MojAndroid

Dnešné smartfóny dokážu nielen fotiť, vytvorené fotografie je v nich možné priamo upraviť. V obchode AppGallery je možné nájsť množstvo zaujímavých a kvalitných aplikácií, pomocou ktorých je možné upraviť fotografie takmer na nerozoznanie.

Niektoré aplikácie na úpravu fotografií pre operačný systém Android sú svojou kvalitou takmer porovnateľné s desktopovými riešeniami. Obsahujú obrovské množstvo efektov a nechýbajú im všetky základné či pokročilé nástroje. Vaše fotografie pomocou nich oživíte, spestríte či úplne zmeníte.

Huawei Galéria: Keď žiadny profesionálny nástroj nie je potrebný

Veľké množstvo úprav dokážete vykonať už v natívnej aplikácii Galéria, ktorá je predinštalovaná vo vašom Huawei smartfóne. Funguje to veľmi jednoducho. Fotografiu stačí otvoriť a následne kliknúť na “upraviť”. Otvorí sa špeciálne prostredie, ktoré je prispôsobené na úpravu fotografie.

Môžete tu meniť vyváženie bielej, odstrániť odlesky, používať filtre, meniť jas, kontrast a omnoho viac. Nechýba tu ani možnosť vytvorenia koláže z viacerých fotografií či do jednej snímky pridať mozaiku, rozmazať vami vybrané časti fotografie a podobne.

PicsArt Photo Editor

Obľúbená aplikácia na úpravu fotografií, ktorú stiahnete priamo z obchodu Huawei AppGallery. Táto appka patrí medzi najobľúbenejšie vo svojom odbore, v obchode Google Play sa teší viac než miliarde stiahnutí. Ide o komplexný nástroj na úpravu fotografií, ktorého neoddeliteľnou súčasťou je vytváranie koláží.

Vyskúšajte si obrovské množstvo rôznych filtrov alebo zistite, čo všetko sa dá urobiť s obyčajnou gumou. Upravovať je možné vaše vlastné fotografie, no aplikácia disponuje aj galériou, ktorá obsahuje milióny voľne šíriteľných obrázkov. Tie si môžete upraviť presne podľa seba. PicsArt je pokročilý nástroj na úpravu fotografií, o čom svedčí napríklad aj možnosť pracovať s vrstvami.

Okrem editovania fotografií dokáže táto appka upraviť aj video. Opäť sa môžete spoľahnúť na zaujímavé filtre a rôzne nástroje, ktoré video efektne postrihajú. Netreba mať pritom žiadne profesionálne editačné znalosti, aplikácia všetko urobí prakticky automaticky.

Meitu

Ďalšia kvalitná aplikácia na úpravu fotografií, ktorých je v obchode AppGallery neúrekom. Už prvotné spustenie dáva tušiť, že funkcií tu bude viac než dosť. Fotografie je možné editovať, vytvárať koláže, retušovať a dokonca aj upravovať video. Ak by ste sa v týchto všetkých funkciách strácali, vývojári si pre vás pripravili aj tutoriál, s ktorým všetko zvládnete s prehľadom.

BeautyPlus

Niečo pre milovníkov selfíčok. Ultimátny nástroj na ich úpravu s množstvom automatizovaných funkcií, ktoré posunú vaše fotografie na úplne iný level. Zaujímavosťou je, že táto aplikácia dokáže aj fotografovať, takže na vytvorenie fotografie nemusíte využiť vstavanú aplikáciu fotoaparátu. Všetko zvládnete len s pomocou BeautyPlus.

AirBrush

Hľadáte skvelý nástroj na úpravu portrétov či nedokonalostí tváre? AirBrush je aplikácia ako stvorená pre vás. Vaše fotografie dokáže vylepšiť automaticky a výsledok stojí naozaj za to. Okrem toho obsahuje množstvo rôznych nástrojov, s ktorými sa budete cítiť ako profesionál a vaše úpravy budú až neuveriteľné.

Ďalšie zaujímavé aplikácie v AppGallery 

Aplikácií so zameraním na úpravu fotografií je v AppGallery naozaj veľa. My sme vám ukázali len niektoré z nich, ktoré patria medzi tie najlepšie. Okrem týchto titulov stojí za zmienku aplikácia s názvom Editor fotiek alebo kvalitná aplikácia s názvom MIX. Je len a len na vás, ktorú z tohto výberu uprednostníte, spokojní budete s každou.

Tento článok vznikol v spolupráci s Huawei.

15.12.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+