MojAndroid

Nové Huawei modely s obchodom AppGallery nie sú v e-mailovej komunikácii vôbec pozadu. Je síce pravdou, že do nich nedostanete aplikáciu Gmail, no samotný Gmail účet je možné používať bez problémov.

Nemali by ste prehliadnuť:

V iPhone, ktorý používala Becca predtým, ako prešla na Huawei, tiež nemala nainštalovanú aplikáciu Gmail. Svoje e-maily riešila v natívnej aplikácii Applu s názvom Mail. Aj Huawei smartfóny obsahujú predinštalovanú e-mailovú aplikáciu, pomocou ktorej je bez problémov možné používať aj Gmail účet.

Ako používať Google účet v aplikácii Email od Huawei?

Celý proces nastavenia je úplne jednoduchý. S Beccou sme ho zvládli za pár sekúnd. Stačí aplikáciu otvoriť a z ponúkaných účtov zvoliť Gmail. Následne stačí zadať prihlasovacie údaje do Gmailu – meno a heslo a účet je zaregistrovaný. Proces je teda úplne rovnaký ako proces registrácie Gmail účtu v samotnej aplikácii Gmail.

Nie sú tu absolútne žiadne obmedzenia. E-mailová aplikácia od Huawei funguje presne tak, ako aplikácia Gmail či jej alternatívy. Používateľ môže jednoducho posielať a prijímať e-maily, nechýba samozrejme množstvo nastavení a funkcií.

Existujú alternatívy

Keďže máme k dispozícii obchod s aplikáciami AppGallery, stiahnuť je možné aj ďalšie kvalitné e-mailové aplikácie. Za zmienku stojí napríklad Aquamail a náš obľúbený Bluemail. Tieto aplikácie fungujú rovnako kvalitne ako na ktoromkoľvek inom Androide a samozrejme podporujú aj Google účty.

BlueMail

BlueMail je všeobecne známy tým, že ponúka neuveriteľné množstvo rôznych nastavení e-mailovej komunikácie, kvôli čomu túto aplikáciu viacero používateľov uprednostňuje pred Gmailom.

Huawei-becca

Už po prvotnom spustení používateľa prevedie všetkými potrebnými nastaveniami a ukáže mu niekoľko funkcií, ktorými disponuje. Za zmienku stoja napríklad špeciálne zlúčené priečinky, inteligentné počítadlo či integrovaný kalendár. Samozrejmosťou sú push notifikácie a poteší aj vstavaný tmavý režim, ktorý šetrí nielen oči, ale aj batériu smartfónu.

AquaMail

Ďalší kvalitný e-mailový klient, ktorý skvele nahradí aplikáciu Gmail a ponúkne množstvo funkcií navyše. K dispozícii je viac ako 300 nastavení, pomocou ktorých používateľ dosiahne to, že bude aplikácia vyzerať presne podľa jeho predstáv.

Huawei-becca

Aplikácia ponúka rôzne gestá, ktoré si môžete prispôsobiť. Nachádza sa tu aj inteligentný priečinok a prepínanie medzi rôznymi účtami je otázkou jedného kliknutia. K dispozícii je aj platená verzia s prívlastkom Pro, ktorá ponúkne ešte podrobnejšie nastavenia.

Na e-maily jednoducho a pohodlne

E-maily máme nastavené a zistili sme, že smartfóny Huawei bez obchodu Google Play s nimi nemajú absolútne žiadny problém. Už vstavaná e-mailová aplikácia od Huawei poslúži na všetko potrebné. V obchode AppGallery sa potom nachádzajú ďalšie kvalitné e-mailové aplikácie. Stačí si len vybrať.

Tento článok vznikol v spolupráci s Huawei.

20.11.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+