MojAndroid

Spoločnosť Xiaomi dnes oficiálne odhalila novú generáciu smart náramku Xiaomi Mi Band, ktorý si našiel obľubu vďaka výbornému pomeru ceny a parametrov aj u nás. Oficiálne špecifikácie novinky popísal portál XDA-developers.

Xiaomi Mi Band 5 farby

Väčší AMOLED displej s animovanými hodinami

Veľa nových funkcií Xiaomi Mi Band 5 už prezradili predošlé úniky. Oproti predošlej generácii Xiaomi Mi Band 4 prináša viditeľné väčší AMOLED displej s uhlopriečkou 1,1 palcov a rozlíšenie 126 x 294 pixelov. Displej by mal byť dobré viditeľný aj na priamom slnku vďaka svietivosti 450 nitov.

Xiaomi Mi Band 5 animované hodiny

O 20 % väčší a jemnejší displej umožní zobrazenie animovaných tém pre zobrazenie hodín. Už teraz je k dispozícii viac ako 100 vzhľadov, ktoré odkazujú napríklad na populárne anime seriály Neon Genesis EvangelionCase ClosedHatsune Miku alebo SpongeBob SquarePants.

Magnetické nabíjanie a NFC čip

Telo má opäť vodeodolnosť 5 ATM pre povrchové plávanie. Viditeľnou zmenou je magnetické nabíjanie smart náramku. Odpadá tak otravné vyberanie tela náramku zo silikónového remienka u predošlých generácií. Remienok bude môcť byť mať dvojfarebný motív. Napríklad čiernu farbu okolo tela náramku a žltú okolo ruky. Rýchlejší procesor umožní presnejšie meranie 11 športových aktivít alebo menštruačného cyklu žien. Funkcia PAI (Personal Activity Intelligence) vám nahradí osobného trénera.

Monitor spánku umožní aj meranie vašej REM fázy a prítomný barometer zase meranie nadmorskej výšky. PPG senzor tepu srdca by mal byť o 50 % presnejší. Používateľ bude môcť vzdialené ovládať fotoaparát v smartfóne. Náramok má NFC čip pre mobilné platby UnionPay a QuickPass. Výdrž na jedno nabitie je slušných 14 dní. Cena Xiaomi Mi Band 5 je na čínskom trhu stanovená na v prepočte 24 eur vo verzii bez NFC čipu a 28 eur vo verzii s NFC čipom.

Tabuľka parametrov:

Materiál Polykarbonát(telo), silikón(remienok)
Rozmery 47,2 x 18,5 x 12,4 milimetrov
Váha
  • 11,9 gramov (bez NFC)
  • 12,1 gramov( s NFC)
Displej 1,1 palcov, AMOLED, 126 x 294 pixelov
RAM 512KB
Vnútorná pamäť 16 MB
Kompatibilita Android, iOS
Konektivita Bluetooth 5.0, NFC čip
Senzory
  • PPG snímač tepu srdca; IR detekcia u  NFC varianty
  • 3-osový akcelerometer
  • 3-osový gyroskop
  • barometer
  • proximity senzor
Batéria 125 mAh, výdrž 14 dni
Vodoodolnosť 5 ATM

Pôvodný článok

Po uniknutí fotografií fitness náramku Mi Band 5, uzreli svetlo sveta tentokrát oficiálne informácie. Spoločnosť Xiaomi v nedávnom príspevku na sociálnej sieti Weibo informovala o nových funkciách Mi Band 5. Podľa portálu gsmarena.com bol zverejnený aj dátum uvedenia náramku na čínsky trh.

Predchádzajúce časti článku:

Xiaomi Mi Band 5 prinesie sedem nových funkcií

Fotografia v príspevku informuje o nových funkciách Mi Band 5. Medzi ne patrí napríklad magnetické nabíjanie, NFC pre UnionPay a QuickPass, ovládanie fotoaparátu z hodiniek a 11 športových módov. Ďalšou zaujímavou funkciou je takzvaný “ženský model”, kedže telo ženy narába s kalóriami rozdielne ako telo muža. Vďaka tejto funkcii budú údaje o kalóriach ženského používateľa oveľa presnejšie.

xiaomi mi band 5

Poslednou funkciou je “profesionálny upgrade senzorov”. V tomto prípade ide o SpO2 senzor, ktorý dokáže zmerať hladinu kyslíka v krvi. Čo je zaujímavé, nebola spomenutá podpora Amazon Alexa. Táto podpora bude pravdepodobne určená len pre verziu predávanú mimo Číny. Displej bude v porovnaní s predchádzajúcim Xiaomi Mi Band 4 podstatne väčší, a jeho uhlopriečka bude 1,2 palca.

Kedy sa Mi Bandu dočkáme?

Mi Band 5 sa bude predávať v piatich farbách, v žltej, červenej, zelenej a čiernej. Na čínsky trh by mal doraziť už 11. júna. Je otázne, kedy bude Mi Band 5 uvedený na globálny trh, no myslíme si, že ho môžeme očakávať už niekedy počas tohto leta.

Náš tip
Mi Band 4: Verzia s NFC príde aj do Európy, no má to jeden háčik

Xiaomi Mi Band 5: Objavili sa fotografie, ktoré odhaľujú vzhľad náramku

5.5.2020

Pred približne dvoma týždňami bolo odhalené, že k predstaveniu náramku Xiaomi Mi Band 5 dôjde ešte tento rok. Ďalšie informácie nám jasne naznačujú, že oficiálnej ukážky sa dočkáme pravdepodobne podstatne skôr, ako mnohí čakali. Odhalené boli totiž fotografie, ktoré ukazujú hlavne vzhľad displeja inteligentného náramku.

