MojAndroid

Spoločnosť Xiaomi je v našich končinách známa najmä smartfónmi s fantastickou cenou. To ale neznamená, že by výrobca nemal vo svojom portfóliu aj ďalšie zariadenia. Práve naopak, má ich naozaj veľmi veľa. Okrem iného sem patria aj inteligentné fitness náramky. Prednedávnom spoločnosť predstavila druhú generáciu s názvom Xiaomi Mi Band 2. Ten prináša informačný displej a niekoľko ďalších vylepšení.

Balenie, konštrukcia a dizajn – ľahký a nenápadný

Xiaomi Mi Band 2 nie je pre tých používateľov, ktorí hľadajú množstvo funkcií priamo na ruke. Tí by sa mali skôr obzrieť po inteligentných hodinkách. Xiaomi Mi Band 2 je nenápadný náramok, ktorý neprekáža pri športe a zároveň nie je taký výstredný, že by ste si ho nemohli obliecť s košeľou. Obrovskou výhodou je v tomto prípade aj cena, ktorá sa odzrkadlila aj na balení. Tu nájdete iba samotné zariadenie v tvare väčšej pilulky, gumený náramok a nabíjací kábel. Ten má z jednej strany USB koncovku a z druhej špeciálny dock, do ktorého zariadenie dokonale zapadne. Inak sme v miniatúrnej krabičke okrem potrebnej dokumentácie nenašli nič špeciálne.

Xiaomi Mi Band 2 Foto-7_výsledok

Zariadenie ponúka skutočne minimálne rozmery. Inteligentná časť je veľká 4,03 x 1,57 x 1,05 cm. Náramok má veľkosť 23,5 x 1,05 cm a hmotnosť celého zariadenia je iba 17 gramov. Vďaka tomu vám na ruke nebude prekážať prakticky pri žiadnej činnosti. Vpredu na náramku nájdeme jedno veľké kapacitné tlačidlo a miniatúrny displej s odolnosťou proti poškriabaniu. Displej ale neponúka veľmi vysoký jas a na slnku bude manipulácia s náramkom veľmi problematická. Vzadu sa nachádza optický skener pre meranie srdcového tepu a inak je zariadenie prispôsobené tak, aby dokonale zapadlo do náramku. Ten ponúka dostatočný rozptyl dierok, vďaka čomu umiestníte náramok na menšiu aj väčšiu ruku.

Xiaomi Mi Band 2 Foto-8_výsledok

S konštrukciou náramku nemáme absolútne žiadne problémy. Ani raz sa nám nerozopol, držal pevne a plnil svoju úlohu. Kapacitné tlačidlo reagovalo dokonale a ani pri vyššej úrovni potu sme s náramkom nemali problémy. Náramok tiež disponuje odolnosťou s certifikátom IP67, takže sprcha či umývanie riadu mu nerobia žiaden problém. Skrátka, ide o nenápadného spoločníka, ktorého oceníte pri fitness aktivitách, ale aj počas bežného pracovného dňa.

Funkcie a aplikácia – viac ako by sa mohlo zdať

Keď sa pozriete na Xiaomi Mi Band 2, možno si predstavíte jednoduchý náramok s minimom funkcií, ktorý môže zaujať akurát tak cenou. V podstate máte pravdu, ale nie tak celkom. Náramok ako taký skutočne nemá veľmi veľké množstvo možností. Ukazuje čas, počet prejdených krokov, prejdenú vzdialenosť, spálené kalórie, tep srdca a zostávajúcu batériu. Dokáže ale upozorniť na notifikácie až z piatich vybraných aplikácií a tiež na prichádzajúce SMS a hovory. Medzi ukryté funkcie náramku patrí automatické rozsvietenie displeja pri zdvihnutí ruky, vibračný motorček pre upozornenia a monitorovanie spánku.

