MojAndroid

Spoločnosť Google na tohtoročnej konferencii Google I/O sľúbila, že tento rok predstaví offline navigáciu v Google Mapách. To sa dnes stalo skutočnosťou a Google prináša do Android aplikácie s mapami navigovanie bez nutnosti pripojenia k internetu. Používatelia si však mapové podklady na cestu musia stiahnuť v predstihu.

google-mapy-offline

Náš tip
Google Mapy umožnia pridať obchádzku k vašej trase a zobrazia aj ceny benzínu

Google Mapy budú v novej verzii ukazovať možnosť stiahnuť si zobrazenú časť územia do pamäte zariadenia a následne sa používateľ bude môcť cez dané územie navigovať bez toho, aby musel byť pripojený k internetu. Funkcia bude postupne uvoľňovaná formou aktualizácie pre Android zariadenia a neskôr sa dostane aj na zariadenia s iOS. V redakcii sme aktualizáciu s offline navigovaním ešte nedostali, no veríme, že sa tak stane do niekoľkých dní.

Aktualizácia 21.11.2015

Offline navigácia je ž dostupná aj na Slovensku! Informoval o tom slovenský Google na svojej Facebook stránke.

Preskúmajte svet … teraz aj offline!Trasy offline si už môžu stiahnuť aj slovenskí používatelia a samozrejme,…

Posted by Google on 21. november 2015

Zdroj: Google

21.11.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+