MojAndroid

S novou aplikáciou Zelená vlna, ktorú RTVS vyvinula v spolupráci so spol. Slovanet, sú používatelia o dopravnej situácií na slovenských cestách informovaní vždy vtedy, keď to najviac potrebujú. Sledovať môžu aktuálne nahlásené nehody, kolóny, policajné hliadky či prekážky. Zelená vlna tiež prináša pohľad na cesty prostredníctvom dopravných kamier a možnosť zobraziť dopravné udalosti priamo na mape. Dopravné kamery sú v prvej verzii dostupné z troch slovenských miest – Bratislava, Banská Bystrica a Košice.

Aplikácia Zelená vlna RTVS obsahuje viacero užitočných funkcií, používatelia si v nej napríklad môžu okamžite prehrať vždy aktuálne dopravné spravodajstvo Zelená vlna, ktoré v rozhlasovom éteri odznelo. Najdôležitejšou súčasťou Zelenej vlny sú práve naši poslucháči – Zelení anjeli. Práve oni budú pridávaním udalostí prostredníctvom mobilnej aplikácie pomáhať v zdokonaľovaní a aktualizácii dopravného spravodajstva RTVS, povedal k spusteniu aplikácie programový riaditeľ Slovenského rozhlasu Vincent Štofaník.

„Počty dopravných kamier plánujeme postupne rozširovať a do projektu navyše umožníme pridať sa ďalším partnerom, ktorí poskytnú svoje kamery aj z iných lokalít Slovenska. Informačná hodnota a užitočnosť aplikácie sa tým ešte viac zvýši,“ dopĺňa Ján Michlík, riaditeľ úseku podpory predaja Slovanetu.

Zelená_Vlna_-_Aplikácie_pre_Android_v_aplikácii_Google_Play4 Zelená_Vlna_-_Aplikácie_pre_Android_v_aplikácii_Google_Play6 Zelená_Vlna_-_Aplikácie_pre_Android_v_aplikácii_Google_Play7

Používateľské prostredie je jednoduché a intuitívne, medzi funkciami sa prepína jednoduchým potiahnutím prsta po obrazovke. Pri nahlasovaní dopravných udalostí stačí zvoliť smer a pridať aj fotografiu. K dispozícii je ale aj telefónny kontakt, pomocou ktorého jedným kliknutím vodič zavolá na dopravné spravodajstvo Zelenej vlny RTVS. Zobrazovanie dopravných informácií je možné v aplikácii selektovať podľa zvolených kategórií, priradiť k nim možno aj zvukové notifikácie, ktoré upozornia na nové nehody, tvoriace sa kolóny, prekážky alebo policajné hliadky.

Aplikácia Zelená Vlna je k dispozícii na stiahnutie úplne zadarmo v obchodoch Google Play a App Store. Verzia pre Windows Phone sa pripravuje v prvom kvartáli 2015.

Verzia: 4.6
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 4.6
Aktuálna cena: Zdarma

20.10.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+