Xiaomi Mi Band 2 Foto-5_výsledok

S radosťou môžeme povedať, že všetky tieto funkcie fungovali takmer bez problémov. Po celý čas sme mali náramok pripojený k telefónu a synchronizovali sme všetko, čo sa synchronizovať dalo. Meranie počtu prejdených krokov je vďaka novému algoritmu skutočne presné. Porovnávali sme to s inými náramkami a aj priebežne sledovali, či nepribúdajú “fantómové kroky”. Nič také sme ale nespozorovali. Sedela aj prejdená vzdialenosť, no množstvo spálených kalórií je, pochopiteľne, iba orientačné.

Xiaomi Mi Band 2 Foto-4_výsledok

Upozornenia na prichádzajúce notifikácie boli tiež presné a väčšinou nám boli doručené bez problémov. Chvíľu sme mali problémy po tom, ako sa aktualizoval firmvér na náramku, no opätovné odpojenie a pripojenie k telefónu tieto problémy odstránilo. Sledovanie spánku bolo tiež pomerne presné, no museli sme si zvyknúť na to, že monitorovanie spánku ukončíme synchronizáciou údajov s aplikáciou. Raz sa nám stalo, že náramok detegoval prácu za počítačom ako spánok. Ak ale ráno zapnete aplikáciu MiFit a skontrolujete si, ako ste predchádzajúcu noc spali, náramok pochopí, že už ďalej nespíte.

Xiaomi Mi Band 2 Foto-3_výsledok

Meranie tepu je už zvláštna kapitola. Aj tu by mal byť vylepšený senzor, ktorý za určitých podmienok funguje naozaj veľmi dobre. Porovnávali sme manuálne merania tepu s tými, ktoré zaznamenal náramok a nie vždy sa zhodovali. Je ale potrebné dodať, že priložená dokumentácia jasne hovorí o tom, ako sa má tep merať. To znamená, že je potrebné mať náramok pevne upevnený na ruke a ruku zdvihnúť do úrovne srdca. V takýchto podmienkach boli merania skutočne veľmi presné a nemali sme s nimi problémy. Mierne uvoľnený náramok či neopatrný pohyb ale môžu spôsobiť obrovské odchýlky pri meraní. Preto skutočne odporúčame merať tep iba v úplnom pokoji a ak máte radi voľnejší náramok na ruke, tak si ho počas merania tepu priložte k ruke trochu silnejšie. Výsledky tak budú oveľa presnejšie.

Xiaomi Mi Band 2 Foto-2_výsledok

To sú všetky funkcie, ktoré zvládne náramok sám, no oveľa viac toho ponúka aplikácia. Tu nájdete prehľadné grafy o počte krokov, prejdenej vzdialenosti, spálených kalóriách a vašej aktivite. Spánkové grafy vám zasa povedia, ako ste spali v priebehu jednotlivých dní. Sledovanie spánku môžete v nastaveniach vypnúť a ušetriť tak nejakú časť batérie. Tiež môžete sledovať priebeh meraní pulzu a ak pravidelne do aplikácie zaznamenávate vašu hmotnosť, sledovať môžete aj to.

V aplikácii nájdete aj množstvo nastavení. Náramok môže slúžiť aj ako špeciálny budík, ktorý vás v nastavenom čase zobudí intenzívnymi vibráciami. Tiež si môžete nastaviť, po koľkých sekundách od začiatku vyzváňania telefónu budete na hovor upozornení aj na náramku. Ako sme už spomínali, môžete si vybrať 5 aplikácií, ktorých notifikácie budú zobrazené na náramku. S týmito notifikáciami nemôžete nijako pracovať, iba si ich nechať zobraziť. Náramok má tiež zabudovanú funkciu upozornenia pri nečinnosti a ak sa hodinu nepohnete od stola, náramok vás na to upozorní.

Údaje namerané aplikáciou MiFit si môžete nechať synchronizovať so službou Google Fit, čo veľmi chválime a radi sme túto funkciu využívali. Aplikácia obsahuje ešte niekoľko ďalších zaujímavých nastavení, vďaka čomu je možné dokonale si prispôsobiť váš štýl používania náramku. Prepojenie medzi náramkom a aplikáciou bolo tiež bezproblémové, a to aj napriek tomu, že sme pri testovaní nepoužívali smartfón od Xiaomi. Aj preto veríme, že náramok bude bez problémov spolupracovať aj s inými telefónmi a užijú si ho majitelia zariadení všetkých značiek.

