MojAndroid

Spoločnosť Huawei zažíva aktuálne pomerne krušné časy. Po začiatku kauzy Huawei s USA a strate licencie pre služby Google prišli ďalšie, prísnejšie obmedzenia. Aj napriek všetkému tlaku vyvíjanému zo strany USA, sa Huawei snaží tejto situácii odvážne postaviť.

Po plánovaní výroby vlastného čipsetu 45 nm výrobným procesom, prišlo na rad aj Rusko, ktoré je ochotné so spoločnosťou Huawei spolupracovať.

Rusko plánuje postaviť 5G infraštruktúru v hlavnom meste

Cieľom tejto vzájomnej spolupráce je práve 5G sieť. V dobe, kedy množstvo krajín zatvára pred spoločnosťou Huawei dvere, robí Rusko pravý opak. Podľa informácií na webe gizmochina.com to potvrdil ruský minister zahraničných vecí, Sergei Lavrov.

Ten ďalej uviedol, že rovnako ako s Čínou, má Rusko záujem spolupracovať aj s inými krajinami, s cieľom vyvinúť čo najmodernejšie technológie. V rámci tejto dohody, by mala byť v spolupráci so spoločnosťou Huawei vybudovaná moderná 5G infraštruktúra v Moskve.

rusko Huwaei 5G logo

Portál gizmochina.com ďalej uvádza, že USA tlačí aj na ostatné krajiny, ako napríklad Austrália, Dánsko, Japonsko, Poľsko, Švédsko, Nový Zéland, Spojené kráľovstvo a mnohé ďalšie, aby urobili to isté. Konkrétnejšie ich žiada o to, aby pri vytváraní 5G infraštruktúry so spoločnosťou Huawei nespolupracovali.

Bude zaujímavé túto vzájomnú spoluprácu sledovať a taktiež nám ostáva len dúfať, že sa tento konflikt ešte viac nevyhrotí.

Náš tip
Huawei skončila výnimka, staré smartfóny však o aktualizácie neprídu. Doplnené vyjadrenie spoločnosti
25.8.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+