MojAndroid

Ak pozorne sledujete naše novinky a ste majiteľom niektorého z pravidelne podporovaných Samsung zariadení, potom ste nepochybne zachytili informáciu o tom, že aj váš smartfón sa dočká Androidu vo verzii 6.0 Marshmallow. Dnes už pritom vieme, ako bude v kombinácii s nadstavbou Samsung TouchWiz vyzerať.

Náš tip
Zoznam zariadení, ktoré dostanú aktualizáciu na Android 6.0 Marshmallow [aktualizované]

1 2 3

Pochopiteľne, najväčšie zmeny nastali v oblasti rýchlosti a sviežosti samotného systému. Hoci už TouchWiz v kombinácii s Androidom 5.0 ponúkal používateľovi pomerne rýchlu odozvu, Marshmallow by to mal vyšperkovať a odozvy smartfónu tak posunúť na novú úroveň. Jedným z dôvodov sú tiež nové, jednoduchšie, no nemenej zaujímavé animácie a prechodové efekty. Tie po najnovšom nie sú natoľko náročné, aby spomaľovali operačný systém.

4 5 6

Farebné podanie je v prípade najnovšieho TouchWizu v kombinácii s Androidom 6.0 pomerne príjemné a zbytočne nezaťažuje oči. Napriek tomu však na seba dokáže strhnúť všetku pozornosť používateľa podobne, ako tomu bolo v prípade predošlej verzie nadstavby. Zmenám sa pritom nevyhol ani stavový riadok a Samsung vylepšil aj vyhľadávanie.

7 8 9

Aj v nastaveniach postrehnete zmeny. Hoci je prostredie aj naďalej ladené do Material dizajnu, ponúka viacero nových, respektíve vynovených funkcií. Okrem iného, napríklad zobrazovanie dostupnej pamäte, alebo informácie o batérii. Samsung vsadil tiež na nové, komplexnejšie možnosti nastavení, po najnovšom vám bude postačovať jediné kliknutie na to, aby sa smartfón prispôsobil vašim požiadavkám.

10 11 12

Redizajnu sa môžu tešiť aj predinštalované aplikácie, vrátane kalendáru, hodín, správcu súborov, alebo hudobného prehrávača. Podľa všetkého ale stále nejde o finálnu verziu TouchWizu pre Android 6.0 Marshmallow, a tak je viac než možné, že viaceré novinky ešte len pribudnú.

Zdroj: XDA

17.11.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+