Batéria a záverečné hodnotenie

Výrobca uvádza, že Xiaomi Mi Band 2 by na jedno nabitie mal vydržať 20 dní. Vzhľadom na množstvu funkcií a možností synchronizácie je ale zrejmé, že táto hodnota sa bude u používateľov líšiť. My sme pre účely testovania používali náramok naplno, nedávali sme si ho dole z ruky, synchronizovali všetko čo sa dalo a pravidelne si počas dňa merali tep. Na jedno nabitie sme s náramkom vydržali fungovať približne 15 dní. To je podľa nás skutočne skvelá hodnota, nabitie nám trvalo približne hodinu a pol, čo je skutočne krátka doba v porovnaní s výdržou.

Xiaomi Mi Band 2 Foto-13_výsledok

S radosťou pre to môžeme skonštatovať, že sme s náramkom Xiaomi Mi Band 2 boli nadmieru spokojní. Bez problémov prekonal naše očakávania, mohli sme sa naň spoľahnúť a veľmi sme ocenili dlhú výdrž na jedno nabitie. Hoci niektoré funkcie drahších zariadení tu chýbajú, nie je ich veľmi veľa. Vzhľadom na nízku cenu je skutočne ťažké odôvodniť si kúpu niekoľkonásobne drahšieho zariadenia, ktoré má jednu-dve funkcie navyše. V Číne sa náramok Xiaomi Mi Band 2 predáva za približne 22 USD, čo je skutočne smiešna suma. V obchode SmartZero.sk ho nájdete za 44,99 EUR, čo je stále veľmi priateľné a ak ste hľadali podobne vybavené zariadenie no odrádzala vás cena, toto môže byť pre vás to správne riešenie.

Za požičanie produktu ďakujeme e-shopu SmartZero.sk.

15.7.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

 • Rastislav Kostolný

  Zdravim. Ma naramok funkciu stišenia hovoru? Myslím tým funkciu podobnú apple watch, kde pri prichadzajucom hovore stačí položiť ruku na display a hovor na telefone sa stíši. Ma tento náramok nejakú podobnú funkciu?

  • Fero

   Načo si nechávať zonenie, jednoducho pri tomto , alebo podobnom náramku si zvonenie vypneš úplne.
   Zbytočne zvoniť, náramok za vibruje :-).
   Veď to je výhoda náramku.

   • Myscho

    ak naramok zavibruje pri prichadzajucom hovore, zaujimalo by ma, aky ma naramok dosah, ak by som bol s naramkom vzdialeny od mobilu cez 2 steny, bude naramok s mobilom spojeny alebo mobil musim mat stale pri sebe

    • Marki

     Ja mam prvu verziu Miband 1… cez 1 stenu doma funguje vzdy, cez 2 steny obcas ano obcas nie. Predpokladam ze bude zavisiet aj od telefonu aku ma bluetooth antenu a dosah.

     • emajko159

      mne tiež zvykne fungovať 1s cez dve hrube steny na vzdialenost cca 8 metrov.

   • Rastislav Kostolný

    Diky za odpoved. No máš pravdu aj to je možnosť.

  • Zdravim, na takuto funkciu sme pri testovani nenarazili :)

 • david

  “V obchode SmartZero.sk ho nájdete za 44,99 EUR, čo je stále veľmi priateľné” pri-ja-tel-ne???? FETUJETE? :D :D :D :D

  • piter09100

   kde ho kupis lacnejsie? porad
   doteraz som kupoval veci z ibuygou, no kvoli jednemu naramku sa mi neoplati platit drahe postovne

   • Adam Maruš

    Kup si z Everbuyingu za 35 eur.

  • DeROLL420

   povedz kde ho teda kupim lacnejsie aj s postovnym z ciny ked si macher ? samozrejme nie aby mi to chodilo mesiac.

   • hodja

    Myslím, že on narážal na to, že táto cena v žiadnom prípade nie je prijateľná a aké prehnané marže majú slovenskí “obchodníci”.

