MojAndroid

Mobily a tablety nám dnes dokážu pomôcť takmer pri každej činnosti. Výnimkou samozrejme nie je ani cestovanie. Či sa denne prepravujete pomocou MHD, auta alebo taxi, vo svojom Android zariadení môžete mať aplikácie, ktoré vám vaše cestovanie uľahčia, prípadne vám ponúknu informácie na jeho jednoduchšie zvládnutie. Aj preto vám prinášame ďalšiu časť seriálu Aplikácie pre môj Android, v ktorej vám predstavíme niekoľko praktických aplikácií spojených s dopravou.

Cestovanie – MHD

cesotvanie-mhd

CG Transit

Aplikácia CG Transit je miestom, kde nájdete offline cestovné poriadky pre mestskú dopravu, autobusy a vlaky v Slovensku, Česku a ďalších okolitých krajinách. Najväčšou výhodou aplikácie je dostupnosť informácií aj bez pripojenia k internetu, pekne spracované prostredie a praktické funkcie. Za menšiu nevýhodu pokladáme poplatky za jednotlivé cestovné poriadky, no ide iba o malé sumy, ktoré rozhodne stoja za informácie, ktoré získate. Samotná aplikácia je v obchode Play dostupná bezplatne.

Verzia: 3.1.4
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 3.1.4
Aktuálna cena: Zdarma
Náš tip
50 MUST HAVE Android aplikácie: CG Transit (27.časť)

imhd.sk

Pokiaľ bývate, pracujete alebo študujete v Bratislave alebo v Košiciach, rozhodne by ste si do svojho zariadenia mali nainštalovať aj aplikáciu imhd.sk. Tá ponúka cestovné poriadky pre MHD v týchto mestách, pričom okrem klasického vyhľadávania máte k dispozícii aj zoznam zastávok, či možnosť označiť si vybrané zastávky za obľúbené. Pri výpadku internetu si cestovné poriadky môžete prezerať aj offline.

Verzia: 16.2.20
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 16.2.20
Aktuálna cena: Zdarma

cp.skratka

Výbornou pomôckou pre cestujúcich je aj aplikácia cp.skratka. Tá je mobilnou verziou známej webstránky na vyhľadávanie autobusových, vlakových a MHD spojení. Aplikácia je sama o sebe veľmi jednoduchá a prehľadná, pričom na svoje fungovanie potrebuje pripojenie k internetu. Ide však o veľmi jednoduchý spôsob toho, ako si v mobile vyhľadať najbližšie spojenie.

Náš tip
cp.skratka: Jednoduché vyhľadanie dopravného spojenia

SMS Cestovný lístok

Cestujete často pomocou MHD v Bratislave, Žiline alebo v Košiciach a vždy si zabudnete kúpiť lístok? To sa vám s aplikáciou SMS Cestovný lístok už nestane. Priamo cez aplikáciu si môžete kúpiť taký cestovný lístok, aký potrebujete a zaberie vám to iba minútu vášho času.

Verzia: 0.9.9
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 0.9.9
Aktuálna cena: Zdarma

Meškanie vlaku

Najmä študenti a pracujúci, ktorí za školou/prácou dochádzajú vlakom, ocenia aplikáciu s názvom Meškanie vlaku. Tá robí presne to, čo napovedá jej názov – zobrazuje meškanie aktuálne idúcich vlakov. Jednoducho tak zistíte, koľko bude meškať vlak, v ktorom sedíte alebo na ktorý sa chystáte nastúpiť a vy si tak viete zariadiť ďalšie veci, ktoré nadväzujú na dobu vášho cestovania. Samozrejmosťou je nutnosť pripojenia k internetu, odkiaľ sa sťahujú aktuálne dáta o meškaniach vlakov.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Cestovanie – taxi

cestovanie-taxi

HOPIN Taxi

Poznáte to – chcete si zavolať taxi, no na dispečingu čakáte aj 10 minút, kým vám nejaké taxi priradia a vo vašej blízkosti sa nenachádza žiadne voľné vozidlo, ktoré by vás odviezlo tam, kde potrebujete. Tomu sa môžete vyhnúť vďaka aplikácii HOPIN Taxi, ktorá slúži na objednanie taxíka a ponúka niekoľko výhod. Jednou z nich je napríklad automatické zadanie vašej polohy, možnosť vybrať si auto aj sadzbu za jazdu či hodnotiť šoférov. Navyše, za aplikáciu a jej výhody vôbec nič neplatíte. Nevýhodou však je dostupnosť iba v niekoľkých slovenských mestách.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Náš tip
VIDEOblog: NAJlepšie aplikácie, ako ich nepoznáte. Taxi-aplikácia Hopin

