MojAndroid

Aké sú podmienky na šoférovanie v krajinách po celom svete? Ak ste si mysleli, že na Slovensku to už horšie ani nemôže byť, tak ste boli na omyle. Podľa Waze sme sa totižto umiestnili v prvej desiatke medzi krajinami s najspokojnejšími šoférmi a dobrými podmienkami na jazdenie. Index spokojnosti bol vypočítaný zo vzorky 50-miliónov vodičov v 32 krajinách, vrátane 167 lokalít s metrom, na základe šiestich kľúčových faktorov. Vodiči mali v jednotlivých otázkach ohodnotiť svoju spokojnosť číslom od 1 (mizerná) do 10 (najvyššia). Hodnotili sa kritériá, ako dopravné zápchy, kvalita ciest a infraštruktúry, bezpečnosť (počet nehôd, počasie …), služby (čerpacie stanice, dobré parkovanie), ekonomické (prístup k vozidlám, či kolísajúce ceny pohonných hmôt) a samozrejme aj tie, ktoré poukazujú na kvalitu služby a komunity Waze.

2_At-A-Glance

 

Podľa výsledkov je najlepšou krajinou pre vodičov Holandsko, ktoré patrí medzi krajiny s najväčšou hustotou obyvateľstva. Aj napriek tomu sa radí medzi krajiny s najlepšími podmienkami. Medzi mestami vyhrávajú americké mestá Phoenix a Arizona. Čo sa týka najlepších podmienok na jazdenie, tu opäť boduje Holandsko, no tentokrát sa do TOP 10 dostalo aj Slovensko, Švédsko, či Česká republika. Čo sa týka Slovenska, nie všetko je tak ružové ako sa na prvý pohľad môže zdať. Napríklad kvalitou ciest sa radíme medzi najhoršie, čo platí aj o bezpečnosti ciest.
3_Traffic-Index_Waze_1247
waze_1 waze_2 waze_3 waze_4

 

14.10.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+