    • Rolko

     Na marže sa nevyhováraj…. Za to koľko stojí tu poďakuj EU za dovoznú DPH :)

  • matinus

   38€ stojí na gearbest. Slovenská cena 45€ je veľmi dobrá. Lepší náramok za takú cenu nenájdeš.

   • mudryp1 .

    treba dat k tomu este 4€ postovne takze realna cena je 49 . Tiez si myslim ze je to dobra cena stale ale je to 49 nie 45

 • karol kuda

  ahoj,
  fungovalo vam odomykanie telefonu naramkom? mne sa ho nepodarilo s telefonom sparovat.

  • Zdravim, ano, naramok ako doveryhodne zariadenie funguje bez problemov :)

 • Michal

  Pošlete mi prosím odkaz kde ho kúpim za 22$?

  • matinus

   “V Číne sa náramok Xiaomi Mi Band 2 predáva za približne 22 USD” To je cena pre čínsky trh. Za takú sumu to kúpiš iba tam. Na GearBest ho môžeš nájsť za 38€.

 • Martin.s

  Pekny naramok, mam podobny s presne rovankymi funkciami a je to uzitocne zariadenie…vola sa i5 plus a kupil som ho za 21€

  • emajko159

   Až na to, že nemeria pulz. Takže moc rovnaké to nebude. Najlacnejší náramok čo meria pulz je práve od Xiaomi. 1s.

 • qq

  cena zas az moc dobra nie je oproti mi band 1s co je v podstate to iste len bez displeja ,, ten stoji na geatbest 14e co je oproti 38e co je skoro 3 nasobok ceny …

 • Belco

  Xiaomi trochu meska a hlavne nechapem ten boom okolo toho. Konkurencia to tu ponuka uz nejaku dobu a za prijemnejsie ceny. Napriklad uz spominany i5 alebo SMA band, staci hladat.

  • emajko159

   i5 plus nemá monitorovanie tepu a SMA band má odolnosť iba IP65.
   Oboje tiež vydržia omnoho kratšie na nabitie.

   • Belco

    V podstate mas pravdu, kazde ine zariadenie ma svoje plusi a minusi. Dokonca ked si par šušnov dohodim, tak mozem aj nejake tie smartwatch kupit co su na tom lepsie. Nebudem sa tu s tebou dotahovat, hovorim, len ze okolo Band 2 sa robi strasny humbuk ako keby priniesol nieco prevratne, pritom by som uvital keby sa pisalo aj o inych zariadeniach. PS: aj tak si ako spokojny vlastnik Band1s kupim 2ku :)

 • Adam Maruš

  Ja som ho kúpil za 35 eur.

 • sub7

  ma niekto link kde to maju za 22dolacou?

  • emajko159

   Nie. Mimo Čínu sa to nedá kúpiť nikde za takú cenu.

 • Sigi

  Mate nejaku skusenost s vodeodolnostou? Prezilo by zariadenie s certifikatom IP67 aj bezne plavanie? zariadenia s IP67 by mali zvladnut docasne ponorenie, na trvale ponorenie je skor IP68… ale plavanie je nieco medzi tym, preto sa pytam ci nahodou nemate skusenost.. vdaka

  • Veru sme to neskusali, s tou vodou sme to neprehanali, Xiaomi nikde netvrdi, ze by to malo nejako vela pod vodou vydrzat, tak sme to radsej nehrotili :)

   • Sigi

    v zasade mi je jedno ake zariadenie, skor v tejto suvislosti ma zaujima ta certifikacia, ci je to hranicny udaj o tom co IP67 zvladne… ale dik aj tak :) od kupi ma to asi neodradi, ale bolo by fajn to vediet

    • Delux

     Ja mám xiaomi mi band 1s a nemá problém pri plávaní a to maju rovnakú certifikáciu, no pod dva metre som sním nešiel pre istotu ? sprchujem sa sním každý deň žiaden problém po pol roku používania

     • emajko159

      Takže žiaden problém pri plávaní do dvoch metrov? Na hociako dlho? Podľa certifikácie len do pol hodiny je možné byť. V stojatej vode. Pri plávaní tam vznikajú tlaky a víry.

