Najobľúbenejšie aplikácie na MôjAndroid.sk za rok 2015

28. decembra 2015 3

Rok 2015 sa blíži ku svojmu koncu, a tak je na čase zrekapitulovať to najzaujímavejšie, čo sa v ňom odohralo. Tentokrát sa pozrieme na Android aplikácie a na to, ktoré z nich vás zaujali v roku 2015 najviac. Zoznam 10 aplikácií je zoradený podľa čitateľnosti jednotlivých článkov. To vám dáva možnosť urobiť si obraz o tom, čo Slovákov v kategórii Android aplikácií najviac zaujímalo. O každej aplikácii si samozrejme môžete prečítať aj v samostatnom článku z tohto roka (prípadne z minulých rokov). Ktorú aplikáciu by ste označili za najobľúbenejšiu vy? Akú aplikáciu ste v roku 2015 používali najčastejšie?

1. Semafóry

semaforyAplikácia Semafóry zažila tento rok veľký boom. Jednoduchý slovenský titul vás upozorní na to, koľko času máte, kým na semafóre pred vami naskočí zelená, takže sa môžete rozhodnúť, či máte čas na to, aby ste si napríklad vyzliekli bundu, prípadne preladili rádio. Aplikáciu Semafóry sme testovali aj v našej redakcii na bratislavských semafóroch, kde fungovala naozaj parádne.

Prihláste sa na odber nášho YouTube kanálu MojAndroid.sk
TIP:APLIKÁCIE | Semafory: Budete vedieť, kedy naskočí zelená [VIDEO]
Semafory Bratislava
Veľkosť 1,7M
Verzia 1.0
CenaZadarmo
Inštalovať

 

2. Google Hodiny

hodinyGoogle tento rok v obchode Play zverejnil ďalšiu zo svojich Android aplikácií – Hodiny. Ide o natívny titul, ktorý ponúka okrem klasických hodín aj stopky, časovač a funkciu budíka. Zaujímavejším je ale jeho grafická úprava v Material dizajne, ktorá ukazuje, ako by mali vyzerať všetky aplikácie vyvíjané pre Androidy. Google Hodiny sú dostupné pre všetky Android zariadenia so systémom Android 4.4 KitKat a novším, pričom sú na stiahnutie dostupné samozrejme bezplatne.

google-hodiny-3 google-hodiny-2 google-hodiny-1

TIP:Google aplikácia Hodiny je dostupná už aj v obchode Play
Hodiny
Veľkosť 6,6M
Verzia 4.0.1
CenaZadarmo
Inštalovať

 

3. New Interval Timer

hiitSlovenský developer Rudo Halmi je autorom aplikácie New Interval Timer, ktorá vás tento rok zaujala najmä vďaka akcii, kedy ste mohli získať jej platenú verziu zadarmo. Táto aplikácia je perfektná na časovanie tvojich HIIT tréningov, kruhových tréningov a celkovo športov založených na kolách ako sú cvičenie na bežiacom páse alebo ľubovoľný kardio tréning. Ak sa teda venujete niektorému z týchto športov, určite si ju stiahnite pomocou odkazu, ktorý prinášame nižšie.

TIP:Stiahnite si New Interval Timer do 12-tej a získajte ho bez reklám a so všetkými dizajnmi zadarmo
Nový Intervalový Časovač AD
Veľkosť 5,7M
Verzia 1.0.5
CenaZadarmo
Inštalovať

 

4. PhotoMath

photomathPrincíp aplikácie PhotoMath je veľmi jednoduchý – stačí ak namierite kameru svojho smartfónu na matematický výraz a výpočet prebehne takmer okamžite a automaticky. Nemusíte stláčať žiadne tlačidlá, skenovanie a detekcia textu, znakov a čísel prebieha úplne samostatne bez potreby zasahovania používateľa. Výsledok bude zobrazený priamo na displeji smartfónu. Ide o výbornú pomôcku najmä pre študentov.

03-photomath-solving-explanation-android

TIP:APLIKÁCIE | PhotoMath s automatickým počítaním príkladov už aj pre Android!
PhotoMath
Veľkosť 4,2M
Verzia 1.0.0
CenaZadarmo
Inštalovať

 

5. Runtastic Pro

runtasticAktívne žijúci ľudia sa tento rok potešili akcii na aplikáciu Runtastic Pro, ktorú si mohli v platenej verzii stiahnuť na jeden deň bezplatne. Runtastic dokáže merať vaše športové aktivity rôzneho typu a vyhodnocovať vám rôzne štatistiky, a to nielen po aktivite, ale aj v reálnom čase priamo počas nej. Ide o veľkého konkurenta pre Runkeeper, ktorú používame v našej redakcii najčastejšie aj my.

