MojAndroid

MIUI je vcelku robustná nadstavba Androidu, ktorá si našla fanúšikov po celom svete. Niektorí si dokonca smartfón bez tejto nadstavby už ani len nevedia predstaviť. Musíme uznať, že výrobcovi sa podarila, ponúka množstvo užitočných nastavení a aplikácií. Navyše je veľmi dobre odladená a práca s ňou je jednoduchá.

Xiaomi svoju nadstavbu neustále vylepšuje a postupne prináša nové verzie s mnohými novinkami. Používatelia tiež oceňujú pravidelnosť aktualizácií svojich smartfónov. Nie vždy prichádzajú aktualizácie aj s novým Androidom, no aktualizácie nadstavby sú pomerne časté.

Viacero pozitívnych zmien a menej reklám

Šéf Xiaomi potvrdil, že s príchodom MIUI 11 prídu aj viaceré zmeny. Prezradil, že na túto tému viedol diskusiu so zodpovednou osobou za MIUI. Xiaomi bude pracovať na odstránení hlavných problémov, ktoré sú spojené s operačným systémom. Zmení sa nahrávanie hovorov v čínskej sieti QQ, prepracovaný bude aj systémový kôš, kam sa na 3 dni ukladajú vymazané súbory. Novinkou bude aj ultra šetriaci režim, ktorý dovolí používanie len základných aplikácií a výrazne tým predĺži výdrž batérie.

Diskutovanou témou v MIUI sú aj reklamy. Nový systém sa ich síce úplne nezbaví, no nebudú na tak rušivých a výrazných miestach ako doteraz. Pravdepodobne všetci používatelia túto zmenu privítajú.

9.4.2019
Zdroj: gizmochina.com

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+