MojAndroid

Apple má svoj iCloud, Google má Google Disk a aj Huawei má svoje vlastné riešenie. Keďže nové modely tohto výrobcu nemôžu využívať Google služby, používatelia sa musia spoľahnúť práve na riešenie od Huawei. Ako to funguje a čo všetko ponúka?

Nemali by ste prehliadnuť:

Systém je prakticky rovnaký, aký má Google aj Apple. Najskôr je potrebné vytvorenie účtu, do ktorého sa používateľ následne prihlási. To je možné urobiť už pri prvotnom nastavovaní telefónu. Viac sme sa tejto téme venovali v článku Huawei AppGallery: Ako nainštalovať aplikácie do Huawei smartfónu | Návod.

Práve účet je najdôležitejšou súčasťou tohto ekosystému a akousi vstupenkou. Vďaka nemu je možné inštalovať aplikácie a hry z obchodu AppGallery, zálohovať údaje a synchronizovať všetky dôležité súbory. Keď už svoje Huawei ID máte, nič vám nebráni vo využívaní smartfónu naplno.

Huawei Cloud a zálohovanie

V rámci cloudového úložiska má každý používateľ k dispozícii 5 GB priestoru zadarmo. Nastavenie automatického zálohovania je veľmi jednoduché.

Stačí vojsť do nastavení telefónu a kliknúť na úplne prvú položku s názvom vášho účtu. Následne je potrebné zvoliť možnosť “Cloud”. Tu už vidíte informáciu o voľnom mieste vo vašom účte a práve tu je možné nastaviť, čo sa má zálohovať.

Pre aktiváciu automatickej zálohy stačí zaškrtnúť zálohovanie pri konkrétnej položke. K dispozícii je záloha fotografií, kontaktov, kalendára, poznámok, prehliadača a Wi-Fi nastavení. Na toto cloudové úložisko je tiež možné ukladať hocijaké iné súbory.

Na čo je dobré zálohovanie?

V prípade, že prejdete na iný smartfón a svoje veci máte zálohované v Huawei Cloude, viete ich veľmi rýchlo dostať aj do svojho nového modelu. Nespornou výhodou takejto zálohy je, že k svojim súborom budete mať prístup odkiaľkoľvek. napríklad aj cez PC po prejdení na stránku cloud.huawei.com a následnom prihlásení sa do svojho účtu.

Huawei Cloud
Huawei Cloud: Desktopové rozhranie

Môžem mať aj viac ako 5 GB miesta?

Samozrejme. Huawei Cloud je rovnako ako aj Google Disk či iCloud v prvom rade komerčná služba, takže je možné zakúpiť si aj viac priestoru. K dispozícii sú nasledovné možnosti:

  • 50 GB za 10 € ročne alebo 1 € mesačne (1. mesiac zdarma)
  • 200 GB za 27 € ročne alebo 3 € mesačne (1. mesiac za 2 €)
  • 2 TB za 84 € ročne alebo 10 € mesačne (1. mesiac za 5 €)

Predplatné je samozrejme možné spravovať priamo cez nastavenia smartfónu, pričom nechýba kompletná história transakcií.

Tento článok vznikol v spolupráci s Huawei.

30.11.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+