MojAndroid

Spor medzi spoločnosťou Epic Games, ktorá vyvíja obľúbenú hru Fortnite a Googlom (tiež aj Applom) nie je úplnou novinkou. Trvá už približne dva týždne. Najviac samozrejme trpia používatelia smartfónov, ktorí si teraz nemôžu hru stiahnuť do svojich zariadení z oficiálnych obchodov.

Náš tip
Rusko je ochotné pracovať so spoločnosťou Huawei na 5G infraštruktúre

Čo sa stalo? Prečo nie je Fortnite v Google Play a App Store?

V skratke, Epic porušil pravidlá obchodu Google Play aj App Store. Všetky platby v hre by mali prechádzať platobnými bránami práve týchto spoločností, ktoré si za to berú províziu vo výške 30 percent.

Vyzerá to tak, že spoločnosť Epic Games presne vedela, do čoho sa púšťa. Potajomky totiž mikrotransakcie riešila prostredníctvom svojich platobných brán. Jednoducho nechceli platiť 30 percent z tržby. Na to ale Google a Apple prišli prakticky okamžite a výsledkom je to, že Fortnite v obchodoch nenájdete. Bol ihneď odstránený.

Viac informácií o tom, čo sa stalo, nájdete v článku Fortnite bol odstránený z Obchodu Play kvôli porušeniu zmluvy. Apple sa vyhráža súdom.

Majitelia iPhonov majú smolu

Pokiaľ patríte medzi tých, ktorí mali hru Fortnite stiahnutú vo svojom iPhone, bude vám normálne fungovať. Zatiaľ. Ak ste ju nainštalovanú nemali, do svojho smartfónu ju nedostanete žiadnym spôsobom. To je politika Applu, všetko musí ísť len cez oficiálny App Store.

ako stiahnut fortnite

Fortnite sa dá nainštalovať na Android zariadenia aj inak

Google je v tomto podstatne benevolentnejší. Okrem oficiálneho Google Play obchodu je možné hry a aplikácie inštalovať aj z iných zdrojov. Samozrejme, je to menej bezpečné a používateľ riskuje, že si nainštaluje aj nejaký ten malvér.

Ako nainštalovať Fortnite: Postup

  1. Vo svojom smartfóne prejdite na stránku fortnite.com/android a stiahnite si aplikáciu Epic Games. Počas jej inštalácie bude nutné povoliť inštaláciu aplikácií mimo Google Play, smartfón sa vás na to opýta automaticky.
  2. Otvorte aplikáciu Epic Games a kliknite na Fortnite, následne na žlté tlačidlo INSTALL. Hra sa stiahne a spustí sa inštalácia.
  3. Zariadenie vás vyzve, aby ste povolili inštaláciu z obchodu Epic, opäť kvôli bezpečnosti.
  4. Hotovo, hra je nainštalovaná.

TIP: Ak sa vám nechce ručne zadávať link na stiahnutie aplikácie Epic Games, stačí naskenovať tento QR kód, ktorý vás dostane priamo na spomínanú stránku.

fortnite kod

25.8.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+