MojAndroid

Smartfóny už dlho nie sú len na hranie a fotenie, aj keď tieto dve činnosti sú ich neoddeliteľnou súčasťou. Mnoho ľudí prostredníctvom svojho telefónu aj pracuje. Vybavujú e-maily, zapisujú si poznámky, editujú dokumenty a ich kalendár je doslova preplnený rôznymi stretnutiami. 

My sa v tomto článku pozrieme na aplikácie v AppGallery, s ktorými budete výrazne produktívnejší. Pozrieme sa na to, aké aplikácie slúžia na efektívne písanie poznámok, čítanie a editáciu dokumentov prípadne pokročilú prácu s e-mailami.

Huawei poznámky

Kvalitná poznámková aplikácia musí v prvom rade obsahovať bezproblémovú synchronizáciu s cloudovým úložiskom. To je z dôvodu, aby sa používateľ k svojim poznámkam vedel dostať z akéhokoľvek zariadenia, ktoré má prístup na internet. A práve predinštalované poznámky od Huawei toto ponúkajú.

Synchronizácia je riešená cez cloudovú službu Huawei, o ktorej sme si viac napísali v samostatnom článku. Do poznámky je možné pridávať obrázky, kresliť a nechýba ani základné formátovanie písma. Napríklad tučný text, zmena farby a podobne.

huawei poznamky

Dôležitou funkciou je aj vyhľadávanie, ktoré neponúkajú všetky konkurenčné poznámkové aplikácie. Okrem toho je možné poznámky radiť do rôznych kategórií. Čerešničkou na torte sú úlohy, ktoré táto aplikácia ponúka tiež.

Huawei poznámky sú komplexným nástrojom pre zapisovanie a správu poznámok a úloh.

Kalendár alebo nikdy nezmeškajte žiadnu schôdzku

Kalendárov je v obchode AppGallery viac než dosť. Avšak plne postačí aj ten predinštalovaný. Stačí si v ňom nastaviť svoj Huawei účet a všetky schôdzky budú automaticky synchronizované. Používateľ k nim bude mať prístup odkiaľkoľvek a z hocijakého zariadenia.

huawei kalendar

Za zmienku stojí napríklad aj aplikácia s názvom Jednoduchý kalendár, ktorá pochádza od slovenského vývojára. Ide o offline kalendár, ktorého hlavnou myšlienkou je prehľadnosť a jednoduchosť. Neobsahuje žiadne reklamy a ani iné rušivé prvky. Čo ale dokáže, je zmena témy a dizajnu používateľského rozhrania. Nechýba ani denný, týždenný či mesačný náhľad na kalendáru.

To ale nie je všetko. Vývojár Simple Mobile Tools má v rukáve viacero zaujímavých aplikácií, nielen Jednoduchý kalendár. Skvelou aplikáciou sú napríklad aj Jednoduché kontakty. Aplikácii stačí povoliť prístup ku kontaktom a môžete ju využívať naplno. Z funkcií spomenieme možnosť zoradiť kontakty podľa krstného mena, stredného mena alebo priezviska vzostupne alebo klesajúco. Kontakty je možné pridávať medzi obľúbené, nechýbajú skupiny a samozrejmosťou je aj vytváranie nových kontaktov.

Pokiaľ hľadáte to najlepšie a najprepracovanejšie, určite by vám nemala uniknúť aplikácia s názvom Business Kalendár 2. Ide o asi najpokročilejší kalendár aký momentálne môžete vo svojom smartfóne mať. Všetko v ňom je možné naplánovať do najmenších detailov a je plný rôznych pokročilých funkcií. K dispozícii je aj verzia Pro, za ktorú je potrebné zaplatiť 5,99 €.

Any.do: Na úlohy len inteligentne

Aplikácia Poznámky od Huawei síce úlohy obsahuje, ale pokiaľ hľadéte nejaký pokročilý nástroj, aplikáciu Any.do by ste nemali prehliadnuť. Za kvalitu sa platí, takže nie je zadarmo. Používateľské prostredie je rozdelené na tri základné taby – úlohy, kalendár a nastavenia.

