MojAndroid

Vyzerá to tak, že Huawei kvôli sankciám zo strany USA utrpí ďalšiu výraznú ekonomickú ranu. Americká vláda má od 13. augusta zaviesť nové opatrenia, ktoré od systému federálneho obstarávania efektívne odstrihnú všetky spoločnosti, ktoré používajú technológie alebo služby od spoločností Huawei, ZTE, Hangzhou Hikvision Digital Technology, Zhejiang Dahua Technology a Hytera Communications.

Náš tip
Orange: Smartfóny za 1 euro v ponuke

Ako informuje portál GizmoChina, americká vláda bude od uchádzačov o získanie federálnych kontraktov vyžadovať, aby deklarovali, že nepoužívajú žiaden “zakázaný produkt” z dielne spomínanej päťky čínskych spoločností. Americké agentúry od 13. augusta jednoducho nebudú schopné podpisovať nové ani predlžovať existujúce kontrakty so spoločnosťami a dodávateľmi, ktorí nesplnia túto podmienku.

Tento krok sa má v praxi dotknúť viac ako 800 japonských spoločností, ktoré doteraz v rámci federálneho obstarávania získavali rôzne kontrakty. Americká vláda má sprísnenie podmienok odôvodňovať bezpečnostnými obavami a snahou o zabránenie úniku citlivých informácií smerom do Čínskej ľudovej republiky.

Spoločnosti ako Nippon Telegraph & Telephone, NTT Data, SoftBank Group a Kajima mali potvrdiť, že intenzívne pracujú na tom, aby nové podmienky spĺňali a zdržia sa tak používania “zakázaných” produktov. Pri rozhodovaní medzi obchodovaním s americkou vládou a veľkými čínskymi dodávateľmi zjavne vyhral americký dolár.

Náš tip
Huawei sa chystá od 5G odrezať ďalšia významná krajina

19.7.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+