      • Delux

       Vieš čo do dvoch metrov úplne v pohode drží to :) chodím do vody tak na hodinu dve no problém nebol raz mi vo vode vypadol do kamošovho bazéna a bol tam celú noc lebo som mal čo to popite, a bazén ma 1,3 m :)

 • Richard

  Dobry den,
  Chcel by som sa opytat, ci naramok dokaze pocitat kalorie aj pri silovom cviceni (posilnovna) na zaklade srdecneho tepu. Nikde som sa to priamo nedocital. Dakujem za odpoved

  • Dobry den, takuto funkciu sme nespozorovali, aj preto piseme, ze meranie spalenych kalorii je iba velmi orientacne. Popravde sme to ani od naramku neocakavali, skor sa vyrobca zameral na tie zakladne funkcie a snazil sa vylepsit tie :)

 • 50lv

  Zabudli ste na dost podstatnu vec , a sice, ze ak sa dostane voda na tlacidlo, tak sa rozsvieti displey, aj pri umyvani ruk, pri sprchovani, zakazdym… myslim, ze to je bohuzial velke minus dotykoveho tlacidla, dufam, ze to nebude mat vyrazny vplyv na bateriu… :-

 • duskohu

  Čaute, spomínali ste že sú aj drahšie, ktoré majú meranie pulzu a presnejšie meranie spaľovania kalórii aj pri cvičení, vedeli by ste nejaké odskúšané odporučiť? Ďakujem.

 • Slavek

  Zdravim. Nedavno som si ho kupil cez Alieexpress ale neide mi ho sparovat aj ked som si stiahol appku Mi fit. Mam iphone 5s. Preco to neide?

 • Lubo

  ahojte, chcem sa opýtať na využitie náramku pri behaní, bicyklovaní, turistike a pod. v prípade ak je v mobile zapnuté GPS, ukáže mi potom v apke od výrobcu, prípadne inej apke mapu kadiaľ som behal (bicykloval atď.), prebehnutú vzdialenosť, priemernú rýchlosť a pod.? alebo v prípade ak si zoberiem len náramok na behanie bez mobilu, zaznamená náramok, že som bežal a nie chodil? pravdepodobne mi neukáže, že som prebehol príkl. 5 km, či?

 • peto

  Ahojte mam tento naramok viac ako pol roka, vodeodolnost je na 100 % plaval som v bazene, na kupalisku, mam ho aj pri kupani vo vani. Bateria mne osobne vydrzi okolo 2 mesiacov. Kroky pocita celkom presne, vzdialenost tiez, kalorie su otazne a taktiez tepova frekvencia nie je asi vzdy spravna. Za tu cenu nic lepsie nekupite, mne osobne chyba zobrazenie datumu na dispeji.

  • Marek

   ahoj, prekvapilo ma že si to riskoval v bazéne, kedže sa neodporúča s tým plávať (7-do 30 minut do max 1 metrovej hlbky) ale čo ma prekvapilo viac je výdrž batérie skoro 60 dní? si ho používal len pri športe a bez synchro so smartphonom? Mne po 2 dňoch ubudlo 19% a to som ešte nešportoval, ale mám zapnuté všetky upozornenia, budík, pár krát za deň meriam tep atď.

   Btw ten dátum čo ti chýba na displeji vyriešili, stačí v aplikácii zmeniť formát času, druhá možnosť zobrazuje pod časom aj dátum. (používam iOS, neviem čo to funguje aj na androide, kedže tam je sk verzia apky a tá nezobrazuje ani meno volajúceho, zato táto anglická v iOS zobrazuje aj meno volajúceho aj meno prichádzajúcej smsky

 • WickedMuff

  Čaute,ľudia viete mi dakto poradiť? S hodinkami som fakt spokojná,len akosi mi prestalo ukazovať notifikácie, keď som pripojená. Tým myslím nejaký facebook alebo messenger ,stále to chce dáke povolenia skontrolovať,len sa k tomu neviem dostať.

+