MojAndroid

Mobilné hranie naberá v posledných rokoch na popularite. Stále platí, že medzi najobľúbenejšie a najhranejšie mobilné hry patria skôr jednoduchšie tituly. Avšak existuje množstvo kvalitných prepracovaných 3D hier, ktoré dokážu potrápiť hardvér nejedného smartfónu.

So zvyšovaním výkonu telefónov prichádzajú modernejšie a kvalitnejšie spracované hry. Tie sa stali neoddeliteľnou súčasťou herného priemyslu a obľúbeným nástrojom na zabíjanie času. V tomto výbere sa pozrieme na najlepšie tituly, ktoré sa nachádzajú v obchode AppGallery od Huawei.

Slovenské hry v AppGallery

Tak, ako slovenské aplikácie, pribúdajú v AppGallery aj slovenské hry. V tomto obchode tak môžete nájsť vydarenú 3D skákačku Tomb Runner – Temple Raider, ktorá preverí vaše reflexy. Ponúka veľmi peknú grafiku a ovládanie je kombináciou dotykov displeja a nakláňania samotného smartfónu.

Futbalových fanúšikov poteší ďalšia slovenská hra – Football Cup 2020.  Hra obsahuje viacero herných režimov, pričom najzaujímavejšia je kariéra. Vyniká skvelou hrateľnosťou a podarenou grafikou. Hráč si môže vybrať zo širokej ponuky futbalových tímov, ktorých je viac než 100.

Pre tých, ktorí vyhľadávajú kartové hry, je pripravená hra so zaujímavým názvom Mau Mau. Ide  o klasickú kartovú hru, v ktorej hráte maximálne proti trom protivníkom.

Akčnejší hráči si prídu na svoje pri hre Zombie Hill Racing. V tejto  hre ovládate auto a snažíte sa dostať čo najďalej. Brániť vám v tom budú rôzne prekážky. Ako už samotný názov napovedá, chýbať nebudú ani zombíci, ktorých musíte pekne pozrážať.

Epic Games – Fortnite

Pokiaľ neviete, spoločnosť Epic Game stojí za jednou z najobľúbenejších hier súčasnosti – Fortnite. Tú je možné do vášho Huawei smartfónu nainštalovať práve prostredníctvom appky Epic Games, ktorú nájdete v AppGallery.

Fortnite je klasická Battle Royal strieľačka. Hráči sú vypustení na opustenom ostrove a vyhráva ten, ktorý prežije najdlhšie. Bojovať je možné v tímoch alebo samostatne.

State of Survival: Survive the Zombie Apocalypse

Prešlo už 6 mesiacov, odkedy začala zombie apokalypsa. Vírus už infikoval celé mesto. Vy ste jednými z mála, ktorí prežili a spolu so svojimi priateľmi sa snažíte bojovať proti príšerám. Popritom objavujete nové územia, ktoré si musíte vybojovať. Veľmi dôležité je aj to, aby vaša usadlosť prosperovala, pretože len takto môžete prežiť. Hra je zaujímavá s dobrým námetom, ponúka skvelú grafiku a výbornú hrateľnosť.

Helix Ball

Toto je jedna z najobľúbenejších hier najmä v radoch mladšej generácie. Vyznačuje sa jednoduchosťou a skvelou hrateľnosťou. Výhodou je aj dobrá optimalizácia, hra funguje plynule aj na zariadeniach so slabším hardvérom. Kupovať si môžete nové životy, ale aj lopty. Vaším cieľom je dostať sa čo najnižšie v čo najlepšom čase.

Cubic World

Hra na štýl Minecraftu, ktorú ocenia najmä mladší hráči. Môžete v nej kadečo postaviť, budete využívať zdroje, ktoré máte k dispozícii. Starajte sa o svoje zvieratá, spoznávajte nové postavy a postavte si svoj vysnívaný domov. K dispozícii  je viac ako 100 rôznych nástrojov, pomocou ktorých vám pôjde výstavba ako po masle.

Tento článok vznikol v spolupráci s Huawei.

14.12.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+