Uber

Novinkou na našom území je aplikácia Uber. Ide o globálnu alternatívnu taxi službu, ktorá ponúka voči klasickým taxi službám niekoľko výhod. Taxi si rovnako môžete objednať priamo z prostredia aplikácie, bez toho, aby ste museli volať na dispečing a za jazdu platíte kartou, teda bezhotovostne. Výhodné sú aj ceny, ktoré sú častokrát nižšie ako v lokálnych taxislužbách.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Náš tip
TÉMA | 10 vecí o UBER, ktoré by ste mali vedieť

Chcem TAXI

Pokiaľ sa nachádzate mimo dosah služieb HOPIN a Uber, tak vám môže pri volaní taxíka pomôcť aj aplikácia s názvom Chcem TAXI. Tú vytvorili Zlaté stránky a slúži ako zoznam taxislužieb a ich telefónnych čísel vo vašom okolí. Keď sa tak nachádzate v neznámom meste, môžete rýchlo zistiť číslo na lokálnu taxislužbu a zavolať si taxi presne na miesto, kde sa nachádzate.

Verzia: 1.4.1
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.4.1
Aktuálna cena: Zdarma

Cestovanie – auto

cestovanie-auto

Waze

Aplikácia Waze je online navigáciou so sociálnym zameraním. To znamená, že okrem funkcií klasickej online navigácie ponúka používateľom aj možnosť zobraziť reálnu premávku, meškania, či prekážky na ceste, ktoré nahlásili priamo vodiči. Takýmto spôsobom sa môžete dozvedieť aj o policajných hliadkach či radaroch, takže ušetríte aj nejaké to euro v prípade, že máte na plyne ťažkú nohu. Celá aplikácia je zadarmo a veľmi prehľadná, takže vám rozhodne odporúčame jej vyskúšanie.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Náš tip
Waze zverejnil globálny index spokojnosti šoférov. V TOP 10 sa umiestnilo aj Slovensko

Sygic

Pokiaľ cestujete do zahraničia a nechcete platiť za dáta, prípadne nemáte dátový balíček ani doma, odporúčame vám navigáciu Sygic. Ide o slovenskú navigáciu, ktorú mnohí označujú za najlepšiu na svete a naozaj na to majú právo. Sygic je totižto veľmi prepracovanou a presnou navigáciou, ktorá ponúka kvalitné mapové podklady a funkcie, ktoré u konkurencie nenájdete. Aplikáciu si môžete vyskúšať na 7 dní zadarmo, potom je nutné zakúpiť si niektorú z licencií.

Verzia: 17.3.21
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 17.3.21
Aktuálna cena: Zdarma
Náš tip
ROZHOVOR | Prítomnosť a budúcnosť navigácie Sygic slovami Pavla Magica

Policajné radary Slovensko

Pokiaľ sa počas jazdy autom nepotrebujete navigovať, ale chcete vedieť o tom, kde vás môžu namerať, tak si stiahnite aplikáciu s názvom Policajné radary Slovensko. Tá je takisto produktom spoločnosti Sygic a prináša prehľadné a užitočné informácie o tom, kde sa aktuálne nachádzajú mobilné a stacionárne radary. Niekedy to je informácia na nezaplatenie…

Verzia: 3.9
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 3.9
Aktuálna cena: Zdarma

Zelená vlna

Aplikácia Zelená vlna ponúka profesionálne dopravné spravodajstvo RTVS zo slovenských ciest a diaľnic do vášho mobilu. Priamo v aplikácii nájdete všetky dopravné nehody, kolóny, zjazdnosť a prejazdnosť ciest, meranie rýchlosti, uzávierky, rozkopávky, či iné obmedzenia na ceste a vy tak viete, či sa máte vybrať vami zvolenou cestou alebo zvoliť radšej obchádzku.

Verzia: 4.6
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 4.6
Aktuálna cena: Zdarma
Náš tip
Dopravné spravodajstvo Zelená vlna už aj v mobiloch

Fuelio

Náš výber dopravných aplikácií zakončíme ďalším titulom zo slovenskej dielne spoločnosti Sygic. Ide o titul Fuelio, ktorý slúži na sledovanie spotreby vo vašom vozidle. Okrem palivového denníka si v aplikácii môžete ukladať aj prehľad nákladov a prejdených vzdialeností, prípadne sledovať všetky vaše tankovania, spotrebu paliva a ďalšie náklady na vozidlo. V konečnom dôsledku môžete pomocou tejto aplikácie ušetriť aj nejaké peniaze.

Verzia: N/A
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: N/A
Aktuálna cena: Zdarma

Náš tip
APLIKÁCIE | Spravte si s Fueliom palivový denník a ušetrite

Poznáte aj vy dopravnú aplikáciu, ktorá by nemala chýbať v našom výbere? Napíšte nám jej názov a krátky popis do komentárov pod tento článok.

27.10.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+