MojAndroid

Obchod AppGallery od Huawei už dávno nie je miestom, kde nie je možné nájsť kvalitné aplikácie. Čínska spoločnosť investovala nemalé peniaze do toho, aby sa tu nachádzali všetky potrebné aplikácie. A tak v poslednom čase pribúdajú kvalitné, nielen lokálne tituly.

To platí aj pre oblasť vzdelávania. Vzdelávacie aplikácie sú dlhoročnou súčasťou smartfónov a pomáhajú nám prekonať nástrahy každodenného života. To, za čo sme si museli niekedy platiť nemalé peniaze, máme teraz ako na dlani priamo v našich inteligentných telefónoch.

Autoškolu zvládnete ľavou zadnou

V rámci lokálnych aplikácií sa môžete pripraviť na to, že v AppGallery nájdete dve podarené slovenské autoškoly. Nachádza sa tu obľúbená aplikácia Autoškola SK a nechýba ani appka Autoškola testy. Obe obsahujú testy, ktoré študenti dostanú pri skúškach. Stačí dostatočne dlho trénovať a 55 bodov máte istých.

huawei-vzdelavanie

Aplikácie sa líšia len používateľským rozhraním. Autoškola testy vyzerá o niečo modernejšie, vývojár aplikácie Autoškola SK stavil skôr na tradičnejší dizajn. To ale nič nemení na fakte, že vás na testy pripravia úplne rovnako.

Naučte sa (nielen) cudzí jazyk

V AppGallery sa nachádza viacero aplikácií, s ktorými sa dokážete naučiť cudzí jazyk. Od jednoduchých prekladačov až po komplexné výučbové nástroje. Za zmienku určite stojí aplikácia Angličtina pre deti, ktorá dokáže deti naučiť základy hravou formou a s obrázkami.

Aplikácia Naučte sa nemecky vás naučí nemčinu pekne od základov. Opäť tu nechýba obrázková dokumentácia a výučba prebieha hravou formou. V prípade, ak hľadáte nejaký jednoduchý a rýchly prekladač, výborne poslúži aplikácia s názvom Preložiť. Na výber je z viacerých jazykov, stačí napísať požadované slovo a ihneď máte preložené.

huawei-vzdelavanie

Veľmi dobrou aplikáciou na výučbu cudzích jazykov je Learn 33 Languages. Ako už názov napovedá, k dispozícii je až 33 jazykov. A nechýba ani slovenčina či čeština.

Pre tých, ktorí sa potrebujú dovzdelať v slovenskom jazyku, je pripravená aplikácia Slovenská gramatika. Obsahuje výučbovú časť a nechýbajú ani testy.

Pomôžte si s matematikou

Pomoc sa určite zíde. To si povedali aj v Microsofte a vytvorili aplikáciu Microsoft Math Solver. Ide o kompletný nástroj, ktorý za vás vypočíta takmer všetko. Príklady si môžete fotografovať, prípadne ich zadávať ručne.

Ešte viac detských aplikácií

Najlepšie vzdelávanie pre deti je hravou formou. Svoje ratolesti určite potešíte napríklad aplikáciou Malbuch. Ide vlastne o jednoduché omaľovánky. Na základy matematiky odporúčame hru Divízia pre deti, ktorá deti hravou formou naučí počítať. Zameriava sa pritom najmä na delenie.

huawei-vzdelavanie

Ďalšie zaujímavé vzdelávacie aplikácie v AppGallery

Vhod môže prísť napríklad appka s názvom Aplikácia na huby. Ide o podrobný atlas viac ako 200 najbežnejších druhov húb s podrobnými popismi a fotografiami. K dispozícii je aj kľúč na identifikáciu druhov húb podľa viditeľných znakov.

Zabudnúť netreba ani na slovenskú aplikáciu Solar System Scope 3. Ide o zábavný interaktívny spôsob objavovania vesmíru. Podobnou, aj keď menej prepracovanou aplikáciou je Slnečná sústava. Tu nájdete informácie o všetkých planétach slnečnej sústavy, vrátane Slnka.

Tento článok vznikol v spolupráci s Huawei.

16.12.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+