Zaujme pozoruhodným displejom

Z obrázkov dokážeme usúdiť, že Xiaomi Mi Band 5 bude razantným posunom v porovnaní s predchodcom Mi Band 4. Displej zariadenia má totiž podstatne užšie rámčeky a drvivá časť jeho prednej strany je tvorená práve obrazovkou, ktorá je však na druhú stranu v dolnej časti rušená akýmsi výrezom pre ovládacie tlačidlo.

Alebo sa v ňom nachádza fotoaparát? Táto vec nám zatiaľ nie je jasná a preto dúfame, že sa bližších informácií dočkáme už čoskoro. Ďalej nám obrázok odhaľuje, že v základne by mohlo Mi Band 5 ponúkať sivý náramok, no v pozadí sú ešte mnohé ďalšie s rôznymi farbami.

Xiaomi Mi Band 5 má podporovať bezkontaktné platby

Podľa webu gizchina.com nemusí nutne ísť o práve fotografie, hlavne kvôli záhadnému výrezu. Nechajme sa však prekvapiť, čo nám budúcnosť neskôr odhalí. Podľa ďalších zdrojov je známe, že Xiaomi Mi Band 5 má disponovať podporou NFC aj mimo domovskej Číny, pričom sa predpokladá aj možnosť platenia cez Google Pay. Ponúkne väčší, 1,2-palcový AMOLED displej. Čitateľnosť na slnku tohto panela sa má taktiež zlepšiť.

xiaomi mi band 5

Nájde sa medzi vami nejaký milovník radu náramkov Xiaomi Mi Band? Ak áno, nezabudnite nám do diskusie napísať, aký náramok používate, respektíve s ktorým z nich ste boli najviac spokojní. Uvažovali by ste nad potenciálnou výmenou za pripravovaný Mi Band 5?

Mi Band 5 príde tento rok. Huami potvrdzuje aj nové odolné hodinky Amazfit

23.4.2020

Posledné roky sa stáva tradíciou, že Xiaomi vydá svoj nový Mi Band. Tento rok zrejme nebude výnimkou, keďže výrobca Huami prakticky potvrdil Mi Band 5. Nemáme však konkrétny dátum predstavenie, ale rok 2020 to istí.

Čo zatiaľ vieme o Mi Band 5?

Zhrňme si, čo sa zatiaľ vie o Mi Band 5. Podľa Android Authority máme potvrdený príchod počas tohto roka. Potvrdil to výrobca Huami na sociálnej sieti Weibo. Minulé generácie boli takmer vždy predstavené v lete, takže očakávame, že bude predstavený počas letných mesiacov.

Čo sa špecifikácií týka zariadenie bude mať 1,2″ AMOLED panel, NFC pravdepodobne aj v globálnej verzii a cenovku okolo 26 dolárov v Číne.

Amazfit Ares: Odolné smart hodinky

Huami nedávno taktiež potvrdilo nové smart hodinky Amazfit Ares. Tie budú mať odolný dizajn a budú podporovať cez 70 športov. Zatiaľ sa o nich nevie viac, no hodinky sa objavili v oficiálnej aplikácii Huami. Tá neskôr povedala, že únik vznikol náhodou a že zákazníci môžu toto zariadenie očakávať neskôr v priebehu tohto roka. Vzhľadom sa podobajú na spojenie Amazfit T-Rex a Amazfit Bip S.

Mi Band 5 a Amazfit Ares
Amazfit Ares v aplikácii

Cenou sa asi budú pohybovať niekde medzi tými dvoma hodinkami, ktoré sa predávajú aj na Slovensku.

Xiaomi Mi Band 5: Nástupca Mi Band 4 príde s podporou NFC a Google Pay

11.1.2020

Mi Band náramky od Xiaomi sú najpredávanejšími smart náramkami na svete. Lákajú najmä na nízku cenu a nadštandardnú výdrž. S príchodom novej generácie dostanú vždy nejaké funkcie navyše. Mi Band 2 dostal displej, Mi Band 3 nový dizajn a väčší dotykový displej, ktorý bol o niečo lepšie čitateľným na slnku. Až s príchodom Mi Band 4 prišiel farebný displej a bezproblémová čitateľnosť na slnku. Dúfame, že väčší displej nebude mať negatívny dopad na výdrž batérie.O jej kapacite zatiaľ informácie nemáme.

xiaomi Mi Band 5

Každý nový model sa držal overenej dlhej výdrže a nízkej ceny. Teraz sa objavujú prvé informácie o ďalšom pokračovaní tohto úspešného radu, modeli Xiaomi Mi Band 5, o ktorom informoval portál Tizenhelp. Prvou novinkou bude zvýšenie uhlopriečky displeja z aktuálnych 0,95″ na 1,2″ a sľúbená je ešte lepšia čitateľnosť na priamom slnku.

Konečne NFC a Google Pay aj u nás

Xiaomi Mi Band 5 dostane podporu NFC aj mimo domovskej Číny. Čo to znamená? Budeme ho môcť využiť napríklad na bezkontaktné platenie v obchode prostredníctvom Google Pay. Konečne. Cena by mala byť na úrovni okolo 26 amerických dolárov. Avšak toto je len predpoklad. Ak sa náramok dostane na slovenský trh, môžeme očakávať podstane vyššiu cenu. Bude do nej započítaná dvojročná záruka, clo, DPH a iné poplatky. Dátum predstavenia zatiaľ nebol oznámený.

Náš tip
Xiaomi Mi Band 4: Ako si nastaviť vlastné pozadie ciferníka?

11.6.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+