MojAndroid

Aplikáciu Semafory využijú všetci vodiči v Bratislave a čoskoro možno aj v ďalších väčších mestách. Ide o nástroj, ktorý vám s pomerne veľkou presnosťou povie, koľko času ostáva do zelenej. Aplikácia vyniká jednoduchým prostredím, ktoré spolupracuje napríklad s navigáciami Google, Waze, či Sygic. Ak zastavíte na podporovanej križovatke, tak sa aplikácia automaticky prepne do popredia a začne odpočítavať. Po skončení sa znova aktivuje navigácia, ktorá počas behu aplikácie bežala na pozadí.

Odpočítavanie do zelenej momentálne funguje len v meste Bratislava, ale pracuje sa na jej sprístupnení aj pre ďalšie mestá. Samozrejme, pokrytie semafórov je aplikáciou limitované len na tie, ktoré nepracujú v dynamickom režime. V Bratislave je takýchto križovatiek asi polovica, takže máte 50% šancu na to, že zastavíte na kompatibilnej križovatke. Ich zoznam pozostáva z desiatok lokácií, ktoré zahŕňajú križovatky Račianske mýto, Trnavské mýto, Trnavská x Miletičova a veľa ďalších. Kompletný zoznam aj mapu nájdete na stránkach vývojára.

Semafory_-_Android_App

Aplikácia dokáže zistiť aj to, v ktorom jazdnom pruhu sa nachádzate a spustiť odpočítavanie pre ten správny semafór. Ak je na ceste viac jazdných pruhov pre odbočenie do rôznych smerov, na obrazovke sa odpočítavanie zobrazí aj pre ne.  Samozrejme, nejaké nepresnosti sa tu stále ešte nájdu a vývojári sa ich snažia odstrániť. Nepresné odpočítavanie môžete nahlásiť aj vy.

Verzia: 1.0
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.0
Aktuálna cena: Zdarma

Aplikáciu sme boli v praxi vyskúšať aj my. Prešli sme niekoľkými križovatkami od Gagarinovej až po Vajnorskú. Na všetkých tých križovatkách, kde sme dostali červenú, fungovala aplikácia správne. Po zastavení sa teda aktivovala obrazovka s odpočítavaním. Presnosť bola výborná a v podstate sme žiadne výraznejšie odchýlky nezaznamenali. Ide tak o výborný doplnok pre všetkých vodičov, ktorí pri zastavení na červenú budú presne vedieť koľko času im ostáva do zelenej.

10.3.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+