MojAndroid

Jednou z dôležitých súčastí dnešných smartfónov je navigácia a prezeranie máp. V tomto článku sa pozrieme na možnosti, ktoré majú používatelia so smatfónom Huawei bez Google služieb. A málo ich rozhodne nie je, vyberie si každý.

Nemali by ste prehliadnuť:

V AppGallery sa nenachádza aplikácia Google Mapy a ani Waze. To je logické, obe patria americkému Googlu. Cez Petal Search ich je možné nainštalovať a budú aj fungovať, avšak prihlásiť sa do nich nie je možné.

huawei sygic

 

Huawei momentálne nie je odkázaný na mapové podklady iných dodávateľov, keďže už disponuje vlastnými. Do budúcna môžeme počítať s tým, že príde aj s vlastnou mapovou aplikáciou.

HERE WeGo: Keď dáte na radu Huawei

Práve obľúbená aplikácia Herewego oficiálne nahrádza absentujúce Google Mapy v Huawei smartfónoch bez Google služieb. Jej história siaha poriadne ďaleko, mnohí sú ju budú pamätať ešte z časov Nokií so Symbianom. Aplikácia prešla dlhým vývojom a môžete sa na ňu stopercentne spoľahnúť.

HERE WeGo je jednou z prvých mapových aplikácií, ktorá ponúkla možnosť uložiť si mapy offline a používať ich aj v miestach bez internetového pripojenia. Táto funkcia aplikácii samozrejme zostala. Mapa Slovenska je veľká približne 270 MB. 

Súčasťou aplikácie je samozrejme hlasová navigácia, ktorá je aj v slovenčine a poteší aj pešia navigácia.

Mapy.cz: Najdetailnejšie mapy a rôzne možnosti navigovania

Prepracovaná aplikácia od našich západných susedov sa teší veľkej obľube aj na Slovensku. Dokonca aj my v redakcii ju veľmi radi používame. Dôvodov je hneď niekoľko. V prvom rade ponúka detailné mapové pokrytie – podstatne detailnejšie ako Google Mapy. Keďže ide o turistickú aplikáciu, nechýbajú vrstevnice, rôzne body záujmov a podobne.

Aplikácia je plne prispôsobená aj Huawei smartfónom bez Google služieb, takže jej nechýba žiadna funkcia. Okrem samotného prezerania máp je samozrejme možná aj navigácia. Na výber je auto navigácia, turistická navigácia či bicykel. 

Mapy je dokonca možné stiahnuť a používať offline, čo sa určite zíde. Navyše, nie je potrebné sťahovať kompletnú mapu konkrétnej krajiny, k dispozícii sú aj menšie oblasti. A čo je najlepšie, táto aplikácia je kompletne zdarma.

Veľmi podobnou, avšak už nie českou aplikáciou je Maps.me. Tiež ponúka detailné mapové pokrytie približne na rovnakej úrovni ako české riešenie. Nechýba navigácia a mapy je možné stiahnuť a používať offline.

Sygic: To najlepšie pre navigovanie priamo zo Slovenska

Obľúbená slovenská navigácia, ktorá je známa po celom svete a teší sa miliónom spokojných zákazníkov nechýba v Huawei AppGallery. Z obrovského množstva funkcií stojí za zmienku napríklad asistent jazdných pruhov, samozrejmosťou je offline navigácia a nechýbajú ani informácie o premávke. 

To všetko v atraktívnom dizajne a prívetivom používateľskom rozhraní. Aplikáciu je možné vyskúšať na 7 dní v Trial verzii, neskôr je nutné si ju zakúpiť. Štandardné ceny sú síce dosť vysoké, ale pravidelne sú k dispozícii výrazné zľavy. A tak nie je problém kúpiť doživotnú licenciu za cenu pod 10 eur.

Okrem týchto základných funkcií sú pripravené aj tie doplnkové, ktoré konkurencia väčšinou neponúka. Ide napríklad o Real View navigáciu, Head-up displej, Dash cam a podobne. Tieto doplnky sú platené, no ich ceny sú veľmi príjemné, pohybujú sa v jednotkách eur.

TomTom GO

Ďalšia obľúbená navigácia, ktorú je možné nájsť aj v Huawei AppGallery. Používateľ môže navigáciu skúšať celý mesiac zadarmo a potom platí mesačne, polročne alebo ročne. Navigácia obsahuje detailné mapy a všetky dôležité funkcie, ktoré by nemali chýbať kvalitnej navigačnej aplikácii.

Samozrejmosťou sú informácie o doprave a pri plánovaní cesty používateľovi ponúkne tri najvhodnejšie trasy, z ktorých si jednoducho vyberie tú najvhodnejšiu. Počas navigovania vidí, kde sa nachádzajú prípadné prekážky a v rámci času príchodu do úvahy berie aj prípadné zdržanie kvôli premávke.

Map Factor

Prepracovaná navigácia s podrobnými mapami. Na výber je verzia zdarma, ktorá sa spolieha na voľne dostupné mapové pokrytie OpenStreetMap, prípadne platená verzia s profesionálnymi mapami od TomTom.

Hneď pri prvotnom nastavení vyzve používateľa na stiahnutie potrebných máp, ktoré bude následne možné využívať aj offline (mapa Slovenska má 103 MB). Po ich stiahnutí je všetko pripravené na navigovanie.

Tento článok vznikol v spolupráci s Huawei.

3.12.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+