MojAndroid

Príroda na Slovensku patrí bez pochýb medzi najväčšie prednosti našej krajiny. Mnohé okolité štáty nám môžu závidieť nádherné prírodné scenérie, ktoré k nám lákajú turistov z celého sveta. Práve zimné obdobie je pre turistov veľmi atraktívne, keďže na Slovensku nájdeme množstvo vynikajúcich lyžiarskych stredísk. Slovenské hory sú ale aj vhodné pre turistiku. Členitý pôdorys našich pohorí ale môže znamenať, že turista ani poriadne nevie, aké vrchy má okolo seba. Samozrejme, pomôcť môžu rôzne mapy, no v dnešnej dobe je užitočným pomocníkom aj v tomto smere smartfón s aplikáciou Nájdi kopec.

najdi-kopec-2

Názov pritom dokonale vystihuje funkciu aplikácie. Po spustení aplikácie sa totiž zobrazí hľadáčik fotoaparátu. Rozdiel je iba v tom, že okolité kopce sú označené vzdialenosťou a výškou. Vy si tak jednoducho môžete zistiť, aké kopce máte v okolí, aká je ich výška a ako ďaleko sa od nich nachádzate. Aplikácia tiež ponúka vynikajúcu možnosť prispôsobiť si minimálnu a maximálnu vzdialenosť, do akej sa budú kopce zobrazovať. Vďaka tomu si môžete pozrieť kopce vo vzdialenosti 1 – 20 km od vašej aktuálnej polohy.

najdi-kopec-1

Vaša poloha je pritom zobrazená presnými GPS súradnicami. Aplikácia ponúka aj užitočný kompas, ktorý sa vám môže v horách zísť. Aplikácia je tiež schopná zistiť vašu aktuálnu nadmorskú výšku, vďaka čomu budete môcť tento titul používať pravidelne počas turistiky. Samozrejme, aplikácia je schopná identifikovať aj ten kopec, na ktorom sa práve nachádzate. Aktuálne obsahuje databáza viac ako 3700 kopcov po celom Slovensku. Nájdete tu aj naozaj nízke vrchy, my sme v našom nížinnom okolí našli vrchy s nadmorskou výškou 200 – 300 m n.m. vzdialené od našej aktuálnej polohy aj viac ako 10 km. Ak sa teda chystáte na silvestrovskú lyžovačku alebo turistiku, nezabudnite si nabaliť smartfón vyzbrojený touto skvelou slovenskou aplikáciou, ktorá je v obchode Play dostupná úplne zadarmo.

Verzia: 4.0.0
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 4.0.0
Aktuálna cena: Zdarma

1.1.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+