TIP:Získajte Runtastic Pro v hodnote 4,99 eur úplne zadarmo
Runtastic Running & Fitness
VeľkosťLíši sa v závislosti od zariadenia
VerziaLíši sa v závislosti od zariadenia
CenaZadarmo
Inštalovať

 

6. Google Mapy

mapySpoločnosť Google na tohtoročnej konferencii Google I/O sľúbila, že predstaví offline navigáciu v Google Mapách. Ako povedala, tak sa aj stalo, a Google priniesol do Android aplikácie s mapami navigovanie bez nutnosti pripojenia k internetu. Používatelia si však mapové podklady na cestu musia stiahnuť v predstihu. Zobrazenú časť územia si môže používateľ stiahnuť do pamäte zariadenia a následne sa môže cez dané územie navigovať bez toho, aby musel byť pripojený k internetu.

google-mapy-offline

TIP:Google uviedol offline navigáciu v Google Mapách
Mapy
VeľkosťLíši sa v závislosti od zariadenia
VerziaLíši sa v závislosti od zariadenia
CenaZadarmo
Inštalovať

 

7. Viber

viberJedným zo seriálov, ktoré sme vám priniesli, bol aj seriál SMS a volanie zadarmo cez Android. V ňom sme vám predstavili aplikáciu Viber, ktorá slúži na bezplatné posielanie správ a volania. Okrem toho, že sme vám detailne popísali, ako daná aplikácia funguje, napísali sme vám aj o tom, koľko stoja medzinárodné volania na mobilné alebo pevné siete. Viber inak patrí medzi dlhodobo obľúbené aplikácie, a tak niet divu, že vás zaujal aj v roku 2015.

viber

TIP:APLIKÁCIE | SMS a volanie zadarmo cez Android #2: Aplikácia Viber
Viber
Veľkosť 29M
Verzia 5.0.0.4090
CenaZadarmo
Inštalovať

 

8. Armageddon

armageddonŽivé pozadie Armageddon od známeho developera s menom Maxelus prináša motív konca sveta priamo na displej vášho Android zariadenia. Okrem toho aplikácia prináša aj obrovské množstvo možností a motívov pre asteroidy, za ktoré si ale budete musieť dodatočne doplatiť. Priamo v aplikácii Armageddon si môžete nastaviť počet asteroidov, vzhľad pozadia aj vzhľad planéty, na ktorú majú dopadnúť. Jednou z najlepších funkcií je schopnosť reagovať na pohyby zariadenia pomocou gyroskopu, takže si asteroidy môžete prezrieť z každej strany.

TIP:Živé pozadie Armageddon ponúka koniec sveta priamo na vašom displeji
Armageddon
Veľkosť 8,7M
Verzia 1.0
Cena 1,49 EUR
Inštalovať

 

9. Google prekladač

prekladacGoogle odkúpil spoločnosť a jej rovnomennú aplikáciu WordLens minulý rok. Tá do aplikácie Google Translate prináša funkciu rozpoznávania a prekladania textu v reálnom čase, a to priamo na obrazovke smartfónu alebo tabletu. Stačí namieriť kameru na nápisy alebo cedule v cudzom jazyku, ktoré sa vzápätí preložia do vášho rodného jazyka. Táto funkcia je výborným pomocníkom pre všetkých, čo cestujú do zahraničia a neovládajú tamojší jazyk.

TIP:Google Prekladač sprístupňuje prekladanie obrázkov WordLens a vylepšuje konverzácie
Prekladač Google
VeľkosťLíši sa v závislosti od zariadenia
VerziaLíši sa v závislosti od zariadenia
CenaZadarmo
Inštalovať

 

10. Nájdi kopec

kopecSlovenská aplikácia Nájdi kopec slúži na zistenie informácií o pohorí, ktoré sa nachádza vo vašej blízkosti. Po spustení sa zobrazí hľadáčik fotoaparátu a okolité kopce sú označené vzdialenosťou a výškou. Vy si tak jednoducho môžete zistiť, aké kopce máte v okolí, aká je ich výška a ako ďaleko sa od nich nachádzate. Aplikácia tiež ponúka vynikajúcu možnosť prispôsobiť si minimálnu a maximálnu vzdialenosť, do akej sa budú kopce zobrazovať. Súčasťou tohto titulu sú aj ďalšie užitočné nástroje pre turistov, ktorým túto aplikáciu rozhodne odporúčame.

rp_najdi-kopec-2-701x420.jpg

TIP:APLIKÁCIE | Nájdi kopec – vizualizácia informácií o kopcoch vo vašom okolí

ANKETA: Ktorá aplikácia z tohto zoznamu vás zaujala najviac?

Zobraziť výsledky

Loading ... Loading ...
Zapojte sa do diskusie (3)

Tagy :

Pravidlá diskusie
Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.
Nahlásiť chybu v článku
Diskusia k článku

Potrebujete poradiť? Vyskúšajte AndroidForum.sk


Aktuálne témy a príspevky: