MojAndroid

Vývojár Epic Games je pre samotný Google známy predovšetkým tým, že odmietal platiť 30 percent zo všetkých ziskov z mikrotransakcií v hre Fortnite. Pokiaľ je nejaká aplikácia v Obchode Play, jej vývojár je povinný istú časť svojich ziskov jednoducho nechať pre tohto amerického giganta.

Náš tip
Akcia v Google Play: Stiahnite si zadarmo tieto Android aplikácie a hry

Aj to je dôvodom, prečo sa Fortnite istú dobu nachádzal iba v obchode Samsung Galaxy Store, respektíve na oficiálnych stránkach Epic Games.

Fortnite sa v Obchode Play nenachádzal dlhú dobu

Skôr v tomto roku sa však Fortnite objavil aj v samotnom Google Play. Kvôli aktualizácii politiky platenia od Google sa však hra odtiaľto opäť vytratí.

Epic Games vydalo akciu, ktorá dá hráčovi 20-percentnú zľavu za zakúpené V-bucks (herné peniaze), pokiaľ si zvolí vlastnú platobnú bránu spoločnosti Epic, namiesto tej, ktorú sprostredkuje Google.

fortnite obchod play

Tento počin je však veľmi problematický, keďže každá aplikácia, ktorá je umiestnená v Obchode Play, musí podľa slov webu Android Police využívať iba jednu jedinú platobnú bránu, a tou je tá od Google. Epic Games takto porušili dohodu s americkým gigantom, čo takmer naisto znamená odstránenie ich aplikácií z Obchodu Play.

Epic Games použilo vo svojej upútavke Macintosh od Apple

Po tom, ako to zistila firma Apple, Fortnite taktiež okamžite zo svojho App Store odstránila. Dôvod je samozrejme ten istý. Tí, čo prostredníctvom svojej platformy povoľujú predaj, musia dostať istú čiastku zo zisku aj na svoju stranu.

O tom je predsa biznis. Bolo už len na samotnom hráčovi, pre akú platobnú bránu sa rozhodne, no dohoda bola predsa jasná. Navyše, Epic ešte ponúkal aj spomínané výhody pre tých, ktorí sa  rozhodnú pre ich možnosť platenia.

Google po tom, ako Fortnite definitíve odstránil so svojho obchodu s aplikáciami, dodal, že radi by uvítali hru späť. Najskôr však vývojár musí podniknúť isté zmeny, aby to samozrejme bolo možné. Mimochodom, vedeli ste, že Fortnite vo svojej upútavke tak trochu okopíroval reklamu na originálny Macintosh z roku 1984?

Apple chce aj kvôli tomu podniknúť isté právne kroky. Kto vie, či to nakoniec neskončí dokonca aj súdom, ktorým sa spoločnosť s logom nahryznutého jabĺčka vyhráža. V prípade nových správ vás budeme ešte informovať. Momentálne si hru Fortnite pre Android stiahnete iba z oficiálneho webu Epic Games, alebo zo Samsung Galaxy Store.

Náš tip
Fortnite Battle Royale je konečne dostupný aj v obchode Google Play
14.8.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+