MojAndroid

Obchod s aplikáciami Galaxy Store prechádza podľa portálu 9to5Google zásadnou zmenou dizajnu. Tá má obchod viac priblížiť mobilným hráčom, čomu zodpovedá aj vylepšená ponuka herných titulov.

Galaxy Store je v smartfónoch Galaxy už od ich začiatkov

Obchod Galaxy Store ponúka spoločnosť Samsung vo svojich smartfónov Galaxy už prvej verzie svojej grafickej nadstavby pre Android. Tá sa pôvodne nazývala TouchWiz a vychádzala zo systému Tizen OS. Nadstavba aj Galaxy Store si za skoro 10 rokov svojej existencie prešli vývojom, zmenou dizajnu a aj samotného názvu. Pre Samsung je vlastný obchod dôležitým prvkom jeho Android zariadení, ale samozrejme nie nepostrádateľným ako v prípade Huawei.

Samsung Galaxy Store

Smartfóny čínskeho konkurenta totiž nemajú kvôli zákazu amerického ministerstva obchodu predinštalovaný obchod Google Play. Alternatíva v podobe AppGallery je pre Huawei prakticky nutnosťou. U Samsungu ale vždy slúžil hlavne pre distribúciu vlastných aplikácií, vylepšení alebo grafických prvkov pre nadstavbu One UI. To sa ale s jeho novou aktualizáciou zmení.

Nová filozofia Galaxy Storem, ponúkne exkluzívne tituly ako Fortnite

Naposledy prešiel Galaxy Store zmenou dizajnu na začiatku minulého roku. Tá najnovšia ho chce prezentovať ako obchod určený hlavne pre mobilných hráčov. Po jeho spustení bude používateľ automaticky presmerovaný do sekcie Hry. Pre inštaláciu normálnych aplikácií tak bude nutné otvoriť záložku Apps, čo úplne obracia filozofiu obchodu.

V hlavnej sekcii Hry nájde používateľ populárne tituly ako je battle royale hra Fortnite, ktorá v obchode Google Play chýba. Vďaka spolupráci s americkým gigantom Microsoft bude k dispozícii aj cloudová herná služba Xbox Game Pass. Tá umožňuje hrať vzdialene viac ako 100 PC hier s pomocou bluetooth ovládača, ktorý prepojíte so smartfónom Galaxy. Neskôr by chcel Samsung priniesť do obchodu aj ďalšie exkluzívne tituly.

Náš tip
Najnovšia aktualizácia prináša pre Telegram množstvo nových funkcií
3.11.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+