Úlohy sú usporiadané pekne chronologicky podľa času splnenia, pričom už po prvej inštalácii používateľ vidí základné kategórie: Dnes, Zajtra, Nadchádzajúce a Niekedy. Zaujímavou funkciou je aj špeciálny nákupný zoznam. Úlohy je možné rozdeliť aj na súkromné či pracovné a funkcií je tu podstatne viac.

Pracujeme s dokumentmi

V obchode Huawei AppGallery sa nachádza viacero pokročilých aplikácií na úpravu dokumentov. Za zmienku stojí OfficeSuite, ktorý nie je žiadnym nováčikom a v Android smartfónoch už funguje roky. Aplikáciu je možné používať 7 dní zadarmo v rámci skúšobnej verzie, inak je platená s ročným predplatným. Používateľ si môže svoje dokumenty prezerať, ale aj editovať. Šikovnou funkciou je aj inteligentné skenovanie textu, ktorý sa automaticky prekonvertuje do Word formátu.

huawei office

Podporou samotných dokumentov možnosti tejto aplikácie nekončia. K dispozícii sú aj prezentácie či tabuľky a možnosť prezerania dokumentov v PDF formáte.

Ďalšou skvelou aplikáciou, ktorá slúži najmä na prezeranie dokumentov, je WPS, kedysi známy ako WPS Office. Nechýba podpora textových dokumentov, tabuliek, prezentácií, PDF súborov a podobne. Výhodou tejto aplikácie je, že ne zdarma, no musíte sa pripraviť na nejaké tie reklamy.

Skenovanie dokumentov

Raz za čas potrebujete v práci naskenovať nejaký dokument. Na to výborne poslúži vstavaná foto aplikácia. Stačí ju otvoriť, v režimoch fotografovania zvoliť možnosť “viac” a vybrať “Dokumenty”. Naskenovaný dokument je ešte možné jemne upraviť, orezať hrany a podobne.

Okrem vstavaného riešenia je možné využiť aj aplikácie tretích strán. Odporúčame napríklad obľúbený CamScanner, ktorý je taktiež možné nájsť v AppGallery.

Na čítanie QR kódov výborne poslúži aplikácia Qrcode reader, prípadne Free QR Scanner, ktoré nainštalujete prostredníctvom AppGallery.

X-plore File Manager: Majte svoje súbory pod palcom

Opäť skvelá aplikácia od slovenského vývojára, ktorá nie je žiadnym nováčikom. Na trhu je už od čias starého nedotykového Symbianu a už vtedy sme si ju obľúbili. Ponúka kompletný pokročilý manažment súborov, nechýba kopírovanie, presúvanie či vytváranie nových.

huawei xplore

Dokáže sa dokonca pripojiť aj na vaše cloudové úložisko a súbory sťahovať aj odtiaľ. Ak hľadáte poriadneho správcu súborov, už nehľadajte, práve ste ho našli.

eBlok: Na bločky inteligentne

Ak pravidelne strácate doklad o nákupe alebo zabíjate čas hľadaním v stolíku plnom dokladov, mobilná aplikácia eBlok toto vaše trápenie vyrieši. S ňou budete mať všetky vaše doklady o nákupoch vždy vo vrecku, nepokrčené, bez stopy rozliatej kávy a hlavne prehľadne.

Funguje to veľmi jednoducho. Váš účet, ktorý dostanete v obchode, si jednoducho pomocou aplikácie odfotíte. Následne je možné fotografiu orezať tak, aby na nej bol len konkrétny blok bez zbytočností okolo. Potom stačí vyplniť informácie o nákupe – dátum, čas, záruku a podobne. Blok je následne uložený a vy ho tak máte vždy poruke.

Tento článok vznikol v spolupráci s Huawei.

7.12.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+