MojAndroid

Na našom webe pripravujeme sériu článkov, ktoré majú čitateľom pomôcť zorientovať sa vo svete Huawei smartfónov bez Google služieb. V rámci týchto článkov budeme spolupracovať s Beccou, ktorá sa rozhodla, že prejde zo svojho iPhonu na Huawei P40 Pro. Ukážeme jej, že prechod na Huawei nie je taký náročný, ako by sa mohlo zdať.

Nemali by ste prehliadnuť:

Becce sme už základy vysvetlili a nový telefón sme spoločne nastavili. Fotografie, videá a kontakty už máme prenesené. Teraz sa pozrieme na to, ako doň nainštalovať všetky potrebné aplikácie.

S Huawei AppGallery to ide ľahko

Pokiaľ ste zvyknutí na obchod Google Play, prípadne App Store od Applu, s vyhľadávaním a inštalovaním aplikácií nebudete mať žiadny problém. Funguje to úplne rovnako, len s tým rozdielom, že to budete robiť prostredníctvom obchodu Huawei AppGallery.

Huawei-becca

 

Práve AppGallery je alternatívou k dvom obchodom, ktoré sme spomenuli vyššie. Princíp je úplne rovnaký. V prvom rade odporúčame prihlásiť sa do svojho Huawei účtu. Ak ho nemáte, stačí si ho vytvoriť.

Vytvorenie Huawei ID

Účet je možné vytvoriť už pri prvotnom nastavovaní telefónu, zariadenie to ponúkne automaticky. Pokiaľ je už váš nový Huawei nastavený a účet stále nemáte, stačí vojsť do obchodu AppGallery, kliknúť na ikonku s názvom “Ja” a účet vytvoriť tu.

Huawei-becca

Keď už Huawei účet máme, môžeme začať s inštalovaním aplikácií. Becca už svoj účet mala nastavený, pretože s Huawei smartfónom už mala nejaké predošlé skúsenosti, takže účet si už vytvorila.

Ako nájsť a nainštalovať aplikáciu

Teraz je to už naozaj veľmi jednoduché. Obchod Huawei AppGallery obsahuje samozrejme aj aplikácie, ktoré už dobre poznáte. Nechýbajú ani tie lokálne, napríklad aplikácie slovenských bánk a podobne.

Postup inštalácie:

  1. Otvoríme aplikáciu Huawei AppGallery
  2. V hornej časti obrazovky klikneme na lupu a vyhľadáme konkrétnu aplikáciu
  3. Obchod nám aplikáciu nájde a klikneme na tlačidlo Inštalovať
  4. Hotovo, aplikácia bude o malú chvíľu nainštalovaná a nájdete ju medzi ostatnými

S týmto návodom dokáže nainštalovať aplikáciu či hru každý. Becca to tiež zvládla bez problémov a vo svojom Huawei P40 Pro už má nainštalované všetky svoje obľúbené aplikácie, ktoré pozná zo svojho predchádzajúceho smartfónu.

Tento článok vznikol v spolupráci s Huawei.

19.11.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+