MojAndroid

Tak ako sme už pred niekoľkými dňami avízovali, Google začal sprístupňovať nové funkcie a vylepšenia v aplikácie Google Translate (prekladač). Novinky sa týkajú najmä integrácie funkcií  aplikácie WordLens, či vylepšenia prekladov v konverzačnom móde.

Google odkúpil spoločnosť a jej rovnomennú aplikáciu WordLens minulý rok. Táto do aplikácie Google translate prináša funkciu rozpoznávania a prekladania textu v reálnom čase, a to priamo na obrazovke smartfónu alebo tabletu. Stačí namieriť kameru na nápisy alebo cedule v cudzom jazyku, ktoré sa vzápätí preložia do vášho rodného jazyka. Momentálne sú podporované jazyky angličtina, francúzština, nemčina, taliančina, portugalčina, ruština a španielčina. Podpora ďalších jazykov príde neskôr.

nexus2cee_Google-Word-Lens-iPhone-GIF

Druhou veľkou novinkou je vylepšenie konverzačného módu, ktorý v aplikácii Google Prekladač existoval už od roku 2013. Tento bol však veľmi pomaly a nepraktický. Dvaja používatelia, ktorí sa prostredníctvom neho chceli dohovoriť, museli čakať kým druha strana dohovorí a zachytený text sa preloží. Až potom bolo možné prepnúť jazyk pre druhú osobu hovoriacu v podporovanom cudzom jazyku. Po aktualizácii však už nemusíte v aplikácií stláčať žiadne tlačidlá. Google Translate totižto sám zistí, kto hovorí.

nexus2cee_Conversation-Mode-GIF

Aktualizovaná aplikácia zatiaľ nie je k dispozícii na Google Play, no objaviť by sa tam mala každú chvíľu. Akonáhle sa objaví aj APK súbor, pridáme ho do tohto článku.

Doplnené: Ak ešte aktualizáciu nemáte vo svojom obchode Play, môžete si najnovšiu verziu Google Translate nainštalovať prostredníctvom APK súboru.

–> Google Tranlaste s prekladom Wordlens a vylepšeným konverzačným režimom APK<–

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

14.1.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+