplatí sa aktualizovať?

Na druhú stranu prináša nová verzia systému viacero vylepšení. Patrí medzi ne tmavý režim v rámci celého systému, nové navigačné gestá alebo nové možnosti udeľovania povolení aplikáciam tretích strán. Zlepšiť by sa mala aj výdrž na jedno nabitie. Aktualizácia má veľkosť 1,3 GB.

Ak vám ju už vaše zariadenie ponúklo, s inštaláciou by sme boli opatrní. Ak ste informáciu o aktualizácii neobdržali, pravdepodobne sa tak v najbližšom čase nestane. Aspoň dovtedy, kým sa nevyriešia spomínané problémy.

Náš tip
Surface Duo: Unikátny smartfón od Microsoftu príde na trh skôr, ako sme čakali

Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.
19.3.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+