MojAndroid

Becca je dlhoročnou používateľkou iPhonov a rozhodla sa, že vyskúša smartfóny s operačným systémom Android. Potrpí si na kvalitnom fotoaparáte a tiež má rada, ak jej telefón vydrží až do večera bez nutnosti nabíjať. Práve preto si vybrala Huawei P40 Pro.

Huawei-becca

Ten jej ponúkne výbornú fotovýbavu, ktorá sa skladá z 50 MP hlavného snímača s optickou stabilizáciou obrazu, 40 MP ultra-širokouhlého objektívu s automatickým zaostrovaním a periskopického snímača s päťnásobným optickým priblížením. O výbornú výdrž sa postará silná batéria v kombinácii s výkonným a úsporným procesorom a skvelým odladením systému.

Prvé zoznámenie

Hneď po rozbalení z krabice je jasné, že model od Huawei je väčší ako iPhone. Na to si musí Becca chvíľu zvykať. Po čase jej to vôbec neprekáža a ocení silnú batériu spolu s pekným veľkým displejom.

Ako iste viete, nové smartfóny od Huawei neponúkajú Google služby. Mnohí si to mýlia s tým, že vôbec nemajú nainštalovaný operačný systém Andorid. Huawei telefóny operačný systém Android majú!

Huawei AppGallery
Takto vyzerá domovská obrazovka v AppGallery

Absencia Google služieb sa môže na prvý pohľad zdať ako veľký problém, no keď si takýto telefón reálne vyskúšate, zistíte, že s ním môžete bez problémov fungovať a používať všetky svoje obľúbené aplikácie.

Prvotné nastavenie

Ako každý smartfón s operačným systémom Android, tak aj Huawei P40 Pro je potrebné najskôr nastaviť. Pri prvom zapnutí sa zariadenie opýta na preferovaný jazyk, naučí používateľa používať gestá a ponúkne prihlásenie do Huawei účtu. Ak ho používateľ nemá, môže si ho hneď vytvoriť.

Presne to sme ponúkli aj Becce, keďže Huawei účet sa v budúcnosti určite zíde a bude napríklad potrebný na to, aby mohla stiahnuť aplikácie z oficiálneho obchodu AppGallery, ktorý nahradil Google Play.

Ako dostať fotografie a kontakty z iPhonu do Huawei?

Je to veľmi jednoduché. Do svojho starého iPhonu je potrebné nainštalovať aplikáciu Phone Clone, ktorú nájdete v obchode App Store. Váš nový Huawei sa pri prvotnom nastavovaní opýta na to, ako doň chcete dostať dáta z vášho predchádzajúceho telefónu. Stačí zvoliť možnosť Phone Clone a postupovať podľa pokynov na obrazovke. Po chvíli mala Becca všetky svoje kontakty spolu s fotografiami vo svojom novom Huawei P40 Pro.

Neskôr sme sa spolu dostali na domovskú obrazovku a prvým miestom, kam sme zavítali, bol obchod Huawei AppGallery. Tu sa nachádzajú aplikácie, ktoré si môžete nainštalovať. V nasledujúcich článkoch sa budeme podrobne venovať práve aplikáciám, ktoré sme si stiahli v obchode AppGallery.

Hotovo, všetko nastavené

Huawei P40 Pro máme nastavený, aplikácie sú nainštalované, kontakty a fotografie prenesené, účet Huawei nastavený. Zvládli sme to za pár minút, nebolo to nič zložité. Prechod z iPhonu na Huawei sa nezdá byť až taký náročný, ako by sa mohlo zdať. 

Huawei-becca

Prvotné nastavovanie telefónu s Beccou, ktoré sme vysielali naživo, si môžete pozrieť na našom Instagrame.

Tento článok vznikol v spolupráci s Huawei

18.11.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+