MojAndroid

Spor medzi USA a čínskou spoločnosťou Huawei naďalej pretrváva. A dotýkať sa to začalo aj ostatných krajín. Podľa informácií Reuters sa teraz USA doslova vyhrážajú Brazílii. Vraj ak sa dohodnú na budovaní 5G sietí, budú niesť následky.

V rozhovore pre brazílske noviny to potvrdil jeden z vysoko postavených brazílskych diplomatov. USA sa teraz snažia o to, aby sa 5G sieť od čínskeho giganta nedostala do najväčšej juhoamerickej krajiny. Dôvod je stále rovnaký, Čína údajne pomocou spoločnosti Huawei špehuje zákazníkov po celom svete.

Náš tip
Americká vláda firmám: Chcete od nás kontrakty? Tak zabudnite na Huawei

USA má vraj pripravených 60 miliárd dolárov na podporu zahraničných spojencov, ktorí sa rozhodnú nakúpiť 5G technológie od “dôveryhodných” dodávateľov. Konkrétne sankcie zo strany USA zatiaľ známe nie sú. Do úvahy ale musíme brať aj fakt, že práve Čína je pre Brazíliu dôležitá z pohľadu exportu tovaru. Ide totiž o najväčšieho brazílskeho odberateľa.

Kauza Huawei a USA a jej dopady

Najhoršie pre Huawei je to, že v svojich smartfónoch nemôže používať Google služby. To znamená, že v nových zariadeniach už nenájdete obchod Google Play, Google Mapy, Gmail a podobne. Huawei pracuje na tom, aby tieto nedostatky nahradil vlastnými riešeniami. A tak tu máme obchod AppGallery ako náhradu Google Play. Niektoré aplikácie ale vyslovene Google služby pre svoje plnohodnotné fungovanie potrebujú. A práve tie na zariadeniach tohto výrobcu nebudú fungovať správne.

Huawei P40 Pro fotoaparat

Už aj na našom trhu sú modely, ktoré trpia týmito nedostatkami. Napríklad smartfóny Huawei z radu P40 a prakticky každá iná novinka.

Náš tip
Pozor! Tieto aplikácie si zo svojho telefónu určite odinštalujte!
31.7.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+